הכל על טיפולי פנים

הכל על טיפולי פנים - הטוב, הרע והטבעי

מאת: פרופסור אייל וינקלר

בתחום הטיפולים הקוסמטיים כבר יודעים זמן רב איך להתמודד עם פגעי הזמן, הגיל או מזג האוויר ולשפר את מה שנדרש כמו צמצום קמטים וקמטוטים והעלמתם או טיפול בנפילת העור ובעודפי עור מצטברים. וטוב עוד יותר מזה, יודעים לעשות את זה בצורה שמרעננת את מראה הפנים ועדיין משאירה את המראה הטבעי. אבל, אם גם אתם חוששים (ובצדק) מטיפולים קוסמטיים או כירורגיים, בגלל שראיתם אנשים בעלי מראה מלאכותי, מעובי שפתיים, מורמי גבה וחסרי הבעה, דעו ששורשי הבעיה נעוצים בעיקר בשני גורמים:

1. מטופלים שרוצים להימנע מניתוח.
2. הסכמתם של מטפלים (חלקם לא מקצועיים) לבצע טיפולים מוגזמים במצבים שבהם ניתוח הוא הפתרון היחיד.

מעבר לזה, השוק היום פרוץ ולא מעט מטפלים לא מקצועיים מציעים טיפולים זולים תמורת חומרים באיכות ירודה.
למרות מה שכתבתי, חשוב לי גם לסייג: נשים וגברים רבים יכולים ליהנות מאוד מטיפול להצערת הפנים ללא ניתוח. מילוי קמטים בחומצה היאלורונית ובהזרקת בוטוליניום לקמטוטים ולשרירי ההבעה מסביב לעיניים, יכולים לתת לפנים מראה צעיר ורענן יותר למשך שנים רבות. למען ההגינות חשוב גם להזכיר שבעבר, ניתוחים להצערת הפנים גרמו במקרים רבים למתיחה של צידי הפה ולמראה לא טבעי. אבל ניתוחים מהסוג הזה היו בעבר, ונשארו בעבר. היום, השיטות החדשניות והיכולות של מנתחים מנוסים נותנות תוצאות טבעיות ומסירות שנים רבות מפניהם של המנותחים.
אחזור לרגע לפחד שרבים חשים מניתוח להרמת פנים – תופעה זו הביאה לכך שמטפלים רבים מבטיחים החזרת נפח והצערה ללא ניתוח בעוד שבפועל, זה בלתי אפשרי. התפיסה שלפיה השבת נפח לפנים נפולות מתאימה לכל ויכולה להחליף כל ניתוח, אינה נכונה.

 

מתי מילויים ומתי ניתוח?מילוי נפח מתאים לנשים ולגברים בני 35-55 וצריך להתבצע לפחות פעם בשנה על ידי רופא מומחה שמשתמש בחומרים נספגים ובמינון מינימלי, שלא גורם לפנים להראות קפואות או נפוחות. רופא שאינו יודע להציע את מגוון הפתרונות (גם הזרקות וגם ניתוח) אמור לייעץ למטופליו בהגינות ולהתאים את הציפיות שלהם למציאות של עולם ההזרקות.
ניתוח מתיחת או הרמת פנים מתאים לאנשים שעור הפנים שלהם צנח באופן משמעותי, כולל תזוזה של רקמת השומן הטבעית מאזור עצמות הלחיים ועד קו הלסת ונפילות הצוואר. במקרים כאלה, הזרקת חומרי מילוי או החדרת חוטים בניסיון לחפות על צניחת הפנים לא רק שלא יעזרו, אלא עלולים לגרום למראה לא טבעי. במקרים כאלה רצוי לשקול ניתוח ולהתייעץ עם רופא מומחה. 

