מי הן הנשים המרוצות ביותר ואיך זה קשור לניתוחי חזה?

מי הן הנשים המרוצות ביותר? ובכן, אם שואלים את המחקר שביצעה חברה בריטית לניתוחים פלסטיים, התשובה היא נשים שגודל החזייה שלהן הוא קאפ C, כלומר הגודל הממוצע – לא גדול מדי ולא קטן מדי. אבל אם היו שואלים אותנו את אותה השאלה התשובה שלנו הייתה חד משמעית: שביעות הרצון מגודל החזה הוא בעיני המתבוננת, או אולי תלוי הרגשה או... טוב, אתן מבינות את הכוונה.

במילים אחרות, אין שום דרך לקבוע מהו גודל החזה האידיאלי מסיבה אחת פשוטה: זה עניין של טעם. ומאותה סיבה בדיוק, אחד הניתוחים הפלסטיים הפופולריים ביותר הוא ניתוח הגדלת  חזה – מפני שנשים רבות אינן מרוצות לחלוטין מהחזה שאלוהים נתנה להן ורוצות להגדיל, להקטין או להרים אותו, ומה שפופולרי בדרך כלל גם זוכה להרבה מאוד משאבי פיתוח ומציע חידושים לרוב. והנה הגענו לסיבה שלשמה התכנסנו היום: לסכם את הפיתוחים החשובים האחרונים בתחום ניתוחי החזה שיבהירו ללא צל של ספק, שניתוחי החזה של היום הם הטובים ביותר אי פעם.

1. הכי טבעי שיש

ממש לאחרונה השיקה חברת AMI שתלים חדשים ומתקדמים שכבר משמשים אותנו בניתוחים ומרגישים ונראים טבעיים יותר, נעימים ורכים יותר למגע, ומלאים יותר. מבין רשימת היתרונות של השתלים החדשים, שנקראים MemoryGel Xtra, התכונה המפתיעה מכולן היא שהם גם שוקלים פחות משתלים אחרים ולכן לא מכבידים על הגוף.

במחקר שביצעה החברה, תשעה מתוך 10 משתתפים שהתבקשו לערוך השוואה עיוורת בין שתלים שונים, בחרו בשתל MemoryGel Xtra כזה שמרגיש הכי טבעי ואמיתי. אין ספק שזאת חדשנות אמיתית.

2. אפשרויות נוספות

שתלי הסיילין של העבר כבר כמעט אינם בשימוש והחומר הפופולרי ביותר היום הוא הסיליקון. אבל בתוך קטגוריית הסיליקון ישנן כמה אפשרויות חדשות שכדאי להכיר. 

  • שתלים שעשויים מסיליקון HSC הם פריצת דרך טכנולוגית בתחום אשר משמשת להכנת שתלים בטוחים יותר. ולמרות ש-HSC הוא הסיליקון החזק ביותר הקיים בשוק של היום, השתל שמיוצר מחומר זה עדיין מרגיש רך וטבעי. 
  • שתל ה-Gummy bear נקרא כך בעקבות מרקם הסיליקון שבתוכו, הדומה לזה של סוכריות הגומי בצורת דובי שמאוד פופולריות בארצות הברית. אם תחתכו שתל מסוג זה תגלו שג'ל הסיליקון שבתוכו לא נוזל כלל אלא שומר על צורתו ולכן בטוח יותר לשימוש. 
  • עד לא מזמן לא הייתה בחירה בצורת השתל והצורה היחידה הזמינה הייתה שתל עגול. יש לכך סיבות מצוינות שכן גם היום הצורה העגולה מאפשרת להגיע לתוצאות המלאות והזקופות ביותר. עם זאת, לאחרונה יצאו לשוק גם שתלים בצורת טיפה שמחקים את הצורה האנטומית של החזה הנשי, המשמשים בעיקר במקרים של שחזורי שד. שתלים אלה מספקים מראה פחות מלא וזקור אך יש נשים שמעדיפות מראה זה.

מן הראוי לציין שכל סוגי השתלים החדשים עטופים בקפסולה עבה יותר ולכן הסיכוי שייקרעו הוא נמוך מאוד.

3. טכניקה היא אלוהים

טכניקה חדשה יחסית שהולכת והופכת רווחת יותר בחמש השנים האחרונות מאפשרת ניתוח חזה זעיר-פולשני. בניתוח מסוג זה השתל מונח מתחת לשריר במקום מעליו ומוחדר לשד באמצעות חתך קטן. הטכניקה כוללת יצירה של כיס שלתוכו מוחדר השתל בדיוק רב, ובכך היא מפחיתה את רמת הדימום והכאב, ואת הסיכוי להתפתחותה של דלקת, ומצמצמת את תקופת ההחלמה. ניתוחים מסוג דורשים מומחיות ולכן חשוב מאוד להבטיח שהמנתח הוא איש מקצוע מנוסה ומיומן. 

4. אילו רק השומנים יכלו לנדוד

ובכן למעשה הם יכולים, עם טכניקת ההזרקה של שומן עצמי אשר יכולה לשמש גם למילוי עדין של החזה. בניתוח מהסוג הזה השומן נשאב מאזור מסוים בגוף ומוזרק לשד. זהו הליך שמתאים אך ורק למי שרוצה לבצע הגדלה צנועה של החזה וביכולתו גם לשפר את מרקם השד. אבל ישנם גם חסרונות לשימוש בשומן עצמי, כאשר המרכזי שבהם הוא ששומן עצמי נוטה להיספג חזרה בגוף ולכן קשה מאוד לשלוט בתוצאה הסופית וקשה לא פחות להבטיח מראה אחיד של שני השדיים. נוסף על כך, אפשרות זו מתאימה רק לנשים שיש להן כמות מספקת של שומן באזור הנשאב אחרת אין די שומן שיוכל למלא את השדיים. לכן, אף על פי שזהו חידוש, הוא מתאים רק לחלקים קטנים מאוד באוכלוסייה.

5. יותר טרנד מחידוש, אבל בכל זאת  

ואם כבר מדברים על חידושים, אנחנו מרגישים שחשוב גם לציין את המגמה ההולכת ומתפשטת של מראה טבעי וחזה בגודל ממוצע, שלא מושך יותר מדי תשומת לב ובו בזמן מאפשר לנשים לשמור על אורח חיים אקטיבי ללא הפרעות פיזיות מכבידות. אנחנו, כמובן, לגמרי בעד.

 

מאמרים נוספים בנושא ניתוח הגדלת חזה: