רפואה אסתטית מונעת וטיפולים בגיל צעיר – אובססיה ליופי או טרנד מבוסס מדעית?

תמונה ראשית SecretName101

בשנים האחרונות הולכת וגוברת ההתלהבות ממה שנקרא טיפולים קוסמטיים מונעים, כאשר לצד העלייה המסיבית במספר האנשים שנעזרים ברפואה האסתטית נוצר גם טרנד שלא נראה בעבר: אנשים מתחילים לקבל טיפולים אסתטיים בגילאים צעירים יותר ויותר, כבר משנות ה-20 המוקדמות. מגמה זו מעוררת ביקורות נוקבות על כך שהיא נובעת מהרשתות החברתיות ומהשאיפה האובססיבית למראה סלפי מושלם. לעומת זאת, יש הטוענים ששורשיה של המגמה נטועים עמוק בבסיס איתן של כמה יתרונות בולטים ומוכחים מדעית. אז מהי האמת? כדי לגלות את התשובה, בואו נצלול לתוך המדע שעומד מאחורי טרנד הטיפולים האסתטיים המונעים.

טרנדים משתנים ומיתוסים מתנפצים

הניצוץ הגדול ביותר שהצית את אש התנועה לעבר טיפולים קוסמטיים של אנשים צעירים בשנות ה-20 וה-30 לחייהם הוא, איך לא, המפורסמים. או ליתר דיוק המפורסמות ובייחוד בנות משפחת קרדשיאן, שכבר יותר מעשור חושפות לא רק את חייהן הפרטיים אלא גם את טיפוליהן האסתטיים בתוכנית ריאליטי שהפופולריות שלה חוצה מדינות. אך האחיות לבית קרדישאן אינן היחידות בעידן שבו סלבריטאיות צעירות רבות אינן מתביישות ואף גאות לחשוף את הטיפולים האסתטיים שהם חלק משגרת הטיפוח שלהן. 

פתיחות זו של המפורסמים הפכה את הביקור במרפאות האסתטיקה לחלק בלתי נפרד מסגנון החיים של צעירים רבים. אמנם גם לרשתות החברתיות ולסלפי יש יד בדבר, אך סטטיסטית לאלה יש השפעה משמעותית יותר על בני נוער ופחות על צעירים בגילאי 25 ומעלה. עם הזמן, לכל אותם דיווחים על הטיפולים שעוברות הסלבס הצעירות נוספו גם ממצאים מדעיים מבוססים שגילו קשר ישיר בין טיפולים אסתטיים בגיל צעיר ובין דחיית המועד שבו הגיל נותן את אותותיו המשמעותיים על עורנו. זה אולי נשמע כמו ספין פרסומי, אבל המדע שמאחורי הטרנד הוא חד משמעי.

להקדים תרופה למכה

בעבר, נשים לא חשבו בכלל על טיפולים כמו בוטוקס ומילוי קמטים לפני שהגיעו לשנות ה-40 וה-50 של חייהן. זאת הייתה הדרך להיפטר מסימני הגיל המוכרים. עם הזמן ובעקבות מחקרים רפואיים, התברר שלבוטוקס ולחומרי המילוי יש השפעות ארוכות טווח שהולכות מעבר לתוצאות המיידיות. איך זה קורה בדיוק? 

בוטוקס. בהזרקה מקצועית נכונה הבוטוקס למעשה מחליש את פעולת הכיווץ של השרירים בפנים. בעקבות הרפיית השרירים מתקבל מראה רגוע וללא קמטים באזור המטופל. אזורי ההזרקה הקלסיים והנכונים ביותר לבוטוקס הם בין הגבות, בחלקן החיצוני ולעיתים באזור המצח.. בהיבט המניעתי, הרי שככל שמתחילים בהזרקות מוקדם יותר, או במילים אחרות ברגע שבו מבחינים בהיווצרותם של קמטוטים עדינים באזור הגבות, כך ניתן לדחות בכמה שנים את התפתחותם של הקמטים (מספר השנים הוא אינדיבידואלי ותלוי באורח חיים ובגנטיקה, בין היתר).

חומרי מילוי. לכל הסוגים של חומרי המילוי יש מאפיין אחד משותף – הם משפרים את מרקם ואיכות העור. השיפור מושג בעזרתה של החומצה ההיאלורונית, שמאפשרת ספיחה של מים ושימורם בעור. בכך, החומצה גם משפרת את רמת הלחות בעור וכן את המרקם והאלסטיות שלו. ואם זה לא מספיק, פעולתה של החומצה גם עוזרת להגן על העור מפני פגעי מזג האוויר. 

גם טיקסל ואולטרפורמר. למרבה השמחה, הבוטוקס וחומרי המילוי הם לא הטיפולים האסתטיים היחידים שמשפיעים לאורך זמן וישנם טיפולים משמרים אחרים שגם להם יש יתרונות ארוכי טווח. על אלה נמנים מכשירים כמו הטיקסל, טכנולוגיה חדשנית שפועלת על אנרגיית חום טבעי ומשמשת לחידוש ולהצערת העור; והאולטרפורמר, מכשיר אולטרסאונד מתקדם שמהדק את העור והרקמות בפנים ובצוואר. כמו חומרי המילוי, גם טכנולוגיות מתקדמות אלה ואחרות מעוררות את הייצור של קולגן חדש ובריא ולכן יכולות לשמש גם כטיפול שביכולתו לדחות את הופעתם של קמטים ואת צניחת עור הפנים והצוואר. 

ועוד מילה על ניתוחים קוסמטיים

לרשימת טיפולי המנע האסתטיים אפשר בהחלט גם לתת מקום של כבוד לניתוח הרמת הפנים, או בשמו הקודם מתיחת פנים. במהלך הניתוח מהודק הצוואר, מודגש קו הלסת, מוחלקים הקמטים בצידי הפה וממולא אזור עצמות הלחיים. כשהוא מתבצע ביד מיומנת ומנוסה, ניתוח הרמת פנים שומר על המראה הטבעי ומפחית כעשור ממראה הפנים. ומה בנוגע להיבט המניעתי? ובכן, ככל שמקדימים לעבור את הניתוח (החל מגיל 40 פלוס או מרגע שמבחינים בצניחה משמעותית ובהזדקנות של עור הפנים והצוואר) כך לא זו בלבד שהתוצאה שלו תהיה טובה יותר אלא היא גם תישמר למשך זמן ארוך יותר. 

בסיכומו של דבר, בכל הנוגע לעור שלנו אין מידה אחת שמתאימה לכולם. אם אתם תוהים מתי נכון לכם להתחיל בטיפולים אסתטיים; קחו בחשבון שכל עוד אתם בוגרים תוכלו להתחיל ברגע שתבחינו בסימני ההתבגרות הראשוניים ביותר בפניכם. מכל מקום, התייעצות עם מומחה מנוסה תבהיר לכם אם טיפולים מונעים הם הדבר הנכון לכם. 

השאירו לנו פרטים כאן וקבעו פגישת ייעוץ עם המומחים שלנו 

 

אולי יעניין אתכם לקרוא גם: