ישנה רשימה נוספת של מטלות לפציינטית המועמדת לניתוח. אני ממליץ לכן לקרוא את הרשימה ולהקדיש לה תשומת לב.
לא רואים עלייך, הכל על רפואה אסתטית מאת פרופסור אייל וינקלר, ידיעות אחרונות מוסף זמנים בריאים

לא הכל על הדוקטור

מאת: פרופ' אייל וינקלר

זהו הגיע היום שבו החלטנו לעשות ניתוח קוסמטי, איננו יכולים יותר לסבול את המראה שלנו, תהא הסיבה אשר תהא. בחרנו לנו את המנתח ואנו עומדים בפני ניתוח. נדרשות נכונות ונחישות כדי להחליט לעבור טיפול או ניתוח הכרוכים בכאב וסבל. לא פחות משמעותית היא ההחלטה לשאת בתשלום הנכבד הכרוך בניתוח, לרבות ימי החופשה המתבקשים לאחריו.

מטופלים רבים חשים שבתום התהליך המורכב שתואר למעלה הסתיים חלקם. "התלבטתי, החלטתי, בחרתי רופא ושילמתי" - המחשבה שזה כל הנדרש מהמטופל אינה מותאמת למציאות.

ישנה רשימה נוספת של מטלות לפציינטית המועמדת לניתוח. אני ממליץ לכן לקרוא את הרשימה ולהקדיש לה תשומת לב.

1. עלייך להבין היטב מה מחכה לך ביום הניתוח ובמהלך ההתאוששות. כולנו נוטים להיסחף בהתלהבות ובהתרגשות לקראת ניתוח ולא לשים לב לפרטים הקטנים. חובתו של הרופא להסביר על מהלך הניתוח, הסיבוכים ותקופת ההחלמה.

2. יש להיערך ליום שאחרי הניתוח: היכן תנוחי? מי יטפל בילדים? האם יש לך את התרופות הדרושות? כיצד תתקלחי? מתי תשובי לעבודה וכו'. נשים רבות זוכרות את התאוששותן המהירה אחרי לידות וניתוחים קיסריים ונוטות לשכוח שעבר מאז עשור או יותר. אני מציע להתייחס בכובד ראש לסידורים והארגונים הנדרשים להתבצע לפני הניתוח, כדי להיות פנויים להחלמה מיטבית.

3. חייבים להפסיק לעשן. הפסקת העישון היא חובה לפני ניתוחי פנים, הקטנה והרמת שדיים וניתוחים לעיצוב הגוף. אם אינכן יכולות לעמוד במשימת הפסקת העישון, דחו את הניתוח. אל תתפתו למנתחים המקילים ראש בעניין העישון. חייבים להפסיק לעשן לפני הניתוחים שבהם יש סגירה של עור במתח פיזי. הסיכוי לסיבוכים ובהם נמק רקמה והפרעה בריפוי הפצע הוא גדול.

4. כדאי לחזק את הגוף ולרדת במשקל. השמנת יתר מפריעה לריפוי הפצע ולהתאוששות אחרי ניתוח. אפילו אם אנחנו עומדים לפני ניתוח שאיבת שומן, ירידה במשקל וחיזוק הכושר החל משלושה חודשים לפני הניתוח הם רעיון מצוין.

5. הקפידו לתת למנתח רשימה מפורטת של כל תוספי המזון, אבקות הקסם, הוויטמינים, נרות הקטורת והתרופות שאתן נוטלות. יש להקפיד ולהפסיק לקחת תרופות, שאינן מאושרות על ידי המנתח. המטופלות במדללי דם חייבות להתייעץ עם הרופא המטפל והמנתח.

6. לא מתנתחים מיד אחרי לידה ואפילו לא במסגרת שלושת החודשים של חופשת הלידה. נשים רבות פונות (אפילו במהלך ההיריון), בבקשה לקבוע ניתוח מיד אחרי הלידה. זה רעיון רע. הגוף מתאושש פיזית מהשינויים שעבר. צפויות תנודות גופניות מבחינה הורמונלית, גודש והצטברות נוזלים, איזון מלחים ורמות ברזל, הפרשת חלב בשדיים ועוד ועוד. גם למי שאינה מיניקה התקופה שלאחר לידה מתאימה להתאוששות ולא לניתוחים.

לסיכום, אנחנו המנתחים הפלסטיים לוקחים על עצמנו את מלוא האחראיות והמקצועיות הנדרשות להצלחת הטיפול של הפונות אלינו. אבל אין די ב"להחליט לבחור רופא ולשלם", יש להקפיד על ההכנות לפני ואחרי הניתוח ולתרום להצלחתו.