ניתוח שאיבת שומן

Liposuction

ריאיון עם פרופסור אייל וינקלר על הדברים שחשוב לדעת לפני שעוברים ניתוח שאיבת שומן

בוינקלר קליניק, שאיבת השומן מתבצעת בעזרת טכנולוגיה חדשנית שפותחה על ידי ד"ר גרהרד סאטלר מגרמניה. השיטה החדשנית, שנקראת Lipo Lift, נותנת מענה לכל אחד משלל החסרונות שאפיינו את שיטת שאיבת השומן הקלאסית ובכך משפרת לא רק את התוצאות הסופיות, אלא גם את מהלך הניתוח וההחלמה ממנו. 

בעזרת ה-Lipo Lift הגוף ישיב לעצמו את הקימורים הטבעיים שלו והיקפיו יצטמצמו בצורה משמעותית. ניתן להיעזר בטכנולוגיה כדי לשאוב שומן מאזורים שונים בגוף כמו הבטן, הגב, המותניים, הירכיים הפנימיות, הברכיים. לעיתים נעשה שימוש גם בסיב לייזר כדי להדק ולעצב את האזור המטופל.


לגלריית תמונות לפני / אחרי לחצו כאן

ניתוחים קוסמטיים נוספים:

שאלות נפוצות

 • למי מתאים הניתוח?

  הניתוח מתאים לנשים וגברים שסובלים מהצטברות של שומן, או מרפיון במספר רב של אזורים או באזורים אנטומיים מסויימים, וכן למטופלים ששיטת שאיבת השומן הקלאסית לא נתנה מענה הולם למצבם. 

 • יתרונות הניתוח

  לניתוח זה יש שני יתרונות בולטים: ראשית, הוא מתבצע תחת הרדמה קלה שלאחריה כמעט אין תופעות לוואי. שנית, הוא לא כרוך בחתך ניתוחי ולכן גם אין צלקות לאחר הניתוח והחזרה לשגרה היא מהירה יחסית.

 • ההכנות לניתוח

  בדיקות דם עדכניות וא.ק.ג, ובדיקות נוספות לפי דרישת הרופא בהתאם לפגישה הטרום ניתוחית.

 • מהלך הניתוח

  החלק הראשון כולל סימון אזורי השאיבה כשהכוונה לטפל באזורי גוף רבים ככל האפשר ועיצוב הגוף בצורה הומוגנית ככל שניתן. בשלב השני מתבצעת הצפת אזורי השאיבה בתמיסת מי מלח פיזיולוגית, שמכילה גם חומרי הרדמה וחומרים למניעת דימום ותסחיף. פעולה זו של ההצפה נעשית בהרדמה מקומית בחדר ההכנה לניתוח. כעת, יש לחכות כשעה לפיזור הנוזלים באופן אחיד בכל האזור המיועד לשאיבה. לאחר שהנוזלים מתפזרים ברקמות השומן נכנסים לחדר הניתוח, שם מתבצעת שאיבת השומן בהרדמה מקומית תוך הקפדה על דיוק מרבי ושיתוף פעולה עם המטופל או המטופלת, כדי לוודא שהשאיבה חלקה וסימטרית.

  לדוגמה, שאיבה באזור הירכיים החיצוניות תתבצע כשהמטופלת שוכבת על צידה ומרימה את רגלה כלפי התקרה. רק בתנוחה זו ניתן לדעת מהו עומקו של השקע באזור הירך החיצונית ולהימנע משאיבת יתר באזור זה. השאיבה נמשכת כשעה ובסופה מולבשים המטופלים במחוך מהדק ומחטב מיוחד, שמכסה את האזורים שנשאבו. כעת, המטופלים יורדים ממיטת הניתוח בכוחות עצמם ומהלכים מעט כדי להבטיח זרימת דם טובה והחלמה מהירה.

  חשוב לציין

  1. שאיבת שומן היא לא תחליף לדיאטה ולספורט. להיפך, לפני ואחרי שאיבת שומן יש להקפיד על משטר של דיאטה וספורט לאורך זמן.

  2. יש אנשים שלא סובלים ממשקל יתר ובכל זאת שיטה חדשנית זו יכולה לספק להם פתרון, למשל במקרים של רפיון עור או הצטברות שומן מטרידה אשר איננה נעלמת בעקבות פעילות גופנית ודיאטות (לדוגמה, נשים שסובלות מהצטברות שומן באזור בית השחי האחורי והגב העליון). 

 • סיבוכים

  מדובר בפעולה פשוטה ובטוחה עם סיבוכים מועטים בלבד. יתכנו נפיחות ושטפי דם באזורי השאיבה. 

 • תהליך ההחלמה

  לאחר הניתוח תתכן נפיחות באזור המנותח, אך זו תחלוף. החזרה לשגרת החיים מתאפשרת תוך ארבעה עד חמישה ימים, ללא סימנים ניראים לעין.