תמונה לכתבה, אלכוהול משמח לבב אנוש, אבל למרבה הצער הוא גם מעציב מאוד את העור שלנו

איך לשתות בלי רגשי אשמה וליהנות מעור זוהר גם בבוקר שאחרי

אין ספק שאלכוהול משמח לבב אנוש, אבל למרבה הצער הוא גם מעציב מאוד את העור שלנו. למה? כי אלכוהול הוא חומר מייבש שמשאיר את העור שלנו חסר ברק וצמא למנה גדושה של לחות. אבל הנזק לעור לא נגרם רק מהאלכוהול עצמו, כי משקאות רבים, במיוחד קוקטיילים, מכילים גם כמויות יפות של סוכר ואפילו מלח – שני רכיבים שלא עוזרים לעור שלנו לשמור על גמישותו. נוסף על כך, ההרגל לנשנש מאכלים מלוחים יחד עם המשקה האלכוהולי עלול לייבש עוד יותר את העור ולגרום לנפיחות, במיוחד באזורים שמטבעם נוטים לאגור נוזלים, כמו האזור שמתחת לעיניים. 

ועכשיו, אחרי שהגשנו את החדשות שפחות ישמחו את לבב האנוש שלכן, הנה נקודת אור – יש דרך לשתות, ליהנות ולהימנע מההשפעות המזיקות של המשקאות האלכוהוליים על העור שלנו. לשם כך, ריכזנו למענכן רשימה של טיפים, שכוללים גם את המשקאות העדיפים לשתייה ואיך לטפל בעור אחרי לילה שבו הקוקטייל האחרון ההוא ששתיתן נראה כמו רעיון מצוין באותו רגע מעורפל...

1. לחות, לחות, לחות

בגלל שההשפעה העיקרית של אלכוהול היא יובש, ההמלצה הכי ברורה מאליה היא לשתות הרבה מאוד מים, גם לפני שתסגרו את הלילה וגם מיד כשתתעוררו בבוקר. אבל, ההשפעות של הלחות הפנימית לא יורגשו מיד באופן חיצוני, כלומר על העור שלנו. כדי לפתור את העניין הזה, מומלץ להזין את העור במסכת לחות קלילה מיד כשמתעוררים בבוקר.

2. הפתעה: הרבה קפאין!

קודם כל, הכינו לעצמכן כוס אקסטרה-לארג' של קפה שיעזור לכן להתעורר. לאחר מכן, הזינו גם את העור שלכן עם מנה הגונה של קפאין. הקפאין עוזר לכווץ את כלי הדם שהתרחבו עקב השתייה וגורמים לאזור שמתחת לעיניים להיראות נפוח. לשם כך, דאגו שתמיד יהיה לכם בארון קרם עיניים שמכיל קפאין ועסו אותו בעדינות על האזור, כדי לעודד הוצאה של נוזלים שהצטברו ולהפחית את הנפיחות.

3. רוצו למטבח

לא, לא כדי להכין לעצמכן איזו ארוחת בוקר שמנונית, אלא בשביל היוגורט. מרחו יוגורט על עור הפנים והשתמשו בו כמסכה. ליוגורט יש תכונות מקררות ומרגיעות שעוזרות בהפחתת הנפיחות בפנים. הוא גם מוסיף הרבה לחות. 

4. להתחיל כבר בלילה 

שלושה צעדים פשוטים יכולים לעזור להבטיח שלא תיראו כאילו עברה עליכן משאית בבוקר שאחרי. 

  1. הסירו איפור. למרות שמאוד מפתה לדלג על כל השלבים ופשוט לזחול למיטה, נסו לכל הפחות לנגב את הפנים עם מגבון. שינה עם איפור מגבירה את הסבירות לנקבוביות סתומות ואף אחת לא רוצה להתעורר עם פצעון טרי באמצע הפרצוף.
  2. מרחו קרם שמכיל סרמידים, מולקולות שומן שמשתתפות בתהליך המטבולי של התא. זה יעזור לחזק את מחסומי העור ולהפחית את כמות הלחות שתתאדה מהעור במהלך הלילה, תכונה חשובה במיוחד כשהעור כבר נמצא במצב של יובש עקב צריכת האלכוהול.
  3. קחו לכן כרית נוספת, כי השינה על גבכן כשהראש מוגבה מעט מקדמת את ניקוז הלחות וכך תוכלו להתעורר בבוקר עם פנים פחות נפוחות.

5. לשתות נכון: מצעד המשקאות העדיפים לעור

#1 יין אדום קלאסי, אלגנטי ובריא

היין האדום זוכה למקום של כבוד במצעד המשקאות האלכוהוליים הטובים ביותר לעור שלנו בגלל שהוא מכיל גם לא מעט אנטיאוקסידנטים, שבהחלט עוזרים לנטרל את תהליכי ההתבגרות של העור. לכן, היין האדום חובש מזה שנים את כתר המשקה האלכוהולי היחידי שתומך בבריאות העור ומפחית את הסיכון להתבגרותו.

#2 בירה בלי רגשות אשמה

למרות שבירה מכילה גם מלח, יש לה לא מעט איכויות שמאזנות את ההשפעה הפחות טובה שלה. למרבה ההפתעה, בירות מכילות אנטיאוקסידנטים ורכיבי אנטי-אייג'ינג רבים אחרים. מעבר לכך, בבירות יש תכולת אלכוהול נמוכה יותר מזו שנמצאת במשקאות אלכוהוליים נקיים וגם עובדה זו פועלת לטובתה. 

#3 שוטים עדיפים בהרבה

האלמנט שמבדיל בין ההשפעות של משקה אחד על העור ובין השפעותיו של משקה אחר הוא המרכיבים הנוספים שהוא מכיל. לכן, שוטים של משקאות כמו טקילה, וודקה וג'ין הם אופציה טובה כי אין בהם תוספת סוכר, מלח או כל מרכיב מזיק אחר. 

מה שכן, כדאי לשים לב שהמשקאות השקופים עדיפים על המשקאות בעלי הצבע הכהה מפני שאלה האחרונים מכילים תוצרים של תהליך תסיסה ארוך יותר, שעלולים לתרום להזדקנות העור.