מתיחת פנים - למראה טבעי ורענן

Facelift

מתיחת פנים פרופ׳ אייל וינקלר

מתיחת פנים (הרמת פנים)

במהלך השנים, כחלק מתהליך ההתבגרות הטבעי, מאבד עור הפנים מגמישותו ומקבל מראה עייף, מבוגר ומדולדל. קו הלסת מיטשטש ולעיתים מופיעים עודפי עור בצוואר וקמטי ההבעה בצדי העיניים, בין הגבות ובצדי הפה מעמיקים. כאשר מעמיקים הקמטים ונפילת העור ורקמות הפנים מתגברת, הזרקות ומילויים לא ייתנו מענה מספק ואף עלולים לגרום למראה לא טבעי. 

ניתוח הרמת פנים, שבעבר כונה מתיחת פנים, כולל את הידוק הצוואר, הדגשת קו הלסת, העלמת קמטים בצדי הפה ומילוי אזור עצמות הלחיים. כל אלו מושגים בניתוח הנמשך כשלוש שעות וההחלמה ממנו אורכת כשבועיים. בניתוח זה, אפשר להפחית כעשור ממראה הפנים, תוך שמירה על מראה טבעי ומבלי להיראות מנותחים.

לפני ואחרי הרמת פנים אצל פרופ' וינקלר - התהליך של שירי

 

 

מה בין מתיחת פנים להרמת פנים ואיך לשמור על מראה טבעי

בעוד שניתוח מתיחת הפנים של העבר נהג ליצור מראה מתוח ומלאכותי מאחר שהטכניקה הסתפקה במתיחת העור בלבד, הטכניקה המתקדמת של הרמת פנים משלבת הסרת עודפי עור בפנים ובצוואר תוך הידוק השרירים. במהלך הניתוח מוחזרות רקמות הפנים (עור, תת עור, שומן, שרירי הבעה) למקומן הטבעי וכך נשמר המראה הטבעי. 

כדי להבטיח תוצאה טבעית חשוב לבחור במנתח מנוסה ומיומן, שחורט על דגלו את השמירה על המראה הטבעי. לכן, אני תמיד מבטיח למטופלות שלי שלושה דברים:

1. תוצאת הניתוח תהיה טבעית. המראה החדש של פנייך לא ייראה מנותח.

2. אני מבצע את הניתוח בעצמי, מתחילתו ועד סופו.

3. הניתוח ישפיע למשך 7-10 שנים (תלוי בסוג העור שלך).

בספרי 'כל האמת בפנים' פרטתי את כל המידע אודות תהליך הזדקנות העור, מתי נכון לשקול ניתוח, האם את מתאימה, איך לבחור מנתח, מהלך הניתוח, שלב ההחלמה וההישגים הצפויים מהניתוח. את הספר נשמח להעניק לך בפגישת הייעוץ, כמתנה.

 

ניתוחי פנים נוספים

 

 

מתיחת פנים - לפני ואחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי

מתיחת פנים - הסיפור של ירדנה פרופ׳ אייל וינקלר

מתיחה/הרמת פנים:
"אז למי שחוששת, השד לא נורא כ"כ וחבל שלא עשיתי את זה קודם"

שאלות נפוצות

 • למי מתאים ניתוח מתיחת פנים?

  הניתוח למתיחת פנים מכוון לשיפור מראה הצוואר, קו הלסת ואזור הלחיים. הוא מתאים לנשים וגברים מגיל 40 ומעלה, הסובלים מצניחה ומהזדקנות של העור ורקמת הלחיים, הסנטר והצוואר, עם או בלי הצטברות של עודפי שומן.

  כשהקמטים בפנים מתחילים להפריע לך - זהו הזמן לפנות לרופא. אין צורך לחכות.

 • יתרונות הניתוח למתיחת פנים

  מתיחת הפנים מחזירה לפנים את המראה הצעיר והרענן למשך שנים רבות.  בניתוח, שההחלמה ממנו על פי רוב קלה ואינה כואבת, משיגים החלקה של אזורי הפנים שצנחו והתקמטו, ובעיקר קו סנטר וצוואר מעוצבים.

