שיחזורי שד

Reconstruction

כל הפרטים על הדרך לשחזר שד תוך קבלת תוצאות טבעיות
למראה, והמלצות איך לעבור את התהליך בהצלחה.

נשים רבות הנאלצות לעבור כריתת שד עקב מחלת הסרטן מתארות תהליך של פגיעה קשה בדימוי הגוף ובתפיסת הנשיות. העיוות הגופני שנוצר עלול לפגוע בכל תחומי חיים לרבות העבודה, תפקוד בחברה וכן תפקוד זוגי ומיני. לעיתים קרובות כריתת שד אחד פוגעת בשיווי המשקל ובאיזון עמוד השדרה.

המגמה העדכנית בכירורגיה הפלסטית המשחזרת במרכזים המתקדמים בעולם, ואותה אני מוביל בארץ, הינה שחזור שד מיידי המתבצע באותו הניתוח בו מבוצעת כריתת השד. בתחום זה צברתי נסיון עשיר ביותר עם תוצאות שחזוריות מצויינות, כאשר אני עושה שימוש בטכניקה ובכלים המתקדמים בעולם וכוללים בין השאר שחזור מיקרוכירורגי מרקמות עצמוניות, שימוש במשתלים חדישים, מותחני רקמות, תחליפי דרמיס (ALLODERM ) ושימוש בהזרקות שומן עצמי המהווה את המילה האחרונה בתחום זה. שיטת השחזור מותאמת באופן פרטני לכל אחת ואחת מהמטופלות לאחר פגישה ודיון משותף בהתאם לגילה, מבנה גופה, מצבה הכללי ורצונה האישי. בסיום תהליך שחזור השד ניתן אף לבצע שחזור פטמה וקעקוע של עטרה לקבלת תוצאה סופית מצוינת.

חשוב לדעת כי איכות ויכולת הריפוי של העור יורדות משמעותית לאחר ניתוח לכריתת השד, והבעיה יכולה להיות מוחמרת לאחר טיפול כימותרפי או הקרנות. למרות זאת עדיין ניתן להגיע לתוצאות מצוינות של שחזור בעזרת משתל עם או בלי אלודרם (תחליף דרמיס). במחלקה אותה ניהלתי טיפלתי במקרים רבים של שחזורים מורכבים במטופלות שעברו טיפול בכימותרפיה והקרנות וצברתי נסיון רב בניהול מקרים אלו. 

לגלריית תמונות לפני / אחרי לחץ כאן