״אנחנו חייבים לקבל את העובדה שאנחנו מזדקנים״ - קורטני קוקס על הגישה הנכונה לחומרי מילוי ולהזדקנות

השחקנית קורטני קוקס, שהתפרסמה לאחר שכיכבה בסדרה חברים בשנות ה-90, הפסיקה להשתמש בחומרי מילוי לאחר שעשתה בהם שימוש לא נכון והבינה שהיא כבר לא דומה לעצמה. בריאיון למגזין People הבהירה קורטני מה היה התהליך שהסתיים בהחלטה הזאת. 

״הייתי אומרת שהתהליך שעברתי הוא טבעי, בייחוד בהוליווד״, אמרה קורטני ל-People. ״אנחנו חייבים לקבל את העובדה שאנחנו מזדקנים, ולי באופן אישי היה קשה לעשות את זה. ניסיתי לעמוד בקצב של הזמן שחלף בדרכים שהיו הרבה מעבר לתחזוקה שוטפת. לא הבנתי את זה עד שיום אחד לקחתי צעד אחורה ואמרתי לעצמי, ׳שיט. אני כבר לא דומה לעצמי׳״.

למה השתנה כל כך המראה של קורטני? הסיבה פשוטה. כשנעשה שימוש מוגזם בכמויות גדולות מדי של חומר נוצר מראה מנופח ולא טבעי. כדי לעשות שימוש מדויק בחומרי ההזרקה, נדרש ידע תיאורטי ויכולת טכנית להזריק את החומר הנכון, בכמות הנכונה לאזור הפנים המתאים. כאשר רופאים ממליצים למטופלות על הזרקות של חומרי מילוי גם כאשר גילן או מצב עורן כבר לא מתאים לסוג כזה של טיפול, התוצאות יהיו או לא איכותיות או לא טבעיות. על פי רוב, נשים בגיל 50 ומעלה נזקקות לניתוח להרמת פנים. ניסיון להרים את הפנים, להעלים קמטים או להשיב נפחים בעזרת חומרי מילוי בלבד, יסתיים בחוסר שביעות רצון של המטופלת ובמראה מוזרק ומלאכותי. 

ואכן, קורטני תיארה איך הייתה יוצאת מחדר הטיפולים עם המחשבה שאף אחד לא שם לב לכך שהיא עברה טיפול אסתטי והרגישה טוב עם זה. אבל, לפתע מצאה את עצמה מתגלגלת במדרון תלול. 

״בכל פעם שהייתי נכנסת לטיפול, הרופא או הרופאה היו אומרים לי, ׳את נראית מצוין, אבל מה שיעזור לך להיראות אפילו טוב יותר זה הזרקה קטנה לכאן או מילוי שם׳. כשהייתי יוצאת מהמרפאה הייתי חושבת לעצמי, ׳אף אחד לא שם לב - זה מצוין׳. ואז חברה הייתה מספרת לי על רופא אחר, ׳הוא מעולה. הוא עשה את ההיא ואת זאת והן נראות טבעיות לגמרי׳. ושוב מצאתי את עצמי בטיפול וגם הפעם היו אומרים לי, ׳את רק צריכה קצת מזה וקצת מזה׳ ופתאום, בלי ששמתי לב, הפנים שלי היו מלאות בשכבות על גבי שכבות של חומרים״.

בסופו של דבר, כך סיפרה קורטני, אחת מחברותיה אמרה לה שהיא הגזימה. ״לא שמתי לב לזה״, אמרה קורטני.

ככל הנראה, חלק מהכשל הטיפולי של קורטני נובע מהקפיצה מרופא לרופא במקום לבחור רופא מלווה מקצועי ומנוסה, שמציע רצף טיפולי אחד ויחיד. באופן כללי, בחירה לא נכונה של רופא מטפל עשויה גם לגרום לטיפול יתר כי רופא מקצועי ומנוסה לא יסכים להמשיך להזריק כשהתוצאה היא מראה מעוות או לא טבעי.

בשלב זה, היא החליטה לחזור לעצמה ולקבל את התהליך הטבעי של ההתבגרות. ״הדברים עומדים להשתנות״, היא אמרה. ״הכול יצנח בסופו של דבר. ניסיתי למנוע את התהליך, אבל זה גרם לי להיראות מלאכותית. אנחנו זקוקים לתנועה בפנים… אלה לא קמטים, אלא קווי צחוק״. ראשית, חשוב לנו להביע את תמיכתנו הכנה באומץ של קורטני לשנות כיוון ולהתמודד עם פחדיה מפני תהליך ההתבגרות הטבעי של הגוף והפנים. שנית, חשוב לא פחות להבהיר מהי הדרך הנכונה להשתמש בפלא הזה שהוא חומרי המילוי.

חומרי המילוי והשימוש הנכון בהם

חומרי המילוי הם מוצרים שנועדו להזרקה לשכבות השונות של העור כדי לעזור למלא קמטים ולהשיב נפחים שאבדו עם השנים. יש הרבה מאוד סוגים של חומרי מילוי בשוק, כשהמומלצים הם אלה שמבוססים על חומצה היאלורונית. לכל אחד מהחומרים יש מאפיינים שונים: חלקם טובים להרמה של הפנים בעוד שאחרים עוזרים להחזיר נפח ולמלא קמטים. ישנם גם חומרי מילוי שמתאימים לאזורים השונים בפנים כמו הלחיים, שם נעשה שימוש בחומרים בעלי נפח ועמידות גבוהים יותר, או סביב השפתיים, אזור שמטופל בעזרת חומר רך ואלסטי יותר. 

אז איך נמנעים ממצב כמו זה שקורטני מצאה בו את עצמה? זכרו את החוק הפשוט הזה: תפקידם של חומרי המילוי הוא לא לגרום לאנשים להיראות צעירים יותר, אלא לגרום להם להיראות במיטבם תוך שמירה על מראה טבעי. כמה כללי אצבע לגבי חומרי מילוי:

- מטרתם לרענן את העור ולהוסיף לו חיוניות, ולהעלים ולטשטש קמטים.
- כדאי שהמזריק יהיה רופא מומחה עם ניסיון, שיודע מתי וכמה, וגם מתי לא.
- ברגע שמצאת רופא שאת סומכת עליו, תשארי איתו ושמרי על רצף טיפולי.
- לפני שתסכימי לטיפול שאלי שאלות כדי שתוכלי להבין אם החומרים המוזרקים מאושרים ואיכותיים, ואם הרופא מקפיד על שמירה על מראה טבעי.

ודבר אחרון - אנחנו בקליניקה נוהגים להגיד למטופלות שלנו שהסימן להצלחה בטיפול הזרקות הוא כשמכריהן וקרוביהן פוגשים אותן ואומרים, ״איזה יופי את נראית - שינית תספורת? ירדת במשקל?״ כי הם מתקשים לשים את האצבע על השיפור ולא מעלים על דעתם שהמראה השתפר בזכות טיפול אסתטי.