עונת הפילינג כבר כאן! פילינג בלייזר הוא הדרך הקלה לחידוש עור הפנים

מאת: ד"ר הדר ישראלי, מומחית לכירורגיה פלסטית

למרות שעדיין חמים, הקיץ כבר מזמן מאחורינו וזה הזמן המושלם לטפל בעור פניך ולהשיב לו את הברק והמראה הרענן. אחת הדרכים הקלות והאפקטיביות ביותר לעשות זאת היא פילינג עמוק בלייזר – הליך קוסמטי פופולרי, בטוח, יעיל ונוח – שיכול לסייע לחדש את העור, להצעיר אותו ולהפחית את השפעות השמש, ההזדקנות ופגמי עור אחרים.

 

מהו פילינג עמוק?

פילינג עמוק הוא שיטה לקילוף שכבת העור העליונה. תהליך הקילוף מאפשר צמיחת עור טרי, רענן, בהיר יותר ומבריק יותר. הקילוף גורם גם להסרת הפיגמנטציות שנוצרו בתקופת הקיץ, להסרת גבשושיות, לסגירת נקבוביות ולהעלמת הקמטוטים העדינים.
עצם  הסרת שכבת העור העליונה  גורמת לתהליך שמגרה יצירת סיבי קולגן ואלסטין ברקמת העור העמוקה. חומרים אלה תורמים לחידוש פנימי של העור וממצקים אותו, משיבים נפחים וגורמים להרמה קלה של הפנים לטווח הארוך. לא בכדי יש הקוראים לפילינג העמוק גם מתיחת פנים ללא ניתוח. את הפילינג העמוק ניתן לבצע בשתי דרכים מרכזיות – לייזר או כימי – כאשר ללייזר יש יתרונות ברורים על פני הפילינג הכימי.

 

פילינג בלייזר VS פילינג כימי


כדי לסבר את האוזן באשר להבדלים המשמעותיים בין פילינג כימי ופילינג לייזר, חשבו על הלייזר כעל הליך מודרני, מפותח ומבוקר לעומת הטיפול הכימי המיושן, הפחות אפקטיבי ושגורם ללא מעט תופעות לוואי. אבל לפילינג עמוק בלייזר יש עוד כמה יתרונות בהשוואה לזה הכימי:
 
החלמה מהירה יותר.
בטכנולוגיית הפיקסל המתקדמת של הטיפול בלייזר מבוצעת פציעה מבוקרת שגורמת לכך שחידוש הרקמות יהיה מהיר יותר וההחלמה תהיה קלה יותר ומלווה בפחות כאבים בהשוואה לפילינג הכימי.
ללא הרדמה. פילינג בלייזר אינו מצריך הרדמה כללית או טשטוש כמו הפילינג הכימי העמוק. מדובר בפעולה מהירה שנמשכת כעשרים דקות ומבוצעת תחת אילחוש מקומי בלבד.
 שליטה מלאה בעומק הפילינג. פילינג בלייזר הוא תהליך מבוקר שמאפשר לשלוט באופן מלא על עומק הטיפול. זאת להבדיל מפילינג כימי, בו קיימת סכנה תמידית לפגיעה עמוקה מהרצוי.
 דרגות חדירה שונות., פילינג בלייזר מאפשר לא רק שליטה מלאה על עומק החדירה, אלא גם העמקה שונה באיזורים שונים בפנים לקבלת תוצאה מקסימלית. למשל, באיזורים שבהם קיימים קמטים עמוקים מאוד תדרש העמקה ממוקדת רבה יותר. בפילינג הכימי, לעומת זאת, דרגת החדירה היא קבועה בכל שטח הפנים ולא ניתנת לשינוי.
 סיכון מופחת להיפופיגמנטציה. השליטה המלאה על עומק החדירה בקילוף העור בלייזר מונעת הרס של התאים והתוצאה המתקבלת היא של עור רענן יותר, בריא יותר, חלק יותר ובגוון שמתאים לעור של יתר איברי הגוף. לעומת זאת, הפילינג הכימי (בעיקר דוגמת הפנול) מתאפיין בתופעת לוואי של רעילות והרס של תאי המלנין בעור, האחראים לגוון עור הפנים. פעמים רבות, לאחר פילינג כימי מתאפיין העור בגוון לבן דמוי שיש, מראה לא טבעי ובוהק למרחוק שזוכה לעיתים לכינוי מראה הגיישה.
 החלמה מהירה ללא תופעות לוואי. הטיפול בלייזר הוא ללא תופעות לוואי מסכנות בהשוואה לחלק משיטות הפילינג הכימי, דוגמת הפנול, שעלולות להיות מסוכנות ללב, וההחלמה ממנו מהירה בהרבה. 

 

למי מתאים פילינג בלייזר? 

פילינג בלייזר מתאים לנשים שרוצות:

  • לרענן את עור הפנים
  • להחליק קמטוטים, להסיר גבשושיות ולסגור נקבוביות
  • להסיר פיגמנטציות שמקורן בשמש

 וגם...

  • לבעלות עור עבה ועייף המעוניינות בחידושו.
  • לבעלות צלקות אקנה המעוניינות להחליק את פני העור.
  • לבעלות עור לא סדיר, עם גבשושיות, תלוליות עור ושונות דרמתית מרובה.  

ולמי לא מתאים הפילינג בלייזר? התשובה על כך היא קצרה: פילינג בלייזר, ובכלל כל סוג של פילינג, לא מתאים לבעלות עור כהה כי הוא עלול לגרום להיפרפיגמנטציה תגובתית בפנים. אם אינך בטוחה ורוצה לבדוק אם גוון פניך מתאים לפילינג, קבעי פגישת יעוץ עם איש מקצוע אמין ומנוסה. 

 

תקופה מושלמת

עכשיו, כשהשמש כבר לא קופחת על ראשינו בחוזקה, זאת התקופה המושלמת לעשות פילינג בלייזר והזמן המתאים לתקן את כל הנזקים שנגרמו במהלך הקיץ. נצלי אותה וקבעי לך פגישת יעוץ בהקדם. חורף נעים!