עידן הקרח חוזר: הקפאת שומן היא שאיבת השומן החדשה, רק בלי ניתוח!

התחדשות והתפתחות הם שני כוחות שהניעו את המין האנושי מאז ומעולם. ביטחון עצמי ותחושה של סיפוק מהמראה החיצוני שלנו הם שני כוחות שמשפיעים באופן משמעותי על חיי היומיום שלנו, בני האדם. כששני כוחות אלה נפגשים בתחום האסתטיקה, המציאות שלנו מתחילה לקבל צורה אחרת, חדשה ומשופרת. קצת פילוסופי מדי לטעמכם? אם כך, בואו נדבר תכלס: ישנם אינספור אנשים שסובלים מעודפי שומן סרבניים במיוחד (מסיבות גנטיות, בעקבות מחלות למניהן או לאחר הריון) שלא משנה כמה דיאטות הם עושים או עד כמה אינטנסיבית הפעילות הגופנית שלהם, העודפים הללו לא נעלמים ואפילו לא משתפרים. כאן נכנסה החדשנות לפעולה ומציעה פתרון בטוח ויעיל: זה לא סוד ששאיבת שומן היא אחד הטיפולים הכירורגיים הפופולריים ביותר כבר שנים רבות (ובצדק) להפחתת השומן העיקש לצמיתות ולשיפור מתאר הגוף. אבל, מאחר שחדשנות היא כוח שלעולם איננו נח – האם לא הייתם מעדיפים להיפטר מכול השומנים האלה בלי לעבור שום ניתוח?

דמינו, שבאמת קיים מכשיר שכזה שיכול להצר היקפים בכול מיני אזורים בעיתיים בגוף שלכם בטיפול ממוקד ועם תוצאות מהירות... תארו לעצמם שתוכלו סוף סוף להיות מרוצים מהזרועות, הירכים, הישבן, המתנים, הגב או הבטן שלכם ולחיות ללא העול המעיק הזה שנח על כתפיכם. ובכן...

 

הדמיון הפך למציאות

אם עד היום התאפינה הצרת ההיקפים בהליך כירורגי שדרש גם הרדמה וגם החלמה ממושכת, בשנים האחרונות צצו חלופות לא פולשניות להליכים הכירורגיים לשאיבת השומן, שהולכות וצוברות פופולריות: טיפולים שלא דורשים חתך או הרדמה וגם לא כרוכים בתקופת החלמה.

נכון שכבר כמה שנים שנעשה שימוש במכשירים המציעים המסת שומן על ידי חימום הרקמה השומנית בעזרת שימוש בקרני לייזר או אולטרסאונד. חלק ממכשירים אלה נמכר כציוד המתאים לטיפולים במרפאה, ומשווק לשם הפעלתו ללא צורך בחדר ניתוח וללא הרדמה. המכשור מיועד לשאיבות ״קטנות״ של שומן (עד 300 גרם) מהצוואר, מהמותן, מהירך הפנימית ועוד. אבל החדשנות האחרונה בתחום היא המכשור להקפאת שומן. מכשור זה פועל בטכניקה ההפוכה לחימום השומן, אך הרעיון דומה (אם כי המכשירים להקפאת שומן נועדו לאזורים שבהם יש יותר שומן בגוף(: המכשיר ״מקפיא״ את תאי השומן העמוק, בלי לפגוע ברקמות הסמוכות.

הטמפרטורה המינימלית שאליה מגיעים היא 7 מעלות צלסיוס, טמפרטורה נמוכה מספיק בשביל לגרום לשינוי הרסני בתאי השומן העמוקים יותר מבלי לגרום לנזק ולכוויית קור בעור. המנגנון שבו מושגת ההקפאה הוא תהליך של כ-70 דקות של יניקה וקירור באזור עתיר שומן כגון ירכים פנימיות וחיצוניות או מותנים. במהלך היניקה וההקפאה של השומן, מוצמדת לעור כרית הגנה מיוחדת המונעת נזק לעור ולדרמה התת עורית.

 

כל האזורים שבהם אפשר לטפל – רשימת מכולת  

 כפי שציינו קודם, השאיבה הממוקדת אפשרית במגוון רחב של אזורים בגוף. ביניהם:

- זרועות מתדלדלות שאבדו את המציקות שלהן.
- מותנים בעלות שומן מצטבר שבלשון העם נקראות צמיגים.
- בטן תחתונה שמסרבת להשטתח.
- בטן עליונה שמשתפלת מעל התחתונה.
- ירכים שנושקות זו לזו או מתרחבות לצדדים.
- גב עליון עם כפלי שומן.
- גב תחתון שמעלים את קו המותן.

 

האפקטיביות של הקור - למה אפשר לצפות?

 הטיפול עצמו אינו כואב, ובסיומו העור נראה אדמדם, מורם ובצקתי למשך יומים-שלושה. עם חלוף הבצקת, ישוב העור לצורתו המקורית ובתוך כמה שבועות תתחולל ספיגה מתונה של השומן והצרת היקפים עד ל-6 סנטימטרים. הסיבוכים האפשריים מטיפול זה הם כווית קור (לדברי המשתמשים המנוסים זו תופעה נדירה מאוד), כאב מקומי וכמובן - תוצאה שאינה עומדת בציפיות שלפני הטיפול. בסובלים מעודפי שומן משמעותיים ניתן לחזור על הטיפול להמסת שומן פעם נוספת לשם השגת תוצאה מיטבית.
חשוב לצין ששיטת הקפאת השומן היא פתרון מצוין לאנשים הסובלים מהצטברות שומן סרבן באזורים ממוקדים בגוף ואינם מעונינים בניתוח. אך ככול פתרון אסתטי, בין אם כירורגי ובין אם לאו, אינה יכולה להוות תחליף לדיאטה ולשינוי באורחות החיים.