 • ההכנות לניתוח
  • יש לבצע בדיקות דם שגרתיות לפני הניתוח.
  • יש לדווח על רגישות לתרופות, נטייה לדימומים או קשיי נשימה.
  • יש להפסיק לצרוך תרופות שמדללות את הדם, דוגמת אספירין, כשבועיים לפני הניתוח. 
  • יש לדווח למרדים על מחלות כגון: אסטמה, שיעול כרוני. למעשנים: חשוב מאוד להפסיק לעשן לפחות שלושה שבועות לפני הניתוח. 
  • ערב הניתוח יש לחפוף שיער ולנקות היטב את הפנים.
 • איך מתבצע ניתוח מתיחת פנים?

  במהלך הניתוח, שמבוצע דרך חתכים המוסווים בקו השיער או בתוכו, מוחזרות רקמות הפנים (עור, תת-עור, שומן ושרירי הבעה) למקומן הטבעי תוך הסרת עור ורקמות עודפים.

  משך הניתוח כשלוש שעות והוא מתבצע בהרדמה מקומית או מלאה ואת התפרים מוציאים בהדרגה לאחר כחמישה ימים מיום הניתוח.

  ניתוח הרמת פנים מתחיל בביצוע חתכים מוסווים בקו השיער ובתוכו, החתכים מאפשרים גישה למנתח להסיר עודפי עור, להחזיר את רקמות הפנים (עור, תת-עור, ושכבת SMAS) למקומן המקורי והטבעי ולהדק את הרקמות והשרירים שמתחת.

  במהלך הניתוח, המנתח יכול להרים, להסיר או לפזר רקמות רכות באזורי הפנים והצוואר ולעצב מחדש את העור מעל לקווי המתאר החדשים של הפנים והצוואר. בצוואר מתבצעת גם עבודה על שרירי הצוואר הרפויים. בתום הניתוח, המנתח יסגור את החתכים בתפרים.

  ניתוח להרמת פנים אורך כשלוש שעות, אבל הוא עשוי להימשך זמן רב יותר, בעיקר כשבמקביל להרמת הפנים נעשות גם פרוצדורות קוסמטיות אחרות (כמו למשל ניתוח עפעפיים).

 • סיבוכים

  סיבוכי הניתוח להרמת פנים אינם שכיחים. הם כוללים בעיקר שטפי דם, הפרעה תחושתית שהיא לרוב זמנית וחולפת ללא התערבות.

  בחלק מהסיבוכים ניתן לטפל על ידי טיפול מתאים, תרופות או תיקון כירורגי. סיבוכים ארוכי טווח או קבועים הם נדירים ביותר.

  • המטומה (Hematoma): הצטברות דם מתחת לעור הגורמת לנפיחות וללחץ. סיבוך זה הוא אחד השכיחים בניתוחי מתיחת פנים. זהו אינו מצב מסכן חיים וניתן לטפל בו בקלות. המטומה נוצרת לרוב בתוך 8-12 שעות מתום הניתוח ומטופלת מידית למניעת נזק קוסמטי לעור ולרקמות האחרות.
    
  • הצטלקות: הצלקות שמותירים אחריהם החתכים הן עדינות ודקות אבל בדרך כלל מוסתרות על ידי קו השיער או קווי הפנים והאוזניים. לעתים נדירות נוצרות צלקות בגוון אדמדם. זריקות של סטרואידים או חומרים אחרים, יכולות לשפר את מראה הצלקות.
    
  • פגיעה עצבית: פגיעה בעצבים היא סיכון נדיר שעלול להשפיע זמנית על העצבים השולטים בתחושה או בשרירים. שיתוק זמני של אחד השרירים עשוי לגרום להבעת פנים לא אחידה או לאובדן התחושה באופן זמני או נימול מאחורי האוזן. לתקופה של מספר חודשים עד שנה.
    
  • אבדן עור: (Sloughing). תופעה נדירה שבה מתיחת פנים משבשת את אספקת הדם לרקמות הפנים וגורמת לאבדן עור. הטיפול במצב זה נעשה בתרופות ובמידת הצורך בהליך ניתוחי מאוחר למזעור צלקות.
 • תהליך ההחלמה

  לאחר הניתוח צפויה נפיחות באזור הפנים, העפעפיים והצוואר, אשר עשויה להתגבר בשלושת הימים הראשונים ולחלוף בהדרגה. 

  יש להקפיד על מנוחה ולהימנע מפעילות גופנית מאומצת בחודש הראשון לאחר הניתוח.

  • למה לצפות בימים הראשונים שאחרי הניתוח?

  באופן כללי, לאחר הניתוח צפויה נפיחות משמעותית באזור הפנים, העפעפיים והצוואר, אשר עשויה להתגבר בשלושת הימים הראשונים ולחלוף בהדרגה.

