להיות זבוב על הקיר
לא רואים עלייך, הכל על רפואה אסתטית מאת פרופסור אייל וינקלר, ידיעות אחרונות מוסף זמנים בריאים

להיות זבוב על הקיר

הצצה אל מאחורי הקלעים היא הזדמנות מעניינת בכל תחום - על מה מדברים הטייסים בתא הטייס כשאנו נתונים בידיהם הטובות, מה אומרות על ילדינו המורות בחדר המורים, ועל מה מדברים המנתחים שלנו כשהם מנתחים אותנו בעודנו ישנים.

לא פחות מהעניין במאחורי הקלעים, יש עניין בעיניי לדעת אילו פרוצדורות עובר המנתח הפלסטי בעצמו, או מה הוא ממליץ ליקיריו, שנאמר "נאה דורש, נאה מקיים". בפגישות האחרונות שבהן התאספנו יחד מספר חברי איגוד הפלסטיקאים, העליתי את השאלה הזו בדיוק וביקשתי לשמוע אילו טיפולים וניתוחים חבריי הפלסטיקאים עושים לעצמם או מציעים בכל ליבם לקרוביהם. התשובות היו מעניינות.

והנה לכם גילוי נאות: עבדכם עובר בכל חצי שנה עד תשעה חודשים טיפול להזרקת בוטולינום טוקסין לבית השחי. כמוני נוהגים רבים וטובים מעמיתיי. לדעתי, ולתפיסת העולם האסתטית שלי, מנתח פלסטי עם בית שחי רטוב צריך לחוש אי־נוחות קיצונית בבואו להציע טיפול כלשהו למטופליו.

הזרקת בוטולינום טוקסין לבית השחי מונעת באופן מוחלט את ההזעה ומשאירה את אזור בית השחי יבש וללא ריח, אי־טיפול נחשב בעיניי כמעט להזנחה פושעת.

ההזרקה בבית השחי אינה מלווה בתופעות לוואי, אין אחריה תקופת החלמה או חובת מנוחה, השפעתה מהירה ומוחלטת ועלותה ממש סבירה.

מה עוד נפוץ בקרב אנשי ונשות המקצוע? די בהתבוננות בלתי מקצועית כדי לקבוע שרבות מהפלסטיקאיות עושות שימוש בעצמן בחומרי מילוי מסוגים שונים ובבוטולינום בכל חלקי הפנים.

חלק מהגברים הצעירים מבין חברי האיגוד בגילאי 50־40 מוזרקים אף הם. להתרשמותי, השימוש בחומצה היאלורונית שכיח יותר בקרב דור הבנים המומחים הצעירים, מאשר אצל הוותיקים יותר. הסיבה נעוצה לטעמי בתעוזת יתר שהיא מנת חלקם של הצעירים, או אולי לחץ חברתי משמעותי להיראות טוב יותר המופעל על גברים צעירים (במיוחד מנתחים פלסטיים), יחסית לבני הדור שלי, שדילגו על ההתבגרות הקשוחה בעידן המטרוסקסואלי שבו גם הגבר צריך להיות מטופח.

המתאימים לשאיבת שומן בקרב איגוד הפלסטיקאים משני המינים לא יהססו לעבור את הניתוח, ניתוחי שדיים והשתלות שיער אף הם נפוצים אם כי ניכרים פחות לעין ולא נחשפו בקרב המנתחים והמנתחות. עפעפיהם של חברי איגוד הפלסטיקאים נותחו וינותחו גם הם במידת הצורך ללא היסוס. ניתוח עפעפיים הוא ניתוח קל יחסית, המבוצע בהרדמה מקומית עם או בלי טשטוש, ולטעמי מתאים לתקופת ההחלמה ולחשיפה שהמנתחים הפלסטיים מסכימים ליטול על עצמם.

הניתוחים להרמת הפנים הם פחות נפוצים בקרב המנתחות והמנתחים הפלסטיים. לטעמי יש לדבר שתי סיבות:

הראשונה היא תקופת החלמה בת עשרה ימים עד שבועיים. המנתחים הם עם עסוק וגם מכור לעבודה.

הסיבה השנייה והחשובה יותר היא שהמנתחים הפלסטיים בישראל הם חלק מקהילה קטנטנה ומסוגרת.

יש לי תחושה שהפלסטיקאים מעדיפים שייפלו להם הפנים או השדיים מאשר לפנות לאחד המתחרים. בפנייה זו אנו מודים שהזקנה קפצה עלינו או שיש לנו שדיים נפולים הזקוקים לניתוח.

דווקא רופאות ממקצועות אחרים מגלות יותר פתיחות ונכונות לעבור אצלנו ניתוחי פנים ושדיים.

חשיפה: אני כבר בחרתי את המנתחת שלי מקרב המומחים הפלסטיקאים בארץ, ובבוא שעתי אפנה אליה לניתוח פנים ללא היסוס. לפני כן עליי רק להצליח להתבגר מעט ולרדת במשקל.

זאת ועוד, לאחרונה הגיעה למרפאתי אחת המנתחות הפלסטיות הבכירות, חברה ותיקה, אשר בתום מסע היסוסים החליטה להתייעץ עימי על הרמת פנים.

המלצתי לה בחום לדחות מעט את הניתוח ולהסתפק בניתוח עפעף עליון, הרמת גבות והידוק הצוואר בלייזר. היתרון הגדול שיש למנתחים הפלסטיים בבואם לניתוח קוסמטי בישראל הוא כמובן המחיר. לא אני ולא איש מחבריי למקצוע גובים כסף האחד מהשני בעבור ניתוח או טיפול קוסמטי. כך שכשפלסטיקאי מתלבט אם לעבור ניתוח קוסמטי, לפחות עלות הניתוח לא תהווה שיקול בהחלטתו.

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם: