שחזורי שד

Reconstruction

שחזור שד עם תוצאות טבעיות

כל הפרטים על הדרך לשחזר שד במראה טבעי והמלצות על איך לעבור את התהליך בהצלחה.

נשים רבות הנאלצות לעבור כריתת שד עקב מחלת הסרטן, מתארות תהליך של פגיעה קשה בדימוי הגוף ובתפיסת הנשיות. העיוות הגופני שנוצר עלול לפגוע בכל תחומי החיים לרבות העבודה, התפקוד בחברה וכן התפקוד הזוגי והמיני. נוסף על אלה, לעיתים קרובות כריתת שד אחד פוגעת בשיווי המשקל ובאיזון עמוד השדרה.

המגמה העדכנית בכירורגיה הפלסטית המשחזרת במרכזים המתקדמים בעולם, שאותה אני מוביל בארץ, היא שחזור שד מיידי המתבצע כבר במהלך ניתוח כריתת השד. לאורך השנים, טיפלתי במקרים רבים של שחזורים מורכבים במטופלות שעברו טיפול בכימותרפיה ובהקרנות, עם ניסיון רב ותוצאות מצוינות. 

אני עושה שימוש בטכניקה ובכלים המתקדמים בעולם, אשר בין היתר כוללים שחזור מיקרוכירורגי מרקמות עצמוניות, שימוש במשתלים חדישים, מותחני רקמות, תחליפי דרמיס (Alloderm) ושימוש בהזרקות שומן עצמי, שהן המילה האחרונה בתחום זה. שיטת השחזור מותאמת באופן פרטני לכל אחת מהמטופלות ונקבעת לאחר פגישה ודיון משותף בהתאם לגילה, מבנה גופה, מצבה הכללי ורצונה האישי. בסיום תהליך שחזור השד, ניתן אף לבצע שחזור פטמה וקעקוע של עטרה לקבלת תוצאה סופית מצוינת.

חשוב לדעת כי האיכות ויכולת הריפוי של העור פוחתות משמעותית לאחר ניתוח לכריתת השד, והבעיה יכולה להחמיר לאחר טיפול כימותרפי או הקרנות. למרות זאת, עדיין ניתן להגיע לתוצאות מצוינות של שחזור בעזרת משתל עם או בלי תחליף דרמיס. 

לגלריית תמונות לפני / אחרי לחצו כאן

ניתוחים קוסמטיים נוספים:

שאלות נפוצות

 • למי מתאים הניתוח?

  לכל מי שעברה כריתת שד ובוחרת לשחזר אותו. לעיתים, מי שכבר התחילה בטיפולי כימותרפיה או הקרנות, תדרש להמתין עד להשלמת הטיפולים. במקרים אלה, צוות הרופאים הכירורגיים, האונקולוגים והמנתחים הפלסטיים יעזרו לאישה להחליט על העיתוי הנכון לה. עם זאת, במקרים רבים שחזור השד איננו מפריע לטיפולים. 

 • מה הם יתרונות הניתוח?

  השיפורים שחלו בתחום הניתוחים הפלסטיים מאפשרים לנו להגיע לתוצאות טובות יותר מאי פעם. מרבית הנשים שעוברות את הניתוח מדווחות על שיפור בביטחונן העצמי ובהרגשתן הכללית. השימוש בטכניקות ובכלים מתקדמים מאפשר לנו להגיע לתוצאות טובות ביותר.

 • מהו מהלך הניתוח?

  מהלך הניתוח משתנה ממטופלת למטופלת ותלוי במצבה ובטכניקת השחזור שנבחרה. הניתוח מתבצע בהרדמה מלאה ובדרך כלל מחייב אשפוז של כמה ימים. 

 • האם לצפות לסיבוכים?

  כמו בכל הליך ניתוחי, גם ניתוחים לשחזור שד כרוכים בסיכונים וביניהם זיהום, דימום, פגיעה או הצטלקות של הרקמה המנותחת והצטברות של נוזלים שמלווה בכאב. עם זאת, אחוזי ההצלחה של הניתוח עומדים על כ- 98% ומרבית הסיבוכים הם נדירים. 

 • מהו תהליך ההחלמה?

  בימים הראשונים שלאחר הניתוח ייתכנו כאב ואי נוחות. במקרים אלה, ניתנים משככי כאבים לפי הצורך. יום לאחר הניתוח, מרבית המטופלות מסוגלות לשבת בכיסא ויומיים לאחר הניתוח, רובן כבר מתהלכות ללא עזרה. משך השהייה בבית החולים תלוי בסוג הפעולה שבוצעה ובקצב ההתאוששות של כל מטופלת. מטופלות עם שתלים ישהו בבית החולים כיומיים בממוצע, כאשר שחזור עם רקמות עצמוניות דורש שהיה של בין 5 ל-6 ימים.