תמונה, בעקבות הציוץ האומלל של טראמפ, מה באמת קורה אחרי הרמת פנים

עושים סדר: בעקבות הציוץ האומלל של טראמפ – מה באמת קורה אחרי הרמת פנים

מאת: פרופ׳ אייל וינקלר

ב-29.6.2017 צייץ טראמפ, נשיא ארצות הברית, בטוויטר שלו: "שמעתי שבתכנית בעלת הרייטינג הנמוך מאוד, Morning Joe, מלכלכים עלי (אני לא צופה בה יותר). אם ככה, איך ייתכן שמיקה המשוגעת בעלת ה-IQ הנמוך... התעקשה להצטרף אלי במשך שלושה לילות רצופים בתקופת ליל סוף השנה. היא דיממה קשות מניתוח הרמת פנים. אמרתי לא!"
 
 
תקציר האירועים הוא שהנשיא והכתבת, מיקה בז'ז'ינסקי, היו בקשרי ידידות לפני שזה נכנס לבית הלבן, אבל מאז שהחלה למתוח עליו ביקורת בתכנית הבוקר שלה, היחסים הפכו עכורים מאוד. 

מעבר לבוטות שבהתבטאות של טראמפ, כשקראתי את הציוץ מיד בלט לעיני חוסר הדיוק של הטענות. איך אני יכול לדעת זאת בוודאות? ובכן, זה פשוט: דימום משמעותי אחרי ניתוח הרמת פנים הוא מאוד נדיר. למעשה, התופעות השכיחות בעקבות הניתוח הן נפיחות בפנים והופעתן של חבורות ושטפי דם. 

אז מה באמת קורה בניתוח הרמת פנים?

כדי להסביר יותר לעומק, אספר מה נעשה בניתוח פנים. בתחילת דרכו, לפני 100 שנים (!), כלל הניתוח מתיחה של שכבת העור החיצונית. שיטה זו התבררה כלא מוצלחת הן בגלל המראה הלא טבעי שיצרה והן בגלל שהתוצאה שרדה לזמן קצר מאוד. בהמשך, כוונה הרמת הפנים לטיפול בשכבות האנטומיות העמוקות יותר. גישה זו הלכה והתפתחה עד שהגיעה לזו הנפוצה היום – ניתוח שכולל הרמה גם של רקמת החיבור התת עורית(SMAS), המאפשרת הרמת פנים המעניקה מראה טבעי ותוצאותיה עמידות למשך 7-10 שנים. הניתוח המודרני מתבצע במישור אנטומי בו דמם אחרי ניתוח הוא נדיר. 

לפיכך, ההצהרה הזאת של טראמפ מבוססת על דמיונו הפרוע והיא Fake News.

אין סיבה להתבייש!

אבל דבר נוסף חרה לי מאוד בהצהרתו של טראמפ – השימוש בניתוח פלסטי כעלבון. הרי מיליארדי אנשים בעולם כולו נעזרים בניתוחים ובטיפולים האסתטיים כדי לשפר את הרגשתם ואת הבטחון העצמי שלהם. כבר אמרתי בעבר ואחזור ואומר שוב עד שלא יהיה בכך צורך עוד: אין לנו במה להתבייש כשאנחנו משפרים את חיינו, ובטח שאין לנו סיבה להתבייש כשאנחנו עושים מעשה שמשפר את הבטחון העצמי וההרגשה שלנו. 

לשמחתי, מיקה בז'ז'ינסקי מסכימה איתי. מתברר שהסיפור האמיתי הוא שבאותם ביקורים באחוזה שבמאר-א-לגו, סיפרה בז'ז'ינסקי למלניה טראמפ על ניתוח הסנטר שעברה וטראמפ, ששמע את השיחה, ביקש לדעת מיהו המנתח ורצה לקבל את פרטי הקשר שלו. למען האמת, מהתבוננות בפניו של דונלד טראמפ אני משוכנע שגם הוא עבר פרוצדורה אחת או שתיים ולכן, אם לצטט את הביטוי האמריקאי הידוע – מי שגר בבית זכוכית, עדיף שלא יזרוק אבנים. ומה בנוגע למיקה בז'ז'ינסקי? היא דווקא יצאה גדולה והודתה בניתוח שכן עברה: "אם כבר מדברים על הפנים שלי... טיפלתי בסנטר שלי. בעור שמתחת לסנטר שלי... אני די שקופה בכל מה שאני עושה ואני חושבת שזה נראה מעולה". וגם אני.

תמונות בז'ז'ינסקי וטראמפ באדיבות ויקיפדיה.