 

רשימת טיפולי הפנים המומלצים – מהכבד אל הקל

 

1. ניתוח מתיחת פנים / הרמת פנים

בגיל מסוים מאבד עור הפנים מגמישותו ומקבל מראה עייף ומדולדל, מופיעים עודפי עור בצוואר ומטשטשים את קו הלסת, וקמטי הבעה הולכים ומעמיקים בצדי העיניים, בצדי הפה ובין הגבות ותורמים למראה מבוגר מאוד. ניתוח מתיחת פנים הוא הפתרון הטוב ביותר במקרים מסוג זה. הוא משפר לאין ערוך את קו הלסת, אזור הלחיים והצוואר, ואם הניתוח מבוצע על ידי איש מקצוע מיומן ומנוסה, מושג לא רק מראה רענן וצעיר יותר אלא גם טבעי לגמרי.
 בוינקלר קליניק מתבצע הניתוח בשיטה למתיחת פנים טבעית, מהשיטות המתקדמות ביותר בעולם, והוא מחזיר לפנים מראה צעיר ורענן לאורך שנים רבות. הפלסטיקאים והכירורגים המיומנים שלנו התמחו במבנה הפנים, בשרירי ההבעה ובטכניקות עבודה מתקדמות; כל זה כדי שנוכל באמת לרענן ולשפר את המראה ללא פגיעה במראה הטבעי ובאופי הפנים.
 התהליך מתקיים בדרך כלל בהרדמה מקומית, ומצריך זמן החלמה קצר. הניתוח מותאם אישית ותורם למיצוק הצוואר, הידוק העור והסרה של עודפי עור מהפנים כדי להצעיר משמעותית את מראה הפנים.
 

2. טיפולים ממוקדים להרמת מצח וגבות ו/או ניתוח עפעפיים

 ניתוח להרמת המצח והגבות - מיועד להשיג מצח חלק נטול קמטים ומראה רענן של העיניים והגבות. הטיפול כאילו "פותח" את העיניים, משפר ומצעיר את מראה העפעפיים ואזור העיניים. הניתוח מצריך הרדמה כללית או מקומית והוא מתבצע בטכניקה אנדוסקופית חדישה, כשהרמת הקצה החיצוני של הגבות מתבצעת דרך צלקות קטנות שמוסתרות בשיער. המפתח הרחב שנוצר מעניק לפנים מראה רענן וצעיר.

ניתוח עפעפיים (עליונים ותחתונים) – עם השנים, האלסטיות של העור בעפעפיים נחלשת ומתפתחים בלט והצטברות של כיסי שומן, שהם ה"שקיות" המוכרות מתחת לעין או "הווילונות" בחלק העליון של העפעפיים. תופעות אלה תורמות למראה עיניים ופנים עייף וכבד, ולעיתים גם להפרעה בשדה הראיה. ניתוח קצר, בהרדמה מקומית בדרך כלל, מרחיק את מצבורי השומן ועודפי העור בלי להותיר צלקות בולטות. התוצאה היא מראה פנים צעיר ורענן למשך שנים רבות. לפעמים ניתן לשלב ניתוח זה עם הניתוח להרמת הגבות והמצח.

 

3. הזרקות ומילויים

רענון העור באמצעות מילוי הקמטים והקמטוטים נעשה על ידי הזרקה עדינה של בוטוקס וחומרי מילוי אחרים שמחזירים את תווי הפנים לקדמותם. הבוטוקס מביא להרפיה זמנית (כמספר חודשים) של השרירים שגורמים לקמטים. באמצעות הבוטוקס אפשר לטפל בקמטים במצח, בצדי העיניים ובין הגבות, ואפילו לתקן צניחה קלה של הגבות. בוינקלר קליניק נעשה שימוש בחומרי מילוי בטוחים מסוג רסטילן, שמאושרים על ידי ה-FDA, נספגים, עשויים מחומרים טבעיים, לא כרוכים בתופעות לוואי ומבטיחים שמירה על מראה טבעי, ולא חלילה, מראה של שפתיים נפוחות ומגוחכות.

אז במה כדאי לטפל באמצעות הזרקות ומילויים?