  • ממה להימנע בימים ובשבועות הראשונים?

  אמנם כל אדם נרפא בקצב שונה אבל ההתאוששות מניתוח הרמת פנים כוללת 4 שלבים עד להחלמה המלאה.  בשבועיים הראשונים לאחר הניתוח יש להקפיד על מנוחה כמעט מוחלטת ולהימנע מפעילות גופנית מאומצת ומעבודות הבית המחייבות מאמץ

  בשבוע הראשון לאחר הרמת הפנים: במהלך השבוע הראשון הבצקות, הנפיחות והרגישות יגיעו לשיאן. כדי לתמוך בתהליך הריפוי הראשוני, יהיה עליכם להגביל את הפעילות הפיזית ולהסתפק בהליכה קלה וקצרה בלבד.

  במהלך 3 השבועות שלאחר הרמת הפנים: תוכלו לחזור לחיי השגרה (שגרה משרדית). בתום השבוע הראשון תתחילו להרגיש שאתם חוזרים לעצמכם בהדרגה כאשר תסמיני הנפיחות והבצקות ישתפרו ויילכו במשך מספר שבועות.

  3 שבועות עד 12 שבועות לאחר הרמת הפנים: בכול יום שעובר התוצאה תראה טוב יותר. תוכלו ליהנות ממחמאות ראשונות כשלושה שבועות מיום הניתוח. עם זאת, הנפיחות, ותחושות של עקצוץ סביב האוזניים או הידוק בצוואר תורגשנה, הצלקות עשויות לקבל גוון ורוד למשך שבועות נוספים.

  לאחר כ-12 שבועות: תופענה התוצאות הטובות אבל גם לאחר ההחלמה והחזרה לשגרה מלאה, יש לקחת בחשבון שהריפוי בשלמותו עד השגת תוצאה סופית עשויים להימשך כ-6 חודשים.

 • כמה זמן צריך לקחת חופש מהעבודה?

  רוב המטופלים מרגישים בנוח להסתובב בציבור ולחזור לעבודה ולפעילות חברתית יומיומית לאחר כשבועיים עד שלושה מיום הניתוח. על מנת למזער את מראה החתכים הנמצאים בתהליך הריפוי, אפשר להשתמש בצעיף, להתאפר או לפזר שיער כדי להסוות את מיקום החתכים.

 • מתי נראה את התוצאה הסופית של ניתוח מתיחת פנים?

  אין כמו אירוע מיוחד באופק, להניע אותנו לשפר את מראה הפנים שלנו. ואכן, מטופלים רבים מחליטים לעבור ניתוח מתיחת פנים כאשר הם עומדים בפני אירוע גדול בחייהם. הכי נפוץ הן חתונות ושמחות אחרות. חשוב לקחת בחשבון שיחלפו מספר שבועות ממועד הניתוח עד שיושג המראה האופטימלי.

  לכן, חיוני לתזמן את ההליך לפחות 8 עד 10 שבועות לפני מועד האירוע  כדי לאפשר ריפוי מלא, חזרה מלאה לפעילות ותוצאות סופיות מיטביות.

 • האם תשארנה צלקות אחרי הניתוח?

  יש מטופלים שמועדים להצטלקות יותר מאחרים. איכות הטיפול בחתך לאחר הניתוח משפיעה  מעט על הסבירות להעלמת הצלקת. ההשפעה העיקרית היא גוון העור והנטייה הגנטית מלפני הניתוח.

  כל חתך בעור יגרום תמיד לצלקת. חלק מהצלקות נוטות להיות גלויות יותר מאחרות. מנתח פלסטי טוב, מיומן גם באומנות הסוואת ההצטלקות בתוך קפלי העור בקדמת ומאחורי האוזן, מנתח מצוין יודע כיצד ליצור חתכים דקים ומדויקים ולבצע אותם באזורים שבהם הצלקת תהיה פחות מורגשת.

  בתום הליך הרמת הפנים, תופר המנתח את החתכים בטכניקות מיוחדות המזרזות את הריפוי ומפחיתות את מראה הצלקת. בנוסף, מדריך המנתח את המטופלים כיצד להמשיך ולטפל באזור החתך כך שהצלקות ידהו וייעלמו במהירות המירבית.

