תמונת תדמית לכתבה, איך לא להפוך לקורבנות הפלסטיקה

מעז יצא מתוק: גישה חדשה לשנה חדשה

מאת: פרופ' אייל וינקלר, מומחה לכירורגיה פלסטית

שבת בבוקר ואני מדפדף בגליונות החג. כהרגלי, אני מדלג על עמודי הפוליטיקה והפרשנויות ומחפש בין ים הדפים משהו שייתן לי גישה חדשה, רעיון, זווית רעננה על נושאים ישנים, אבל כיוון שאדם קרוב אצל עצמו, בסופו של דבר אני מוצא את עצמי מתבונן בכתבות החושפניות של הסלבס ובתמונות הנוצצות של המפורסמות, וכמו תמיד – חבל לי. כי כמו תמיד בין היפים והיפות, החשובים והחשובות (שרבים מהם בין לקוחותי, הרחק מאור הזרקורים) בין דפי הזוהר והגלאם, מה שמעציב אותי הם קורבנות הפלסטיקה. אנשים המובילים בתחומם, מובילי דעת קהל, הנופלים פעם אחר פעם קורבן לטיפול לא מוצלח ומוגזם אצל אנשים לא מקצועיים.

אלו שלעולם לא היו מוותרים על הקפדה בבואם לבחור כל נותן שירות וכל מוצר צריכה, שאינם מתפשרים על איכות ומוכנים לשלם עליה – נוטים פעמים רבות לוותר לעצמם כשהם באים לבחור באחראי למראה הפנים שלהם, ובמקום לבחור במנתח פלסטי מיומן, הולכים על האפשרויות הפחות מקצועיות שקיימות בשוק.

הכירורגיה הפלסטית והטיפולים האסתטיים עברו התקדמות מהפכנית בעשור האחרון ואיתם גם התפיסה האסתטית כולה. אין סיבה להראות לא טבעי, מגוחך או מעוות לאחר טיפול אסתטי.

הגורם היחיד למראה קורבנות הפלסטיקה בו אנו נתקלים מפעם לפעם הוא טיפול לא נכון!

קיימות שתי טעויות נפוצות האחראיות על מראה לא טבעי

  1. ביצוע לא מיומן של טיפול מתאים (שום קורס בן שבועיים או חודשיים ברפואה אסתטית לא מעניק ולו קמצוץ מהידע הדרוש כדי להזריק נכונה לפנים).
  2. מתן טיפול שרלטני של הוספת נפחים במקום בו נדרש ניתוח.

אז נכון שכבר אמרתי זאת בעבר, אבל אין ברירה אלא לומר את זה שוב: כשעושים את זה נכון, ניתוחים וטיפולים אסתטיים לא אמורים להיות מוגזמים ובולטים לעין, אלא מעודנים, טבעיים וקורנים. מטבעם, טיפולים אסתטיים נועדו לרענן את היופי הטבעי של המטופלים ולהחזיר את המראה שלהם כמה שנים אחורה.

ניתן לעשות הרבה כדי לשפר את המראה המתבגר ועדיין לשמור על המראה הטבעי שלנו. אז למרות כל התוצאות הפחות טובות שיש שם בחוץ, בלשון המעטה, אני סבור שהן יכולות לשרת אותנו למטרה טובה ואולי כבר עושות זאת. איך? ובכן, במקום שיבריח מטופלים, חשיפתו של המראה המנותח יתר על המידה גורם לאנשים להבין, לאט אבל בטוח, שכדאי לעשות את זה אחרת. מניסיוני, ובניגוד לתפיסה הרווחת, במקרה הזה אפשר גם אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה: אפשר גם לשפר את האלמנטים הפיזיים שגורמים לעוגמת נפש או לחוסר שביעות רצון וגם לשמור על מראה טבעי. בחלקו, השינוי ההדרגתי בגישה נובע גם מהעובדה שהטיפולים האסתטיים הופכים להיות יותר מקובלים ויותר מובנים.

הניתוח הפלסטי יוצא מהארון

תמונה לכתבה להמחשה בלבד, איך לא להפוך לקורבנות הפלסטיקה

בעבר, מטופלים שעברו ניתוח פלסטי לא דיברו על כך עם איש. סוד כמוס. היום, אנשים שנראים נהדר מתחילים להפתח, לפחות בפני בני משפחה וחברים, לספר ולהמליץ על הליכים קוסמטיים שעברו, בין אם ניתוחיים ובין אם לא. חברה מביאה חברה לקליניקה, אשה "תגרור" את בעלה לטיפול ואמא ובת יגיעו יחד לייעוץ ולטיפול. השינוי שמתרחש בתחום הוא תהליך שבו מטופלים נפתחים ומספרים על הטיפול שעברו (כמו הסלבריטאיות האמיצות שעליהן כתבנו לא מזמן) ובעקבות זה, הניתוחים הפלסטיים והטיפולים האסתטיים הופכים להיות מקובלים ומדוברים יותר. בוטוקס היא כבר לא מילה גסה.

מתברר, אם כן, שבכל אחת מהמגמות הפחות חיוביות של הניתוחים והטיפולים האסתטיים יש גם נקודת אור. מגמת הניתוחים המוגזמים אמנם מושכת תשומת לב שלילית ומייצרת כותרות צהובות מצד אחד, אבל מצד שני גם עוזרת לאנשים להבין איך הם לא רוצים להיראות. מן העבר השני, מגמת ההסתרות הופכת להיות גישה שאבד עליה וככל שגוברת הפתיחות בתחום, כך גדלה ההבנה שאפשר להשיג תוצאות טבעיות שיעניקו למטופלת תחושה של שלמות ושביעות רצון. אז לקראת השנה החדשה, ברצוני להציע גישה חדשה שמעלה על נס את המראה הטבעי והשמירה על פרופורציות, ומאפשרת להוציא את הטיפולים האסתטיים מצל הבושה לאור הפתיחות. והכי חשוב - שתהיה לכולנו שנה בריאה!