ניתוח שאיבת שומן

Liposuction

ראיון עם פרופסור אייל וינקלר, על ניתוח שאיבת שומן, יש דברים שחשוב לדעת לפני שעושים.

בוינקלר קליניק, שאיבת השומן מתבצעת בעזרת טכנולוגיה חדשנית שפותחה על ידי ד"ר גרהרד סאטלר מגרמניה. השיטה החדשנית, שנקראת Lipo Lift, נותנת מענה לכל אחד משלל החסרונות שאפיינו את שיטת שאיבת השומן הקלאסית ובכך משפרת לא רק את התוצאות הסופיות, אלא גם את מהלך הניתוח וההחלמה ממנו. 

בעזרת ה-Lipo Lift הגוף ישיב לעצמו את הקימורים הטבעיים שלו והיקפיו יצטמצמו בצורה משמעותית. ניתן להיעזר בטכנולוגיה כדי לשאוב שומן מאזורים שונים בגוף כמו הבטן, הגב, המותניים, הירכיים הפנימיות, הברכיים. לעיתים נעשה שימוש גם בסיב לייזר כדי להדק ולעצב את האזור המטופל.


לגלריית תמונות לפני / אחרי לחצו כאן

שאלות נפוצות

 • למי מתאים הניתוח?

  הניתוח מתאים לנשים וגברים הסובלים מהצטברות שומן או רפיון במספר רב של איזורים או לחלופין  באיזורים אנטומיים מסויימים ומטופלים להם שיטת שאיבת שומן "קלאסית" לא נתנה מענה הולם. 

 • יתרונות הניתוח

  יתרונות הניתוח - לניתוח שאיבת שומן 2 יתרונות בולטים.
  הניתוח מתבצע תחת הרדמה קלה, כמעט ללא תופעות לוואי לאחר ההרדמה.
  ללא חתך ניתוחי, או צלקות לאחר הניתוח.
  חזרה לשגרת חיים/עבודה תוך 4 - 5 ימים, ללא סימנים ניראים לעין.

 • ההכנות לניתוח

  בדיקות דם עדכניות וא.ק.ג, ובדיקות נוספות לפי דרישת הרופא בהתאם לפגישה הטרום ניתוחית.

 • מהלך הניתוח

  החלק הראשון כולל סימון אזורי השאיבה כשהכוונה לטפל באזורי גוף רבים ככל האפשר ועיצוב הגוף בצורה הומוגנית ככל שניתן. בשלב השני מתבצעת הצפת אזורי השאיבה בתמיסת מי מלח פיזיולוגית המכילה גם חומרי הרדמה וחומרים למניעת דימום ותסחיף. פעולה זו של ההצפה נעשית בהרדמה מקומית בחדר ההכנה לניתוח. כעת, אנו ממתינים כשעה לפיזור הנוזלים באופן אחיד בכל האזור המיועד לשאיבה. לאחר שהנוזלים מתפזרים ברקמות השומן אנו נכנסים לחדר הניתוח, שם מתבצעת שאיבת השומן בהרדמה מקומית תוך הקפדה על דיוק מרבי ושיתוף פעולה עם המטופל, כדי לוודא שהשאיבה חלקה וסימטרית.

  לדוגמה, השאיבה באזור הירכיים החיצוניות תתבצע כשהמטופל שוכב על צידו ומרים את הרגל כלפי התקרה. רק בתנוחה זו ניתן לדעת מהו עומקו של השקע באזור הירך החיצונית ולהימנע משאיבת יתר באיזור זה. השאיבה נמשכת כשעה. בסופה אנו מלבישים את המטופלת במחוך מהדק ומחטב מיוחד המכסה את האיזורים אשר נשאבו. המטופל/ת יורדים ממיטת הניתוח בכוחות עצמם ויוצאים לסיבוב הליכה ברגל בכדי להבטיח זרימת דם טובה והחלמה מהירה.

  חשוב לציין

  1. שאיבת שומן היא איננה תחליף לדיאטה ולספורט. להיפך, לפני ואחרי שאיבת שומן יש להקפיד על משטר של דיאטה וספורט לאורך זמן.

  2. ישנם אנשים שאינם סובלים ממשקל יתר ובכל זאת שיטה חדשנית זו יכולה לתת להם פתרון, כמו אלה שיש בגופם אזורים של רפיון עור או הצטברות שומן מטרידה אשר איננה נעלמת בעקבות פעילות גופנית ודיאטות (לדוגמה, ישנן נשים מבוגרות שסובלות מהצטברות שומן באזור בית השחי האחורי והגב העליון). 

 • סיבוכים

  מדובר בפעולה פשוטה ובטוחה עם סיבוכים מועטים בלבד. יתכנו נפיחות ושטפי דם באזורי השאיבה. 

 • תהליך ההחלמה

  מייד לאחר הניתוח המטופל/ת יורד/ת מהמיטה ומסתובב/ת בכוחות עצמו/ה. תתכן נפיחות באזור המנותח אשר תחלוף בתקופה שלאחר מכן נעשה שימוש במחוך ומחטב.