מתיחת בטן

(Abdominoplasty - Tummy Tuck)

רפיון עור הבטן שכיח לאחר הריונות, וירידה במשקל. עור רפוי ועודפי שומן יכולים להופיע בבטן התחתונה אך גם בעליונה ולעיתים מלווים גם ברפיון שרירי דופן הבטן.
 
הסובלים מבעיה זו חשים פעמים רבות חוסר בטחון עם גופן, בעירום, בבגד ים ואפילו בבגדים במקרים מסוימים. כמו כן לעיתים מלווה התופעה גם בגרד או פטרת תחת קפל השומן.
ניתוח מתיחת בטן עשוי להביא לבטן חלקה, מוצקה, ללא עודפי עור, וכן להידוק היקפים על ידי הידוק שרירי דופן הבטן. לאחר הניתוח מתקבל מראה חטוב יותר.
 
הניתוח למתיחת בטן עבר בעת המודרנית מספר התפתחויות משמעותיות ביותר כאשר כיום לאחר הניתוח תקופת החלמה מהירה יותר ושליטה מצוינת בכאב ובחוסר הנוחות בעזרת מכשור רפואי מתקדם. הניתוח מתבצע בשיטות מתקדמות המותאמות אישית במהלך הייעוץ ומתייחסות באופן פרטני לכמות עודפי העור והשומן ולפיהן נקבע סוג הניתוח שיתאים לך. מיקום הצלקות יקבע ביחד עמך כך שיהיה חבוי בהלבשה תחתונה.
אנו משתמשים בניתוח במכשור רפואי מתקדם המסייע בהחלמה ולשליטה בכאבים לאחר הניתוח.
 
בהרדמה כללית מתבצעת הסרה של עודפי עור ושומן מאזור הבטן התחתונה, מתיחת העור והידוק שרירי הבטן. לאחר הניתוח יוותרו צלקות בקו הביקיני אשר יוסתרו בעזרת לבוש מינימאלי. הניתוח יחזיר את הבטן לצורתה השטוחה המקורית ויאפשר לשמור על מראה זה לשנים רבות. 

לגלריית תמונות לפני / אחרי לחצו כאן

 

ניתוחים קוסמטיים נוספים:

מתיחת בטן לפני ואחרי
לפני
אחרי
לפני
אחרי

שאלות נפוצות

 • למי מתאים הניתוח?

  הניתוח מתאים לנשים אחרי לידות וכן לנשים וגברים אחרי ירידה משמעותית במשקל, לאחר ניתוחים להצרת קיבה, עם עודפי עור ובטן רפויה ורכה, בעיקר מתחת לטבור.

 • יתרונות הניתוח

  לאחר הניתוח תהני מבטן מוצקה, חלקה וללא עודפי עור. הצלקות יוסתרו ויותאמו לסגנון ההלבשה התחתונה המועדף עליך.

  באמצעות שימוש ב pain buster שהינו חלק אינטגרלי ממהלך הניתוח אצלנו, מתאפשרת החלמה קלה יותר ומהירה יחסית.

 • ההכנות לניתוח

  יש לבצע בדיקות דם שגרתיות לפני ניתוח.

  יש לדווח על רגישות לתרופות, נטייה לדימומים, קשיי נשימה.

  יש להפסיק נטילת תרופות המדללות את הדם דוגמת אספירין כשבועיים לפני הניתוח. 

  יש לדווח למרדים על מחלות כגון: אסטמה, שיעול כרוני. ישנה חשיבות מרובה להפסקת עישון לפחות 3 שבועות לפני הניתוח.

 • מהלך הניתוח

  הניתוח מבוצע בהרדמה כללית ונמשך כשלוש שעות, במהלכו מבוצע חתך רוחבי בשיפולי הבטן. אורך החתך נקבע לפי עודפי העור והשומן המיועדים להרחקה והוא מותאם לקו הביקיני.

  המנתח מהדק את שרירי הבטן דרך החתך ומסיר עודפי עור ושומן מהבטן התחתונה. בסיום הניתוח מתקבל שינוי משמעותי בצורת הבטן והגוף כולו.

 • סיבוכים

  באזור הניתוח עלולים להתפתח שטפי דם קלים, הנספגים במהירות. יתכנו סיבוכים נוספים כגון ריפוי איטי של הפצע, הצטברות נוזלים בדופן הבטן, זיהום, צלקות, שינויים בתחושה, נמק של שולי העור ופקקת בוורידי הרגליים עקב שכיבה ממושכת.

