מילוי קמטים

Fillers

מילוי קמטים פרופ׳ אייל וינקלר

הזרקות בוטוקס וחומרי מילוי להעלמת קמטים, ראיון מיוחד בנושא מילוי קמטים בפנים עם פרופסור אייל וינקלר, יש דברים שכדאי לדעת.

העלמת קמטים

כחלק מתהליך ההזדקנות, העור מאבד את האלסטיות הטבעית שלו, הקולגן הולך ופוחת, השומן צונח ובאזור הפנים נוצרים עודפי עור וקמטים. עם הזמן, פעולתם המתמדת של שרירי הפנים וההבעה תורמת גם היא את חלקה ליצירת קמטי ההבעה.

אז מה עושים? אפשר לטפל בקמטים בלי התערבות כירורגית בכמה דרכים, והטיפול תלוי בסוג הקמט ובהעדפת המטופלת או המטופל.

הדרכים העיקריות להעלמת קמטים הן:

 • הזרקת בוטוליניום להחלשת קמטי הבעה, בעיקר במצח ובצידי העיניים.
 • מילוי הקמטים עם חומרי מילוי (שומן עצמי, חומצה היאלורונית, קולגן ועוד).
 • פעולות חודרניות יותר כמו ניתוח הרמת פנים, הרמת גבות ועפעפיים ועוד.

בפגישת הייעוץ המומחים שלנו בוחנים את הפנים ומצב העור של כל אחת ואחד, ורק לאחר הבדיקה ממליצים על סוג הטיפול המתאים ביותר. ההחלטה על סוג הטיפול תלויה במיקום הקמט, עומקו, תקופת הספיגה של החומר ועלות הטיפול.

חשוב להדגיש שאצלנו בקליניקה אנחנו משתמשים רק בחומרי מילוי נספגים ואיכותיים, שעשויים מחומרים טבעיים ולא גורמים לתופעות לוואי.

מילוי עם חומצה היאלורונית מתאים לאזורים שונים ומגוונים בפנים, כמו בצידי הפה והאף. החומצה היאלורונית משמשת גם למילוי נפחים, למחיקה של קמטוטים עדינים, לשיפור איכות העור, לפיסול האף ועצמות הלחיים ועוד.  

יש לא מעט סוגים של חומרי מילוי של יצרנים שונים. מה שמבדיל בין המותגים השונים הוא ארץ היצור, ותק בשוק, תופעות לוואי, פרסומים מדעים ואישורים מגופי הרגולציה האמריקאיים, האירופאיים (FDA/CE) ומשרד הבריאות הישראלי.

 

מילוי קמטים - הסיפור של מירב

 טיפולים נוספים להצערת עור הפנים:

מטופלות ומטופלים מספרים

שאלות נפוצות

 • מהם חומרי המילוי לקמטים בפנים?

  אנחנו משתמשים במגוון של מוצרי חומצה היאלורונית, שמשתנים בהתאם לצורך האישי של המטופלות והמטופלים. כל החומרים מאושרים, קיימים בשוק זמן רב ועם פרופיל בטיחות גבוה.

  השילוב בין החומצות ההיאלורוניות השונות מאפשר לנו להשיג תוצאות אופטימליות, כי השילוב עצמו נבחר בקפידה לפי מבנה הרקמה של העור והן מוחדרות ברמות שונות של עומק העור.

   

 • האם הטיפול בטוח?

  אנחנו בוינקלר קליניק משתמשים רק בחומרים בטוחים ואיכותיים. החומרים אינם מופקים מהחי ולכן אין כל סיכון של העברת מחלות או חשש לתגובות אלרגיות.

  חשוב לוודא כי ההזרקה נעשית על ידי רופא מיומן, כמו הרופאים בוינקלר קליניק , שיודעים להשיג תוצאה מיטבית וטבעית.

 • איך מתבצע הטיפול?

  אנחנו ממליצים על אלחוש מקומי עם משחת אמלה לפני כל טיפול. החומרים מוזרקים לאזורי הקמטים בעדינות ובכמויות קטנות, בלי כאבים או תופעות לוואי חיצוניות. הטיפול אורך כמה דקות ובסיומו אפשר לחזור לשגרה.

 • מתי אוכל לראות את התוצאה?

  התוצאה מיידית ונשמרת לשישה עד תשעה חודשים.

 • האם יש לטיפול תופעות לוואי?

  במקרים של עור רגיש במיוחד ייתכנו נפיחות מקומית ושטפי דם, שייספגו בעור בתוך ימים ספורים.

 • מתי אצטרך לחזור על הטיפול?

  התשובה תלויה בגורמים רבים, וביניהם סוג העור, סגנון החיים, פעילות השרירים וטכניקת ההזרקה.

  אנחנו ממליצים להגיע כל חצי שנה לשימור התוצאה לאורך זמן.