לא רואים עלייך, הכל על רפואה אסתטית מאת פרופסור אייל וינקלר, ידיעות אחרונות מוסף זמנים בריאים

עצות למוזרקת המתחילה

לאחרונה פנו אליי כמה נשים בגילאי 25 פלוס מינוס, בבקשה להזריק להן חומרי מילוי לפנים. למענן ולכמותן, החלטתי שיש מקום לעשות סדר רפואי בבלבול ההזרקות ולגבש את המדריך למוזרקת הצעירה. 

ההגדרה: מוזרקת צעירה היא מי שפונה אליי ואומרת שלה מעולם לא הזריקו כלום, אבל לכל חברותיה כבר מזריקים מזמן.

 

מבדק עצמי:

שבי נא מול המראה (באמצע היום, לא בבוקר ולא בלילה), והתבונני בפנייך במשך שתי דקות. שבי זקוף, שמטי מעט את הסנטר והרפי את המצח עד שקמטי ההבעה האנכיים שמעל לגבות ייעלמו.

 

עכשיו עני על השאלות הבאות:

1. האם אני נראית עייפה, עצובה, או כועסת, יותר מכפי שאני באמת?

האם החלק הצידי של הגבה (המרוחק מהאף והקרוב לרקה) צנח וגורם לי להיראות עייפה?

האם הרמה קלילה עם האצבע (מספר מילימטרים) של קצה הגבה, משפרת את המראה שלי?

אם התשובה לאחת מכל השאלות היא חיובית תני לעצמך נקודה.

 

2. האם אזור עצמות הלחיים שלי, בעיקר מתחת לעין, נראה כאילו צנח והתרוקן?

אם ענית "כן" העניקי לעצמך עוד נקודה.

 

3. האם יש לך קמט עמוק, המשווה לך מראה עצוב, מכיוון האף לכיוון לצידי הפה?

אם ענית "כן" העניקי לעצמך עוד נקודה.

 

4. התבונני בשפה העליונה שלך, האם היא דקיקה? האם הצבע האדום של הרירית נסוג ומרבית השפה נראית כמו העור שמעל לשפה? האם את מורחת שפתון גם מעט מעל לשפה במטרה לתת לה מראה עבה יותר?

אם ענית "כן" על אחת מהשאלות תני לעצמך נקודה.

 

זהו.

הבחינה העצמית הסתיימה בהצלחה. צברת בן אפס (את לא צריכה הזרקות) לארבע נקודות (יש מקום לחשוב על הזרקות).

 

עכשיו הזמן להסקת מסקנות

בנוסף למספר הנקודות שצברת עלייך לענות לעצמך על השאלה האחת והיחידה: האם אני באמת זקוקה ומעוניינת בשיפור קליל וטבעי של המראה שלי? האם הקמט הזועף בין הגבות באמת גורם לי לחוש פחות טוב עם הדמות הניבטת אליי במראה? 

האם ביקור פעמיים בשנה במרפאת הפלסטיקאי, במטרה להזריק בוטוליניום וחומרי מילוי (בעלות שנתית כמו אצל הספר והרבה פחות מתקציב הביגוד הממוצע), מתאים לי? אם התשובה היא כן, פני למומחה בכירורגיה פלסטית והתייעצי.

 

ולסיום, הטיפ החשוב מכולם

היו חכמות בבחירת המטפל שבידיו תפקידו את הפנים שלכן.  היצע הטיפולים והמטפלים, השיטות וההבטחות גדול, ולצערנו, התחרות על כיסך פתחה את עולם הטיפולים האסתטיים למבקרים ולאורחים לא רצויים. חשוב לוודא שהחומרים שבהם משתמש המזריק מאושרים על ידי מינהל המזון האמריקאי (FDA), והרופא המזריק את חומרי המילוי אינו פחח רכב או חשמלאי מקררים שעבר "קורס באסתטיקה- במכללת שרלטניה".

למען הגילוי הנאות אדגיש שאין לי כל רווח או עניין כלכלי בשימוש בחומרי המילוי של חברה זו או אחרת המיוצגת בישראל. אבל האמת צריכה להיאמר: חומרי המילוי הנספגים והטובים עולים ביוקר. גם המיומנות הנדרשת היא לא כזו שניתן לרכוש בקורס קצרצר לאסתטיקה. בהחלט ייתכן שהגינקולוגית שלך היא אישה מקסימה, בעלת ידי זהב והבנה גדולה בהזרקות. בכל זאת, תבררי היטב למה ומדוע בחרו רופאת המשפחה או האורתופד להפוך "לאסתטיקנים" ולהזריק בחצי מחיר חומרים לפנייך.

 

לפעמים "הזול" נגמר ביוקר

שיעור הסיבוכים מהזרקה מיומנת של חומרי מילוי איכותיים הוא נמוך ביותר עד אפסי. לא כך הדבר בחומרי מילוי או בוטוליניום מזויפים, חסרי אישורים של רשויות הבריאות (חלקם מוברחים ארצה בדרך לא דרך) ומוזרקים בחוסר מיומנות מכעיסה על ידי מי שאינו ראוי להתקרב לפנייך.