  לאחר הניתוח סובלים רוב המטופלים מכאבים ודקירות, הנמשכים ימים עד שבועות. אלו מוקלים משמעותית בזכות השימוש בPain Buster.

   עם חלוף הזמן תיתכן נסיגה בהישגי הניתוח, במיוחד במקרים של הריון או עליה משמעותית במשקל.

 • תהליך ההחלמה

  על אף שמדובר בניתוח גדול יחסית ההחלמה והתאוששות הינם מהירים מהמצופה לניתוחים בסדר גודל זה.

  מרבית הנשים מדווחות אומנם על כאב ואי נוחות בימים הראשונים אך כולן מסכימות כי תהליך ההחלמה אינו נורא כל כך.

  ניתן להשתמש במכשיר להקלה על כאב המכונה PAIN BUSTER  צינורית דקיקה מושארת בתום הניתוח ליד נקזי הבטן ומזליפה במשך שלושה ימים חומר להקלת כאבים. 

  יש להקפיד על מנוחה בשבוע הראשון לאחר הניתוח, ולהמנע מפעילות גופנית מאומצת למשך כ 6 שבועות.

  – יש ללבוש חגורת בטן או מחוך למשך2-6 שבועות אחרי הניתוח משך השימוש בחגורה שונה ממטופלת למטופלת

  לחגורת הבטן יש חלק חשוב בהחלמה מוצלחת לאחר הניתוח. לבשו את החגורה בהתאם להוראות כדי להשיג החלמה קלה ומהירה יותר. יתרונות החגורה:

  • מפחיתה את הסיכון לסרומה (Seroma) – תופעה המתבטאת בכיסים מתחת לעור המתמלאים בנוזלי סרוס ונחשבת לסיבוך השכיח ביותר הקשור לניתוחי בטן. הלחץ התמידי שמפעילה החגורה נועד לדחוף מטה את הרקמות שהוסדרו מחדש במהלך הניתוח, כדי למזער או לבטל את האפשרות להיווצרות כיסים עם נוזלים.
    
  • שומרת על מחזור דם תקין – המפתח לתהליך ריפוי טוב נעוץ במחזור דם תקין בתקופת ההתאוששות. זה מבטיח מעבר חומרים מזינים ומועילים לאזור המטופל, שמפחיתים נפיחות, חבורות או קרישי דם.
    
  •  מציעה נוחות רבה יותר – החגורה מסייעת לשמירה על הרקמות במקומן כשאתם מסתובבים, כך שתרגישו יותר נוח.
    
  • משפרת את מתאר הגוף – אמנם, המנתח נוקט בזהירות רבה כדי למזער אי סדרים בקווי המתאר, אבל עדיין יש סיכוי להופעת קווי מתאר לא אחידים. אם חריגות אלה לא יתוקנו בשלב המוקדם של ההתאוששות, הן עשויות להפוך לקבועות. החגורה עוזרת לשטח את כל הבליטות והשקעים שעשויים להופיע בבטן לאחר הניתוח.
 • מהם ההבדלים בין מתיחת בטן לשאיבת שומן?

  שתי הדרכים העיקריות לשיפור מראה הבטן שלכם הן מתיחת בטן או שאיבת שומן.

  מה מבדיל בין שני ההליכים הללו?

  • מתיחת בטן כוללת הסרת עודפי עור מהבטן. עור עודף הוא תופעה שכיחה לאחר ירידה משמעותית מאד במשקל או לאחר הריונות ולידות. לא ניתן לטפל בעודפי עור באמצעות תזונה ופעילות גופנית. מתיחת בטן מטפלת בעור העודף, בעודפי שומן, בהעלמת חלק מסימני מתיחה ובהידוק שרירי הבטן וחשוב לזכור שכל מקרה לגופו.
    
  • שאיבת שומן מתמקדת בשאיבת עודפי השומן ללא חתכים וללא הסרת עודפי עור. בהליך זה, המנתח מבצע חתכים קטנים בעור, מפרק את תאי השומן ומסלק אותם בעזרת צינורית שאיבה המוחדרת דרך נקב זעיר בעור.

   בוינקלר קליניק מבצעים לרב שאיבת שומן מונחית לייזר.  באמצעות שאיבה זו ניתן להמיס את השומן התת עורי ולגרום להידוק העור בתהליך חימום מבוקר.

  בניגוד למתיחת בטן, שאיבת שומן לא משמשת להסרת עודפי עור, סימני מתיחה או הידוק שרירי הבטן.

