התוצאות חסרות התקדים של מחקר צלוליט חדש

צלוליט, העור מנוקד הגומות שנוצר בעקבות הרס של תאי שומן אשר חודרים את רקמות החיבור, הוא אימתן של מרבית הנשים בעולם: 90-95% מהנשים, בכל הגילאים, עם כל סוגי הגוף ובכל צבעי העור, מפתחות רמה כזאת או אחרת של צלוליט בגופן. אבל למרות שכיחותה של התופעה, במשך עשרות שנים הטיפולים השונים לצלוליט (להבדיל מצלוליטיס, שהוא דלקת של העור ותת העור) הסתיימו בתוצאות מעורבות ובדרך כלל קצרות טווח בלבד. 

למרבה הצער, אין ברירה אלא להודות במציאות – לצלוליט אין טיפול, לפחות לא במובן הקלסי של המונח. כלומר, אי אפשר לשאוב את השומן שחדר לרקמות החיבור, אי אפשר לנתח את האזור ולפתור המראה המנוקד שיוצר הצלוליט ואין אפשרות למתוח את העור וליישרו בדומה להליך של מתיחת בטן. מעבר לכך, כל ניסיון לנתח, לשאוב או לתקן את העור בכל דרך אחרת עלול בסופו של תהליך רק להחמיר את המצב. לכן, עד היום עדיין לא נולד הפתרון הרפואי, או הפרה-רפואי, שהפך למקובל על קהילת הרופאים כולה ואין כל מידע בספרות המדעית של רפואת העור שמצביע על פתרון קבע מובטח לצלוליט. 

ועכשיו, אחרי שסייגנו והבהרנו היטב, נפנה את הבמה לאחד הפתרונות המבטיחים היחידים שצצו בשוק בשנים האחרונות. הנה סיפורו.

ב-2015 קיבל הליך שנקרא Cellfina את אישורו של ה-FDA (מנהל המזון והתרופות האמריקאי) כפתרון אפקטיבי לצלוליט שתוצאותיו נשמרות למשך שנתיים. בכך, הפך Cellfina, הליך זעיר פולשני שעושה שימוש במכשיר ובו מחטים זעירות שחודרות את העור ומטפלות בצלוליט, לפורץ דרך של ממש. רק שנה מאוחר יותר, ה-FDA אישר את  Cellfinaכהליך שמספק תוצאות למשך תקופה של עד שלוש שנים. 

ואם אתן סבורות שכאן נגמרו החדשות הטובות, הכינו עצמכן כי זה עדיין לא נגמר. ממחקר חדש שבוצע השנה עולה שהליך ה- Cellfinaשומר על האפקטיביות של התוצאות שלו למשך תקופה ארוכה עוד יותר. במחקר, שבו השתתפו 55 נשים שכולן עברו את אותו הטיפול, הציגו 100% מהנחקרות שיפור ניכר ונראה לעין חמש שנים לאחר הטיפול, כאשר 78% מהנחקרות דיווחו על כך שהן מרוצות או מאוד מרוצות מהתוצאות בקו חמש השנים. 

איך הם עשו את זה?

פריצת הדרך של Cellfina התאפשרה בזכות הטיפול באלמנט שיוצר את גומות הצלוליטיס באזור הישבן והירכיים. הטיפול מנתק את הרצועות הסיביות שעוברות בצורה אנכית בתוך השומן, מושכות את העור פנימה ובכך משוות לו מראה גומתי. השיטה, אם כן, מטפלת בגורם המבני לצלוליט ולא בסימפטום. 

הנתונים שהצטברו במחקר במשך חמש שנים הם חסרי תקדים בהיסטוריה של חקר הצלוליט. זה אולי נשמע כמו הצהרה מוגזמת אבל למעשה זוהי קביעה שמבוססת היטב בתוצאות המחקר. עד היום, מעולם לא היה מחקר שהראה תוצאות כל כך בולטות לעין וארוכות טווח כפי שהראה הליך ה- Cellfina ב-100% מהנחקרות. עד כה, אף שיטה אחרת לא שרדה למשך יותר מתשעה עד 12 חודשים ומרבית הטיפולים הפיקו שיפור קל בלבד. 

את התוצאות של הטיפול הזעיר פולשני והחד פעמי ניתן לראות כבר לאחר שלושה ימים מתום הטיפול, כאשר הטיפול עצמו נמשך עד שעה. 

אכן, התוצאות מבטיחות ואין ספק שאנחנו מאוד שמחים לשמוע על כל פיתוח חדשני ופתרון מתקדם בתחום האסתטיקה. עם זאת, Cellfina טרם עשה את דרכו לארצנו הקטנטונת ולכן הטיפול זמין כרגע רק בחו"ל. אבל, רגע לפני שתרוצו לארוז מזוודה ותקפצו על המטוס, הרשו לנו להמליץ לכן לוודא שהטיפול ניתן אך ורק על ידי רופא מורשה ואל תשכחו שבכל זאת מדובר בטיפול חדש שרק עכשיו עובר משלב המחקר לשימוש נרחב.