מתק שפתיים - האם קיים מבנה שפתיים מושלם?

מאת: פרופ' אייל וינקלר, מומחה לכירורגיה פלסטית

האם שפתיה המלאות באופן חריג של אנג׳לינה ג׳ולי הן הכי סקסיות שיש, או דווקא השפתיים המתריסות משהו של סקרלט ג׳והנסון הן פסגת האטרקטיביות?
 
על פניו, ברור שהתשובה לשאלה זו היא סובייקטיבית. אבל צוות של פלסטיקאים שביקש למצוא תשובה חד משמעית, ערך מחקר אמתי שיקבע באופן מדעי, אחת ולתמיד, איזה סוג של שפתיים הוא האטרקטיבי ביותר. המחקר פורסם ב-JAMA Facial Plastic Surgery, והוא מנסה לענות על השאלה: איזו מידת שפתיים אצל אישה היא הכי אטרקטיבית?
 
ניתוח הנתונים הביא את החוקרים למסקנה שאידיאל יפי השפתיים בקרב נשים לבנות לא טמון בגודל אלא בפרופורציות. המחקר ציפה לקבוע מהן השפתיים האטרקטיביות האידיאליות לאישה אבל בסופו של דבר הגיע לקביעה ש״הרמוניה ודיסהרמוניה לא קשורות לזוויות, למרחקים או לנפח אלא נעוצות בפרופורצייה. בנוסף, המחקר מציע מדד מוסכם של גודל השפתיים המושלם בקרב נשים. מתברר, שיחס הזהב של השפתיים הוא 1:2 – כאשר ה-1 מתיחס לשפה העליונה וה-2 מתיחס לשפה התחתונה:

 


 
 לפיכך, החוקרים קבעו שהגדלה של 53.5% של סך הכול שטח השפתיים, יחד עם יחס של 1:2 בין השפה העליונה לתחתונה – הם המדד ליצירת השפתיים המושכות ביותר בקרב נשים.
 

מה מניע אותנו לבחור בהגדלת שפתיים? 

המניעים הם מגוונים ואישיים מאוד. חלק רוצות מילוי והדגשה שתראה טבעית, אחרות מבקשות שינוי דרמטי יותר ויש אפילו כאלה שרוצות לצמצם קצת את השפתיים שלהן. כלומר, הבקשות באמת משתרעות על פני כל ספקטרום השינויים האפשרי.
 טיפולים לאזור השפתיים יכולים להתמקד בעיצוב צורת השפתיים או במילוי הנפח שלהן, גם כשאנחנו לא מרוצות ממה שהטבע העניק לנו וגם כדי להיאבק בנטייה של השפתיים לאבד מנפחן עם השנים. בנוסף לשפתיים עצמן, ישנם חומרי מילוי שמטפלים בקמטוטים מסביב לשפתיים ומשפרים את מראה העור באזור עדין זה. 

 

מילוי שפתיים 

זריקות של חומרי מילוי זמניים לשפתיים, כוללות שימוש בחומצה היאלורונית המותאמת לאזור זה. ההזרקה יוצרת מילוי והדגשה של השפה בצורה מדודה, שמאפשרת לשלוט על האפקט הסופי ולהתאים את התוצאה לרצון המטופלת. וכמו תמיד, ברגע שהחלטתן לעבור את טיפול ההזרקות הקפידו לבחור בכירורג פלסטי מומחה ומיומן, ששם דגש על שמירה על מראה טבעי.

 

השפתיים ומה שמסביבן

מילוי קמטוטים מאפשר לעצב את אזור השפתיים באופן טבעי ולא בולט, להעלים את הקמטוטים מעל לשפתיים ולהגדיל את נפח אזור עצמות הלחיים והפנים. 
יש כמה שיטות לטיפול בקמטוטים, אבל בכול טיפול חשוב להשתמש בחומרים איכותיים שאושרו על ידי ה-FDAולהבטיח טיפול מקצועי, שיסתיים בתוצאה מבוקרת ובמראה טבעי.
 

  • שיטת הלייזר. לייזר משמש להצערת העור, להסרת פיגמנטציה, למיצוק העור ולהעלמת קמטוטים וקמטים. בקליניקה שלנו הטיפולים מבוצעים במכשיר לייזר מתקדם – Harmony XL 360 IQ. 
  • שיטת קליר ליפט. טיפול לייזר שמשפר את מראה הפנים באופן כללי על ידי חימום העור ויצירת רקמת קולגן בעומק שכבת הדרמיס. טיפול זה יכול גם להעלים קמטוטים בשפה העליונה, הוא אינו פולשני ולא כרוך בהרדמה. 
  • פילינג פנים. טיפול הפילינג מתבצע באמצעות מכשיר לייזר, תחת אלחוש או הרדמה. הטיפול כרוך בביצוע כוויה מבוקרת ושטחית על גבי העור שגורמת לקילוף שטחי של העור ולהסרת פיגמנטציה. התהליך מעודד יצירת קולגן חדש, מטפל גם בקמטים ובקמטוטים, ומצריך החלמה של כמה ימים.

כדי לברר איזה טיפול בדיוק מתאים לך, קבעי פגישת ייעוץ עם אחד המומחים בקליניקה שיסביר לך על כל האפשרויות העומדות בפניך.
 
חתום: בנשיקה...