ניתוח שאיבת שומן

Liposuction

ראיון עם פרופסור אייל וינקלר, על ניתוח שאיבת שומן, יש דברים שחשוב לדעת לפני שעושים.

לפני כשלוש שנים התחלנו בשירות חדש אשר חולל מהפכה בתחום שאיבת השומן בישראל. מדובר בשאיבת שומן בטכנולוגיה של הצפת יתר ללא הרדמה כללית אותה פיתח ד"ר גרהרד סאטלר מגרמניה, שיטה זו מכונה Lipo Lift.

השיטה החדשנית, Lipo Lift, נותנת מענה לכל אחד מהחסרונות שאפיינו את שיטת שאיבת השומן הקלאסית. השיטה הוכחה כיעילה ב - 8,000 מקרים אשר נותחו על ידי ד"ר סאטלר בגרמניה ובארץ היא בוצעה בשנים האחרונות בהצלחה מלאה בלמעלה מ -200 מטופלים ומטופלות אשר עברו את הפרוצדורה על ידי פרופסור וינקלר וד"ר סאטלר במשותף, ביניהם כאלה אשר השיטה הקלאסית לא נתנה להם מענה.

לגלריית תמונות לפני / אחרי לחץ כאן

שאלות נפוצות

 • למי מתאים הניתוח?

  הניתוח מתאים לנשים וגברים הסובלים מהצטברות שומן או רפיון במספר רב של איזורים או לחלופין  באיזורים אנטומיים מסויימים ומטופלים להם שיטת שאיבת שומן "קלאסית" לא נתנה מענה הולם. 

 • יתרונות הניתוח

  יתרונות הניתוח - לניתוח שאיבת שומן 2 יתרונות בולטים.
  הניתוח מתבצע תחת הרדמה קלה, כמעט ללא תופעות לוואי לאחר ההרדמה.
  ללא חתך ניתוחי, או צלקות לאחר הניתוח.
  חזרה לשגרת חיים/עבודה תוך 4 - 5 ימים, ללא סימנים ניראים לעין.

 • ההכנות לניתוח

  בדיקות דם עדכניות וא.ק.ג
  *בדיקות נוספות לפי דרישת הרופא בהתאם לפגישה הטרום ניתוחית.
  מהלך הניתוח
  החלק הראשון כולל סימון אזורי השאיבה כשהכוונה לטפל באיזורי גוף רבים ככל האפשר. אנו מנסים לעצב את הגוף בצורה הומוגנית ככל האפשר. בשלב השני מתבצעת הצפת איזורי השאיבה בתמיסת מי-מלח פיזיולוגית המכילה גם חומרי הרדמה וחומרים למניעת דימום ותסחיף. פעולה זו של ההצפה נעשית בהרדמה מקומית בחדר ההכנה שליד חדר הניתוח. בשלב זה אנו ממתינים כשעה לפיזור הנוזלים באופן אחיד בכל האזור המיועד לשאיבה. לאחר שהנוזלים מתפזרים ברקמות השומן אנו נכנסים לחדר הניתוח. שם מתבצעת שאיבת השומן בהרדמה מקומית תוך הקפדה על דיוק מרבי ושיתוף פעולה עם המטופל בכדי לוודא שהשאיבה חלקה וסימטרית.

  לדוגמא, השאיבה באיזור הירכיים החיצוניות תתבצע כשהמטופל שוכב על צידו והוא מרים את הרגל כלפי התקרה. רק בתנוחה זו ניתן לדעת מהו עומקו של השקע באזור הירך החיצונית ולהימנע משאיבת יתר באיזור זה. השאיבה נמשכת כשעה. בסופה אנו מלבישים את המטופלת במחוך מהדק ומחטב מיוחד המכסה את האיזורים אשר נשאבו. המטופל/ת יורדים ממיטת הניתוח בכוחות עצמם ויוצאים לסיבוב הליכה ברגל בכדי להבטיח זרימת דם טובה והחלמה מהירה.

   

  חשוב לציין: 

  שאיבת שומן אינה מהווה תחליף לדיאטה ולספורט, להפך, לפני ואחרי שאיבת שומן יש להקפיד על משטר של דיאטה וספורט לאורך זמן.

  ישנם אנשים אשר אינם סובלים ממשקל יתר אבל יש להם איזורים של רפיון עור או הצטברות שומן מטרידה אשר איננה נעלמת בספורט ו/או בדיאטה (לדוגמא, ישנן נשים מבוגרות שלהן הצטברות שומן באיזור בית השחי האחורי והגב העליון), שיטה חדשנית זו יכולה לתת להן פתרון.

 • סיבוכים

  מדובר בפעולה פשוטה ובטוחה עם סיבוכים מועטים בלבד. יתכנו נפיחות ושטפי דם באזורי השאיבה. 

 • תהליך ההחלמה

  מייד לאחר הניתוח המטופל/ת יורד/ת מהמיטה ומסתובב/ת בכוחות עצמו/ה. תתכן נפיחות באזור המנותח אשר תחלוף בתקופה שלאחר מכן נעשה שימוש במחוך ומחטב.