 

נעים להכיר: CoolTech – מכשיר להקפאת שומן

המכשיר הזה הוא אחת ההמצאות החדשניות והמתקדמות שסוף סוף נותן מענה להיפטרות ממצבורי שומן מקומיים, ללא ניתוח וללא צורך בהרדמה מקומית או כללית. זה מדהים שב-70 דקות בלבד במרפאה, הטכנולוגיה מאפשרת לחטב את הגוף ללא החלמה וללא כאבים ולהביא לשיפור משמעותי באיכות החיים, במראה הכללי ובביטחון העצמי.
אם עד כה התאפינה הצרת ההיקפים בהליך כירורגי שדרש גם הרדמה וגם החלמה, הבשורה החדשה בטיפול לא כירורגי מאפשרת לנו לספק פתרון גם לאלה שהוטרדו מהבעיה האסתטית המקומית במותנים, בבטן או בירכים, אולם נמנעו מההליך בשל הצורך בהרדמה או בהחלמה שעלולה לגזול מהם ימי עבודה או להגביל אותם בפעילות. עכשיו, גם הם יכולים להרשות לעצמם להיפטר מהעודפים ולהרגיש חטובים יותר.
המכשיר החדש, CoolTech, שהושק לאחרונה בקליניקה שלנו, מציע את הטכנולוגיה המתקדמת בעולם להצרת היקפים ללא ניתוח עם תוצאות נראות לעין כעבור כ-10-5 שבועות מסיום הטיפול.
הליך הטיפול כל כך נוח ופשוט, עד שזכה לשם Lunch time treatment – יוצאים להפסקת צהרים וחוזרים ממנה חטובים יותר.

 

הקפאת שומן - איך זה עובד?


הטיפול בשיטת הקפאת השומן מתבסס על הרגישות של רקמת השומן בגוף והתגובה שלו לשינויי טמפרטורות. המכשיר גורם לקירור רקמת השומן, כאשר הטמפרטורה של הרקמה יורדת אל מתחת ל-7 מעלות (המצב האופטימלי הוא 4 מעלות). בטמפרטורות זו השומן קופא ונוצרים קריסטלים ברקמת השומן. כך, נוצר הרג מבוקר של תאי השומן ובשבועות שלאחר הטיפול מפנה מערכת הלימפה את תאי השומן שהוקפאו אל מחוץ לגוף וגורמת להצרת ההיקפים. מחקרים מראים ש-25-35% מהשומן השטחי באיזור הטיפול מפונים על-ידי מערכת הלימפה בתוך 8-12 שבועות.
בדרך זו של קירור מבוקר בשילוב ואקום, מדוללת שכבת השומן התת עורי בתהליך שאינו כואב, אבל כרוך באי נוחות קלה ובעיקר בתחושת קרירות זמנית באזור המטופל.

 

כדי להמחיש את האפקטיביות של המכשיר, הנה כמה תמונות של לפני ואחרי:

 

 

 

 

 

 

 האם אפשר לטפל בכמה אזורים בגוף בבת אחת?

התשובה הקצרה היא: כן. המכשיר יכול לטפל באזורים רבים בגוף, מהברכים ועד הכתפים, גם מלפנים וגם מאחור. במכשיר יש כמה ידיות לטיפול, והמשמעות היא שאפשר להניח כל ידית על אזור אחר בגוף כדי לקרר את רקמת השומן ובכך להתחיל להניע תהליך של פירוק מבוקר של תאי שומן, שבסופו של דבר יסולקו באופן טבעי ממספר אזורים בגוף.

 

משך הטיפול וההחלמה

בדרך כלל, הטיפול נמשך כ-70 דקות לכול אזור. בנוסף, כרבע שעה מוקדשת להכנה מוקדמת ולעיסוי לאחר הטיפול. מספר הטיפולים תלוי בהרכב של חומצות השומן בגוף. בדרך כלל, מקובל להעניק לאזור אחד עד 3 טיפולים, כאשר בין טיפול לטיפול יש להמתין לפחות 6 שבועות.
חשוב לצין שבעקבות הטיפול תתכן אדמומיות, בצקת קלה, ולעיתים אף כאב קל. מומלץ להקפיד על תזונה דלת פחמימות למשך 3 ימים לאחר הטיפול ולהרבות בפעילות גופנית שתסייע לגוף לסלק את השומן שקפא.
כמובן, שכמו בכל טיפול, גם כאן מומלץ להיבדק על ידי הרופא לפני שמתחילים כדי לוודא שאיכות העור שלכם אכן מתאימה להליך זה.

 

Lunch Time Treatment כבר אמרנו?

הספונטניות במועד ביצוע הטיפול שמאפשרת שיטה זו, היא ללא ספק אחד מיתרונותיה הגדולים. אין מגבלה של זמן או המלצה על תקופה ספציפית - אפשר לבצע את הטיפול בכול עונה בשנה. מאחר שזהו טיפול חד פעמי שמציע החלמה מידית ותוצאה מהירה יחסית, תוכלו לקבל החלטה ברגע ולבצע אותו גם לפני עונת בגדי הים וגם בעיצומו של הקיץ.