 • מהן שתי הדרכים המרכזיות לביצוע מתיחת בטן?

   

  • מיני מתיחת בטן זהו הכינוי לפעולה המבוצעת באזור שמתחת לטבור. הליך זה נחשב לניתוח פחות נרחב ומשמש לטיפול בשרירי בטן רפויים רק בחלק הדופן התחתונה והסרת כמות מינימלית של עודפי עור שהצטברו מתחת לטבור. בניתוח זה מסתפק המנתח בחתך קטן יותר ותקופת ההחלמה היא לרוב קצרה יותר.
    
  • מתיחת בטן מלאה – מבוצעת בדרך כלל באזורים שמעל ומתחת לטבור. ניתוח זה כולל הידוק של שרירי הבטן וכריתה של עודפי עור. לעתים קרובות משולב בניתוח גם הליך של שאיבת שומן שנועד להסיר מאזור הטיפול עודפי שומן עקשניים. תקופת ההחלמה כ-6 שבועות.
 • מי לא מועמדים טובים למתיחת בטן?
  • עודף משקל אינו מהווה התוויה לניתוח. כדי "להתאים" עליכם להיות בעלי עודפי שומן ועור בבטן.
    
  • אם עדיין לא סיימת את פרק הלידות בחייך, עדיף לדחות את ניתוח מתיחת הבטן עד לאחר לידת הילד האחרון.
    
  • אנשים שאינם בריאים מספיק כדי לעמוד בהרדמה ובהליך הניתוח עצמו אינם מתאימים לביצוע הניתוח. לדוגמה, מטופלים עם היסטוריה של בעיות לב, צריכים להתייעץ עם הקרדיולוג. מנתח פלסטי מיומן יבדוק את מצבכם הבריאותי ואת ההיסטוריה הרפואית שלכם, לפני שיחליט לבצע את הניתוח.
    
  • לא כל סוגי הגוף מתאימים למתיחת בטן. למועמד האידיאלי יש גוף רזה עם עודפי עור או שומן בבטן התחתונה. מתיחת בטן לא יכולה להסיר את כל שומן בבטן. היא יכולה להסיר רק את השומן והעור שממוקמים מחוץ לשכבת השריר.
 • מה חשוב לדעת על הקשר בין מתיחת בטן להריון?

  החיים יכולים להיות בלתי צפויים ולפעמים נשים נכנסות להריון לאחר שעברו מתיחת בטן.

  • הריון לאחר מתיחת בטן לא נחשב כגורם סיכון כלשהו, אם כי לכול הריון יכולים להיות סיבוכים, בין אם אלה מתרחשים אחרי מתיחת בטן או כל הליך כירורגי אחר, או לא.
    
  • לנשים שנכנסו להריון לאחר מתיחת בטן, יש סיכוי מצוין להריון בריא כמו לנשים הרות שמעולם לא עברו מתיחת בטן.
    
  • יש נשים לאחר מתיחת בטן המדווחות על תחושה הדוקה יותר בבטן במהלך בהריון, בהשוואה להריון שלהן לפני הניתוח.אבל בדרך כלל מדובר במצב לא מזיק, קל ונסבל.
    
  • הריון לאחר מתיחת בטן עשוי להשפיע על תוצאות הניתוח, ואף להוביל להליך תיקון בעתיד. תנודות המשקל והמתיחה שעוברת הבטן במהלך ההריון, עשויות להשאיר את הבטן עם עור רפוי, עודפי עור, והפרדה או היחלשות של השרירים – מצבים שיידרשו תיקון כירורגי כדי לשחזר את התוצאות המקוריות של מתיחת הבטן הקודמת.
 • האם ניתוח למתיחת בטן משאיר צלקות?

  כיוון שמדובר בהליך כירורגי הדורש חתך אופקי, מתיחת בטן תותיר צלקות. עם זאת, חתכים אלה ממוקמים לרוב מספיק נמוך, קרוב לשיער הערווה כך שניתן על פי רב להסתירן מתחת לבגד הים או לתחתונים.

 • בתוך כמה זמן ניתן לחזור לשגרה מלאה לאחר ניתוח בטן?

  לאחר ניתוח בטן גדול, ייקח כחודשיים עד שלושה חודשים עד שתהיו מסוגלים לנוע בנוחות. מומלץ לחזור לעבודה בהדרגתיות, ובכול מקרה, להתייעץ עם המנתח כדי להתאים את ההחלמה לאורח החיים הספציפי שלכם.