  אי אפשר להבטיח הרמת פנים ללא צלקות. הצטלקות היא כאמור תכונה אינדיבידואלית אבל מנתחים מנוסים יכולים לנסות להסוות את הצלקות ולסייע בהחלמתן במידת הצורך.

 • מהם ההבדלים בין פיסול פנים להרמת פנים?

  הרמת פנים היא הליך כירורגי שבו המנתח ממקם מחדש את הרקמות הרכות שבפנים ובצוואר כדי ליצור מתאר פנים צעיר ורענן יותר. הליך זה מטפל באזורים בעייתיים כמו, עור נפול בלחיים, קמטים עמוקים לצידי הפה (מריונט) נפילת קו הלסת או עודפי עור ושומן בצוואר.

  פיסול פנים, לעומת זאת, היא טכניקת טיפול שאינה כירורגית הכוללת בין השאר:טיפולי בוטוליניום, הזרקת חומרי מילוי, הזרקת שומן עצמוני, אולטרסאונד, סיבי לייזר או הידוק עם טכניקות אחרות.

 • האם ניתן לשלב הליכים קוסמטיים נוספים עם ניתוח הרמת פנים?

  מקובל היום לשלב בניתוח הרמת פנים הליכים קוסמטיים נוספים, כדי להפחית את זמן ההחלמה. מתיחת פנים היא בין ההליכים הנפוצים ביותר המבוצעים בו זמנית עם הליכים קוסמטיים אחרים, כמו:

  ניתוח עפעפיים: שילוב של ניתוח עפעפיים יחד עם ניתוח הרמת פנים הוא אחד השילובים הפופולריים בקרב מטופלים הסובלים מעודף עור וצניחת עפעף.

  הרמת גבות: שילוב של ניתוח להרמת גבות עם ניתוח להרמת פנים מתאים למי שיש לו גם צניחת גבות והשילוב יקנה מראה טבעי וצעיר. הרמת הגבות מאפשרת את הסטת זווית הגבה הצידית מעט כלפי מעלה מבלי לפגוע במראה הטבעי.

  הזרקת שומן: אחד הטיפולים הפופולריים ביותר הוא הזרקת שומן עצמי לפנים במהלך ניתוח ההרמה. ההזרקה נועדה למילוי קמטים ושיפור איכות העור.
  היתרון המשמעותי ביותר של שומן עצמי הוא הזמינות שלו אצל מרביתנו והעובדה שהוא אינו חומר זר. לעומת חומרי המילוי הנספגים בתוך כשנה, הזרקת השומן העצמי יכולה להשאר זמן ארוך יותר, במקרה כזה, אין צורך לחזור על הטיפול בכל שישה חודשים עד שנה. עם זאת, להבדיל מהזרקת חומרי מילוי, כדי להשיג שומן עצמי צריך לשאוב אותו מאזור תורם בגוף, בהליך שאיבה זעיר-פולשני שמתבצע דרך נקב זעיר. מסיבה זו, הזרקת שומן עצמי בדרך כלל מתבצעת במהלך ההרדמה (מקומית או כללית) ותוך כדי ניתוח קוסמטי אחר.

 • למי ניתוח מתיחת פנים לא מתאים?

  מצבים רפואיים או הרגלי חיים מסוימים עלולים להגביר את הסיכון לסיבוכים לאחר ניתוח הרמת פנים. לכן, הרופא עשוי לא להמליץ על ניתוח הרמת פנים במקרים כמו:

  נטילת תרופות או תוספי מזון מדללי דם:  תרופות או תוספי מזון שמדללים את הדם עלולים להשפיע על יכולת הקרישה של הדם ולהגדיל את הסיכון להמטומה (Hematoma) לאחר הניתוח.

  מצבים רפואיים: בעיות בקרישת הדם, סוכרת או לחץ דם גבוה – מגבירים את הסיכון להמטומה ולסיבוכי לב ומקשים על הריפוי לאחר ניתוח הרמת פנים.

  עישון: מקשה משמעותית על יכולת הריפוי, ומגביר את הסיכון להמטומה ולהצטלקות. איננו מנתחים מעשנים ואנו מחייבים הפסקה מוחלטת של העישון לפחות חודש לפני הניתוח.

  משקל לא יציב: עליות וירידות תלולות במשקל באופן חוזר ונשנה, משפיעות על צורת הפנים ועל מצב עור הפנים. במצבים אלה יתכן שתוצאות הניתוח לא תהיינה משביעות רצון, לפחות לא לאורך זמן.