מתנוכי אוזניים ועד מצח - כמה טיפולים שאולי לא ידעתן על קיומם

האם ידעתן שאפשר לתקן את תנוכי האוזניים? או שאפשר להזריק חומצה היאלורונית לגב כפות הידיים? או שהמצח הוא אחד האזורים הכי מורכבים לטיפול? הגיע הזמן להוציא לאור כמה טיפולים אפקטיביים וחשובים, שנוטים להסתתר תחת צילם של הטיפולים המוכרים יותר.

בהחלט אפשרי - תיקון תנוכי אוזניים

לעיתים קרובות, תנוכי האוזניים נפגעים מעגיל כבד שיוצר קרע או חור גדול בתנוך. בנוסף, ישנם תנוכים שמאבדים את צורתם בחלוף השנים כי כמו יתר חלקי הגוף שלנו, גם תנוכי האוזניים שלנו מזדקנים, מתקמטים וצונחים. כשמוסיפים לתהליך הטבעי הזה גם את המשקל העודף של עגילים, שבמשך שנים ארוכות מותחים את התנוכים, שלא לדבר על עגילים שמראש נועד להרחיב את התנוך, מקבלים אוזניים שעל תנוכיהן מתנוססים חריצים עמוקים ולא אסתטיים, במקום חורים. 

החדשות הטובות הן שתיקון של תנוך האוזן הוא אפשרי וכרוך בהליך ניתוחי לא מורכב יחסית שמתבצע תחת הרדמה מקומית. בניתוח, מוסר העור שבתוך החריץ ונתפר מחדש. המקום מתאחה תוך זמן קצר ויוצר תנוך בעל מראה אסתטי ביותר. ההתאוששות מההליך לתיקון תנוך האוזן היא מהירה, ואפשר לחזור לפעילות כבר ביום למחרת, כאשר ההחלמה אורכת כשבוע.

נדרש ניסיון - קמטים במצח 

החלקה של קמטים במצח דורשת הרבה ניסיון, ידע והבנה אנטומית של הפנים. למה? כי הטיפולים האסתטיים במצח יכולים להשפיע באופן משמעותי על מיקום ומראה הגבות, ובכך על מראה הפנים הכללי. לא בכדי, נשים רבות מתלוננות שבמקום קמטים במצח הן זכו לגבות נמוכות או קופצות. ובכל זאת, מה מומלץ לעשות עם מצח מקומט? התשובה הקצרה היא שזה תלוי במצב הפנים. התשובה הארוכה יותר היא, שיש שלושה טיפולים אפשריים.

  • בוטוקס

אפשר להזריק בוטוקס למצח של נשים שלא סובלות מגבות נפולות. הסיבה היא שהבוטוקס אומנם מחליק את הקמטים במצח, אבל אפשר להזריק אותו רק בכמויות מוגבלות כי אחרת הוא גורם לצניחה של הגבות או, לחילופין, לשיתוק מלא של המצח ולמראה קפוא וחסר הבעה. 

  • חומצה היאלורונית

הזרקה של חומצה היאלורונית שנועדה לשיפור איכות העור ולא למילוי נפחים, כמו סקין בוסטר או נגזרות אחרות של החומצה, מומלצת לנשים שהגבות שלהן כבר צנחו במידת מה. במקרים אלה, אפשר גם לשלב הזרקה של כמויות מזעריות של בוטוקס עם החומצה ההיאלורונית, אבל חשוב מאוד לפנות רק למומחים בתחום שיודעים להתאים את המינונים המדויקים לכל מטופלת ולהימנע מצניחה של הגבות מצד אחד ומהבעה קפואה מצד שני.

במקרים מסוימים, הפתרון המומלץ יהיה הזרקה של החומצה ההיאלורונית המתאימה מתחת לצד החיצוני של הגבה, כדי להרים ולעצב אותה.

  • ניתוח

במצבים שבהם צניחת הגבות היא משמעותית יותר, הדרך האפקטיבית היחידה לטפל בקמטי המצח היא על ידי ניתוח. לפני שנים, היה נהוג להמליץ לנשים על ניתוח הרמת הגבות הוותיק, שבמהלכו הורם המצח כלפי מעלה, אבל ניתוח זה כבר לא משמש אותנו כי תוצאותיו לא היו איכותיות מספיק. מתיחת העור כלפי מעלה הרימה את הגבות יתר על המידה וגרמה למבע המופתע שבעבר היה שכיח אצל נשים שעברו ניתוחים פלסטיים, וגם יצרה מצח וקו שיער גבוהים מדי ולא מחמיאים. 

אבל כל זה בעבר. היום, הניתוח המומלץ הוא הרמת פנים, ניתוח שלא מתמקד רק במתיחת העור כפי שהיה נהוג בעבר, אלא משלב הסרה של עודפי עור עם הידוק של השרירים והחזרת רקמות הפנים למקומן הטבעי, ולכן מניב תוצאות טבעיות ואיכותיות מאוד. 

יש מבחר - כפות הידיים

לכפות הידיים שלנו יש שני צדדים וכל צד סובל מתופעות לא אסתטיות משלו: החלק הפנימי של כף היד נוטה להזיע והעור בחלק החיצוני, שבדרך כלל חשוף מאוד לשמש, נוטה להתקמט, להתקשט בכתמי גיל או בפיגמנטציה, ולהפוך דק יותר כך שהוורידים נחשפים. 

למרבה השמחה, לשני צידי כפות הידיים יש פתרונות אסתטיים פשוטים ומהירים.

  1. נוגד ההזעה האולטימטיבי - הזרקה של בוטוקס לכפות הידיים היא פתרון קל, פשוט ומהיר לתופעת ההזעה, פתרון שמתאים גם לבית השחי. הזרקת הבוטוקס לא פוגעת בבלוטות הזיעה ולאחר טיפול שמתבצע בקליניקה ואורך כחמש דקות, ההזעה נפסקת תוך שבעה ימים ולמשך כתשעה חודשים. מומלץ לבצע את הטיפול לפני הקיץ וכך לעבור את התקופה החמה יבשים. 

  2. הצערת כפות הידיים - הטיפול האפקטיבי ביותר לקמטים ולוורידים הבולטים בגב כף היד, שבעקבותיהם הידיים נראות מבוגרות, הוא הזרקה של חומצה היאלורונית מסוג סקין בוסטר, שמשיבה לכפות הידיים את המראה הרענן והחיוני שלהן. במקרים שבהם עור הידיים גם סובל מכתמי הגיל או מפיגמנטציה, אפשר לשלב את הסקין בוסטר עם טיפול לייזר, שהוא מאוד אפקטיבי בהסרת כתמים. הטיפול הזה מתאים מאוד גם לאזור המחשוף.