5 סיבות שיבהירו למה ניתוח פלסטי הוא הרבה פחות מפחיד משחשבתן

קפה או תה? להיות או לא להיות? ההחלטות בחיים תמיד היו מורכבות. אבל לשמחתנו, ההחלטות שקשורות לשיפור המראה הפיזי שלנו באמצעות ניתוח פלסטי הפכו היום הרבה יותר פשוטות תודות להתפתחויות ולחידושים הטכנולוגיים, לנגישות ולבטיחות של ההליכים הפולשניים והלא פולשניים כאחד. 

למרות כל החידושים, ניתוחים בכלל וניתוחים פלסטיים בפרט מעוררים חששות בקרב אלה ששוקלים לעבור ניתוח פלסטי ומקשים על גיבוש החלטה. לכן, במאמר הזה נפיג חמישה מהפחדים השכיחים ביותר ונרפד אתכן בלא מעט מידע מבוסס שיעזור לכן לראות את התמונה השלמה. 

המפלצת שמתחת למיטה

רוזוולט היה בכיוון הנכון כשהוא אמר, ״הדבר היחיד שעלינו לפחד ממנו הוא הפחד עצמו״. אבל רוזוולט לא בהה לתחתיתה של באר מלאה בציפיות תרבותיות ומדיה חברתית שמציגה את סיפורי הזוועה וההליכים הניתוחיים שלא צלחו, או את המראה המושלם של סלבס. פחד חסר בסיס הוא אחת הסיבות העיקריות לכך שאנשים נמנעים מהליכים קוסמטיים, גם אם הם מאוד מאוד רוצים בהם. 

למרבה המזל, הפתרון לפחד חסר הבסיס הוא פשוט: מידע מהימן. בעוד שמנתחים מקצועיים, מנוסים ואמינים הם תמיד המקור הטוב ביותר שדרכו תוכלו ללמוד מה צפוי לכן לפני, במהלך ואחרי ההליך, יש גם לא מעט מקורות אונליין אמינים (עם דגש על אמינים ואם אינכן בטוחות לגבי אחד ממקורות המידע עדיף שתתייחסו אליו כאילו איננו אמין) שיכולים לתת לכם את המידע האמיתי והמקצועי על הכול, החל בחומרי מילוי וכלה בהרמות פנים. כי ידע הוא לא סתם כוח, הוא כוח מרגיע. 

הנקודה הכואבת

נקודה בעייתית נוספת שתמיד מתעוררת כשמדובר בניתוח פלסטי היא זו שנחה לה בחשכת התיק או הארנק שלכם. נכון, אנחנו מדברים על כסף. ניתוח פלסטי מקצועי הוא לא זול ואם המחיר נשמע לכם כמו חלום תאמינו לנו, זה בדיוק מה שהוא: חלום. אפילו גרוע יותר, זה עלול להיות סיוט. ניתוח פלסטי מקצועי שמאפשר ליווי רפואי צמוד בכל שלבי ההחלמה ותוצאה איכותית, הוא האפשרות הבטוחה היחידה וכמו בכל תחום אחר, איכות עולה כסף. למרות זאת, הניתוחים הפלסטיים הפכו הרבה יותר נגישים למרבית התקציבים ורוב המנתחים הפלסטיים בעלי השם מציעים אפשרויות מימון שעוזרות להפוך את ההחלטה ליותר מתקבלת על הדעת. לכן, בין אם אתן חולמות על בטן שטוחה יותר או משתוקקות למידת חזייה שונה, אם אתן מונעות זאת מעצמכן בגלל המחיר, שווה לקבוע פגישה עם רופא מקצועי ולשמוע מה הן האפשרויות שעומדות בפניכן. 

המראה הפלסטיקי

היום, המנתחים הטובים ביותר צברו פופולריות בזכות המיומנות האסתטית שלהם והיכולת שלהם לספק תוצאות טבעיות ואיכותיות, כשההתפתחויות הבלתי פוסקות בטכניקות ובשיטות נותנות להם את היכולת להשיג תוצאות אלה. לכן, אף על פי שמראה לא טבעי הוא חשש מבוסס ואפילו בעל חשיבות, ולמרות שחשוב מאוד לדבר על כך עם הרופאים עצמם ולהבהיר מהו רצונכן, חשוב שתדעו שהמנתחים הטובים באמת שמים להם למטרה לגרום לכן להיראות הכי טוב והכי טבעי שאפשר. ניתוח פלסטי אסתטי נועד להעצים את היופי שלכן ולא לעצב את המראה שלכן מחדש כך שבסופו של תהליך לא תזהו את עצמכן. 

עניין של זמן

מרביתנו חשים בלחץ של ימים מלאים בעבודה ובמשפחה, ובפצצה המתקתקת של לוחות הזמנים הצפופים של חיי היומיום שלנו, לכן הרעיון שיידרש מאיתנו לקחת יום או שבוע חופש כדי להחלים מהליך ניתוחי עלול למלא אותנו בחרדה ולהגביר עוד יותר את הלחץ, גם בקרב הטיפוסים המאורגנים ביותר. לכן, בשיחה הראשונית שלכן עם המנתח או המנתחת הסבירו בדיוק מהן מגבלות הזמן שלכן כדי שיחד תוכלו למצוא את הטיפול והזמן שמתאימים לכן. מאחר שמרבית ההליכים הניתוחיים של היום אינם כרוכים בזמן החלמה ארוך, יכול להיות שתופתעו לגלות שלמעשה לא נדרש מכן להקדיש כל כך הרבה זמן לתהליך ההחלמה. 

מי הבוס?

דעתם של בני משפחה וחברים היא ללא ספק עילה לכך שנשים רבות נמנעות מלעבור את ההליך הקוסמטי שבו הן כל כך רוצות. אנחנו מבינים את זה. אף אחת לא רוצה שישפטו אותה. אבל השאלה שעליכן לשאול את עצמכן היא זו: האם כדאי להניח לזה לעמוד בדרככן? אבל מעבר לכך, אין ספק שתמיכה של בן או בת זוג, או של חברים קרובים, יכולה מאוד לעזור לכן לגבש החלטה אז למה שלא תכניסו אותם בסוד העניינים? ליווי של אדם קרוב לפגישת הייעוץ שלכן יכול לתת לו הזדמנות לא רק לפגוש את האדם שבידיו האמונות תפקידו את פניכן או גופכן אלא גם לשאול שאלות, להבין לאיזו תוצאה אפשר לצפות ולהכיר מקרוב את ההליך עצמו כי כמו שאמרנו, ידע הוא כוח מרגיע. 

בסופו של יום, ההחלטה לעבור ניתוח פלסטי נמצאת בידיכן. בדרך לגיבוש ההחלטה, חשוב מאוד שתעשו שיעורי בית, תאספו כמה שיותר מידע ותתייעצו עם מנתחים מורשים, מקצועיים, מנוסים, מיומנים ואמינים, כדי להבטיח שההחלטה הסופית תהיה הכי מיודעת ושקולה שאפשר. 

אז נכון שניתוח פלסטי הוא לא כל כך מפחיד בסופו של דבר? :)