שלושת ההליכים הכי פופולריים לעיצוב המראה הגברי

הזמן משפיע על כולנו. עם הגיל, העור והרקמות בפנים ובגוף נמתחים, צונחים ומאבדים את הגמישות שלהם, כשבאופן ספציפי, אצל גברים סימני הגיל באים לידי ביטוי באזור הבטן, החזה ומבנה הלסת. עקב כך, בשנים האחרונות היו התפתחויות עצומות בהליכים לא פולשניים להסרת שומן ולהידוק העור, שמספקות פתרון מצוין לכל מי שיש לו פחות סבלנות וזמן לתקופות החלמה ולהליכים ניתוחיים. עם זאת, לפעמים ניתוח הוא האפשרות האפקטיבית היחידה אז גברים יקרים, כדי שתוכלו להכיר כמה מהאפשרויות הזמינות לכם, ריכזנו למענכם את שלושת ההליכים הפופולריים ביותר לטיפול באזורים הבעייתיים (לכאורה כמובן) אצל גברים. 

לשאוב את השומן

ישנן שתי דרכים אפקטיביות לשאוב שומן מאזורים שונים בגוף ובכללם גם מאזור הבטן: Lipo Lift ושאיבת שומן בלייזר. 

Lipo Lift היא שיטה חדשנית שפותרת את כל החסרונות שאפיינו את שיטת שאיבת השומן הקלסית ובכך משפרת לא רק את התוצאות, אלא גם את שלב ההחלמה. לפני שמתחיל תהליך השאיבה, רקמת השומן עוברת הכנה מכנית שמקלה על הפעולה, כשהשאיבה עצמה מתבצעת בהרדמה מקומית ובאמצעות החדרה של צינורית עדינה דרך חתך זעיר. במהלך הניתוח נעשה שימוש גם בסיב לייזר, שמטרתו להדק ולעצב את האזור המטופל. התוצאות של טכניקת שאיבה זו הן מצוינות וההחלמה מהניתוח מהירה - תוך ארבעה עד חמישה ימים אפשר לחזור לשגרת חיים מלאה. 

מן העבר השני, שאיבת שומן בלייזר עושה שתי פעולות בטיפול אחד: גם ממיסה את השומן התת עורי וגם מהדקת את העור בתהליך חימום ממוקד. לעומת ה-Lipo Lift, שמתאימה למצבורי שומן גדולים יותר, שאיבת השומן בלייזר אפקטיבית למצבורי שומן מקומיים, קטנים עד בינוניים. 

כך או אחרת, מרבית הרופאים מסכימים ששאיבת שומן היא הטיפול האפקטיבי ביותר במקרים של הצטברות שומן באזור הבטן אצל גברים שכן היא מאפשרת להם לעצב מחדש את גופו של המטופל. 

להשטיח את החזה

האזור השני במידת הפופולריות שלו בקרב גברים הוא החזה. 

אצל גברים צעירים ובני נוער רבים חווים התפתחות חריגה של השד - מצב שבו אזור החזה הגברי גדל עקב הצטברות של שומן, שגשוג בלוטת השד או שילוב של השניים. זוהי תופעה מאוד שכיחה בקרב נערים וצעירים (מאחר שהגורם הוא בדרך כלל גנטי, התופעה שכיחה פחות אצל גברים מבוגרים), שגורמת למבוכה ופוגעת בביטחון העצמי של רבים מהסובלים ממנה. 

הדרך האפקטיבית והפשוטה ביותר לטפל במצב זה היא ניתוח גינקומסטיה לתיקון המראה. במהלך הניתוח מתבצעת שאיבת שומן שבעקבותיה פוחתת כמות השומן בחזה וכך מתקבל המראה השטוח. זהו הליך בטוח שמתבצע תחת הרדמה מקומית וזמן ההחלמה ממנו מהיר. לאחר מכן, במקרים מסוימים מבוצע הליך נוסף בהתאם לצורך האינדיבידואלי, כאשר ההליך עצמו תלוי בסיבה להיווצרותו של השד הגברי. 

כשמדובר בשילוב של שומן ושגשוג של הבלוטה יש להסיר את הבלוטה כדי להשיג תוצאה של חזה שטוח. מן הראוי לציין שלמרות שהרעיון של צלקות על החזה נשמע מפחיד, בפועל החתך מתבצע סביב חצי מהפטמה ולכן מסווה היטב. 

גברים שיש להם עור עודף בנוסף לשגשוג הבלוטה ולשומן, עשויים להזדקק גם למתיחה של העור, כאשר במקרים של שד גדול במיוחד יידרש ניתוח להקטנת השד. 

לעצב את קו הלסת

קו לסת מוגדר הוא אחד מסממני המראה הצעיר גם בקרב נשים וגם בקרב גברים. עם זאת, עם השנים הולך קו הלסת והופך פחות ופחות מוגדר. 

״גם אצל נשים וגם אצל גברים, האזור שמתחת לסנטר מועד להצטברות של שומן וכשצומת הצוואר-סנטר מתחיל לצבור שומן, הוא עלול לגרום לגברים להיראות מוזנחים ושמנים, גם אם הם מטופחים ורזים״, מסביר ד״ר ראול אספרזה. הוא ומוסיף שלמרבה המזל, אפשר לטפל באזור זה באפקטיביות רבה בעזרת שאיבת שומן ממוקדת או בשיטת ה-Lipo Lift, שעליהן פרטנו בתחילת המאמר.

״למרות זאת, ישנם מקרים שבהם אפשר להדגיש את קו הלסת בעזרת הזרקה של חומרי מילוי״, אומר ד״ר אספרזה. ״חומרי המילוי שבהם אנו משתמשים בקליניקה עשויים כולם מחומצה היאלורונית, חומר שנמצא בגוף שלנו באופן טבעי אבל פוחת עם השנים ובכך משפיע על הזדקנות העור. חשוב לציין שחומרי המילוי המצוינים האלה מתאימים לא רק לעיצוב קו הלסת, אלא גם משמשים גברים רבים למילוי קמטים ולהשבת נפחים שאבדו עם השנים״, הוא מסכם.