הזרקות של חומרים לעומק העור הן דרך מוכחת ומאוד אפקטיבית לשיפור מראה העור, להחלקה של קמטים ולהשבה של נפחים שאבדו. 

סקולפטרה היא חומר חדשני שהייחוד שלו הוא בכך שהוא לא מבוסס על חומר מילוי, אלא על ביו-סטימולנט: חומר שמאיץ את הייצור של קולגן באמצעות תגובה דלקתית מבוקרת.

בעידן הטיפולים להצערת העור והשמירה על המראה הטבעי, הביו-סטימולטורים הם הכוכבים העולים בתחום האסתטיקה הרפואית, ותפקידם הוא לשפעל את הרקמה כדי ליצור תשתית בריאה וטובה יותר. סקולפטרה הוא אחד החומרים היעילים בתהליך הזה והוא מורכב מחלקיקי חומצה פולית לקטית, שתפקידה לשפעל את התאים שנמצאים בשכבת הדרמיס בעור ולגרום להם לייצר יותר ויותר קולגן.

הקולגן הוא חלבון חשוב מאוד בבניית התשתית לרקמות שלנו והטיפול בסקולפטרה מגביר את ייצור קולגן 1 ו-3,  שחשובים לאלסטיות ולהרמה של הרקמה, ולמבנה ואיכות העור. לפי המחקרים, סקולפטרה מגדילה את רמת הקולגן ב-65% תוך 3 חודשים. התוצאות המשמעותיות האלה באות לידי ביטוי הן בתגובה מהירה והן בתגובה הדרגתית לטיפול, שמתחילים לראות אותה תוך חודש מהטיפול הראשון.

אחד היתרונות הבולטים של הסקולפטרה הוא שהיא לא רק משפיעה על התסמינים של הזדקנות העור, אלא גם משפרת את הגורמים שאחראים לתהליכי ההתבגרות בעור.

מטופלים מספרים

שאלות נפוצות

 • למי מתאים הטיפול?

  ככלל, הסקולפטרה מתאימה לשני טווחי גיל:

  1. כטיפול משמר לנשים וגברים בשנות ה-30 לחייהם, כאשר במקרים אלה לא יהיה שינוי בולט לעין אלא שימור של מצב העור לטווח ארוך.

  2. כטיפול למיצוק העור מגיל 40 ומעלה, כשבמקרים אלה התוצאות והשיפור גם יותר נראים לעין.

 • מהם יתרונות הטיפול בסקולפטרה?

  במהלך החודש הראשון שאחרי ההזרקה, חלקיקי הסקולפטרה יתפרקו בגוף באופן טבעי, אבל רשת סיבי הקולגן החדשה שנוצרה בזכותם תישאר במקומה ותמשיך לשפר את מראה העור לאורך זמן, בשלושה תחומים: 

  • חידוש מבנה העור.
  • עידוד הייצור של סיבי קולגן.
  • שיפור טבעי במידת המוצקות של העור, שנמשך לאורך זמן. 
 • האם הטיפול בטוח?

  בדומה לטיפולי הזרקות אחרים, גם הטיפול בסקולפטרה מאוד בטוח ואין לו תופעות לוואי מוכרות.

 • איך מתבצע הטיפול?

  כמו כל טיפול אסתטי, גם הטיפול בסקולפטרה הוא אינדיבידואלי, אבל במרבית המקרים מתחילים משני טיפולים עוקבים תוך 4-6 שבועות, שלרוב נותנים תוצאות משביעות רצון.

  אנחנו ממליצים על אלחוש מקומי עם משחת אמלה לפני כל טיפול. החומר מוזרק לעומק העור, והטיפול נמשך כמה דקות ובסיומו אפשר לחזור לשגרה.

 • מתי אוכל לראות את תוצאות הטיפול?

  את תוצאות הטיפול הראשוניות אפשר לראות כחודש אחרי הטיפול הראשון, כאשר העור ממשיך להשתפר לאורך זמן - עד שנתיים וחצי ואפילו יותר, תלוי בגנטיקה של כל אדם. 

 • לאילו תופעות לוואי לצפות?

  במקרים של עור רגיש במיוחד ייתכן שיופיעו נפיחות מקומית ושטפי דם, שייספגו בעור בתוך ימים ספורים.