Soft lift – שיטת מילוי חדשנית שמיועדת לנשים שלא מתאימות או לא מעוניינות בניתוח למתיחת פנים. השיטה פועלת באמצעות הזרקה מאסיבית של חומרים טבעיים שעשויים מחומצה הילרוראינית. שיטת Soft Lift מעלימה את קמטי ההבעה ואת הקמטוטים מעל לשפה, מגדילה את הנפח באזור עצמות הפנים והלחיים ומאפשרת עיצוב טבעי ולא בולט של אזור השפתיים.
החלקת קמטים – מתבצעת בשתי דרכים: החלשת קמטי ההבעה על ידי טיפול בבוטוליניום, או מילוי קמטים בחומרי מילוי.
French Lift – שיטה ייחודית להרמה קלה של הלחיים התחתונות וצדי הפה. הטיפול מבוצע בהרדמה מקומית ומעניק מראה פנים משופר וצעיר.

 

4. טיפולי לייזר

מיצוק העור בלייזר מעניק תוצאות מהירות שנראות לעין, ללא ניתוח, ללא תופעות לוואי וללא זמן החלמה. הלייזר מפעיל תהליך טבעי בעור שיוצר קולגן חדש במקומות שבהם העור מקומט. הטיפול משפר את מרקם ואיכות העור, ומחדש ובונה את העור מחדש. הקולגן שנוצר ממלא את הקמטים ומשיב נפח למקומות שקועים. שיטה זו מתאימה למי שלא מעוניין בטיפול כירורגי ובזמן החלמה ממושך.
 בוינקלר קליניק, טיפולי הלייזר מתבצעים במכשירים המתקדמים והבטוחים ביותר בעולם של חברת Alma Lasers.

אז במה כדאי לטפל באמצעות לייזר?

 מיצוק עור הפנים – קליר ליפט: טיפול בלייזר, ללא ניתוח, כאבים או תופעות לוואי, שמתמקד בהרמה קלה של העור, שיפור איכותו, הפחתת הקמטים והקמטוטים ועיבוי העור. שיטה נוחה ומהירה זו זכתה לכינוי הפופולרי בארה"ב: Lunch time treatment.
הסרת כתמים – טכנולוגיית לייזר מתקדמת מאפשרת להבהיר כתמים בעור בפנים, באזור המחשוף ובכפות הידיים, כמו כתמי שמש, כתמי גיל או כתמים הורמונליים. הטיפול כרוך באלחוש מקומי ובמרבית המקרים לא מותיר סימנים ולא מצריך תקופת החלמה.
פילינג שטחי ועמוק – טכנולוגיה חדשה לשיוף העור (פילינג) בעזרת לייזר. הפילינג מתבצע על ידי סריקה מיוחדת שמאפשרת חדירה משתנה באזורי הפנים השונים, לפי הצורך. תהליך ההחלמה הוא מהיר ובסיומו מתקבל עור אחיד, מופחת קמטים וחלק יותר.
 

5. טיפולים פרא קוסמטיים

טיפולים אלה יכולים להתבצע גם על ידי קוסמטיקאית שהוכשרה בתחום הקוסמטיקה הפרא רפואית בתכנית של משרד התמ"ת. הטיפולים נועדו גם להצעיר את העור וגם לפתור בעיות עור שונות והם כוללים, בין השאר טיפול בבוטוקס, טיפולי פילינג עמוקים, הבהרה של כתמי עור מסוגים שונים ועוד.
לסיכום נגיד שיש מגוון רחב של טיפולים ופתרונות טובים ומתקדמים, כירורגיים או קוסמטיים. אבל, חשוב לזכור שתוצאה טובה עם מראה פנים טבעי מושגת כאשר:

1. מתבצע אבחון מקצועי עם התאמה נכונה של סוג ואופן הטיפול למצב
2. החומרים שבהם משתמשים איכותיים ומאושרי FDA
3. הטיפול מתבצע על ידי גורם מומחה בתחום (שילוב של ידע וניסיון פלסטי וכירורגי), מיומן ומנוסה.