מה שהיה הוא שיהיה? להתראות מגמות 2016 ושלום לטרנדים של 2017

מאת: פרופ' אייל וינקלר, מומחה לכירורגיה פלסטית

רק אתמול הכריזו כל האתרים ברשת על הטרנדים המדליקים בתחום הקוסמטיקה לשנת 2016 והנה השנה חלפה עברה לה ומה שנותר זה להתבונן אחורה בנוסטלגיה ולנסות לנחש אם מה שהיה הוא מה שיהיה, במיוחד לאחר שהתרגלנו לגלי מגמות היופי שמגיעים ונעלמים במהירות, חלקם מותירים רק קצף קל וחלקם מוצקים יותר ויישארו כאן גם השנה. אז נכון שמעט מאוחר לסיכום שנה ולתחזיות לשנה הנוכחית, אבל עדיין לא איחרנו את הרכבת. אז קבלו סיכום של מה שהיה, וצפי למה שעוד יהיה (וכבר התחיל). 

 

טרנדים של יופי ששטפו את העולם ב-2016


 
1. הזרקות למילוי שפתיים. אי אפשר להתכחש לעובדה שהליך מילוי השפתיים הפך לפופולרי מאוד בשנה האחרונה. יש מי שמפנים אצבע ״מאשימה״ לכיוונה של קיילי ג׳נר (Kylie Jenner) ששפתיה עלו לכותרות ב-2016. טרנד זה יימשך, בעיקר בקרב נשים מבוגרות יותר מתוך ההבנה ששפתיים דקיקות מבגרות את מראה הפנים.
 2. הקץ לשומן באמצעות הקפאת שומן. הקפאת שומן הייתה הטרנד שהתפשט במהירות הגדולה ביותר ב-2016 עם עלייה של כ-130% בדרישה, בעיקר בזכות העובדה שההליך אינו פולשני ומאפשר חזרה לשגרה מיד בתום הטיפול.


 3. טיפולים קוסמטיים לא רק לנשים. משנת 2008 ועד היום, יותר ויותר גברים מנצלים את הניתוחים הקוסמטיים כדי להיראות טוב ולשמור על מראה צעיר יותר. אך למרות שהמגמה הולכת וגדלה, עד 2016 רק  כ-15% מכלל הניתוחים הפלסטיים מבוצעים בגברים.
 
4. מאמי מייקאובר (mommy makeover). טיפול קוסמטי נרחב לנשים שסיימו את שלב הלידות ורוצות לעבור מהפך שיחזיר להן את הגוף החלק והמעוצב שהיה מנת חלקן לפני הלידות. הפתרונות כוללים:

  • טיפול בבטן שנותרה נפוחה וטפוחה,  גם במקרים שבהם האישה חזרה למשקל שלפני ההיריון.
  • טיפול בסימני מתיחה, מצבורי שומן או עודפי עור באזורים כמו: אגן, בטן, ירכיים וישבן.
  • עיצוב מחדש לשדיים שהתרוקנו או צנחו.
  • רענון מראה הפנים לאחר לילות ללא שינה. 

5. המראה הטבעי, שהפך לטרנד העולמי החדש. בשנה שחלפה העולם החל לאמץ מגמה חדשה של יופי טבעי (שהיא למעשה האני-מאמין של הקליניקה שלנו מאז ומתמיד) דוגלת בשמירה על המראה הטבעי ובטיפוח המידתיות והפשטות.
 
6. המראה הטבעי גם באיפור: פנים נקיות. הטרנד הטבעי בתחום האיפור נחשף על השטיחים האדומים כשדמויות מפורסמות כמו הזמרת אלישיה קיז והשחקנית ג׳ניפר גרנר הופיעו ללא איפור. בנוסף, מובילות דעה כמו אלכסה צ׳אנג (מגישת הטלוויזיה) הובילו את התפישה ש״פחות זה יותר״. בכול מה שקשור לניתוחים קוסמטיים, מייקאפ, שיער ומניקור. מאז שאלישיה קיז הופיעה ללא איפור בטקס פרסי המוסיקה של MTV, ידוענים רבים הצטרפו אליה ולתנועת NoMakeup# שמתבטאת בפרסום תמונות סלפי במדיה ללא איפור כלשהו.
 ואם באיפור עסקינן - האם גם השנה נמשיך לראות את המגמה הגדולה של 2016 – שפתיים מכוסות בנצנצים? מי שהחלה בטרנד זה הייתה אומנית המייקאפ הבריטית, פט מגארת (Pat McGrath) שהוכרזה על ידי מגזין האופנה Vogue כמובילה בתחומה.
אז אם עדיין לא הספקת להשתמש בערכת האיפור Lust 004 של פט מגארת ובמראה של השפתיים המנצנצות, עשי זאת בהזדמנות הקרובה (מי אמר פורים?) כי לא בטוח שמגמה זו תשאר פופולרית גם השנה...

 

התחזיות שלנו לטרנדים החמים של 2017 


אפתח ואומר שכל המגמות מהשנה שעברה יחלחלו גם לשנה הנוכחית. ארחיב מעט על חלקן ואוסיף את הצפי שלי ל-2017, שכבר באה עלינו לטובה.
 
1. המראה הטבעי – כאן כדי להישאר. במסגרת מגמה זו, השנה צפוי שנראה פופולריות הולכת וגדלה לשתלי שדיים בפרופיל נמוך – כאלה שמציעים למטופלות הגדלה טבעית ומעודנת יותר. ההפך הגמור מהשתלים העגולים והגדולים שהיו פופולריים בשנים קודמות. שתלים מהסוג הזה נמצאים בקרבה גדולה יותר לגוף ופחות בולטים לעין, מה שמאפשר למטופלות לעשות שינוי שקט, שישפר את הרגשתן ולא יחצין את הטיפול שעברו.
 תחום נוסף שבו נראה צמיחה הוא ההתרחקות מטיפולים כוללים ורחבים. את מקומם תחליף ההעדפה לחלוקת השינויים הפיזיים על פני מספר טיפולים נפרדים, באופן הדרגתי.
 
2. פתרונות לעיצוב הגוף. גם השנה ילכו ויתפתחו השיטות השונות לסילוק שומן ולעיצוב הגוף, וביניהן הקפאת שומן באמצעות טכנולוגיה חדשנית להצרת היקפים. בטכנולוגיה זו ניתן להקפיא את השומן, מה שגורם לפירוק תאי השומן ובכך להצרה של עד-8 סנטימטרים בהיקפים והכול בטיפול אחד (התוצאה מתקבלת באופן בדרגתי, תוך חודשיים-שלושה), ללא ניתוח וללא צורך בהרדמה משום סוג. טכנולוגיה נוספת שחשוב להזכיר כאן היא שאיבת שומן משולבת סיב לייזר שמאפשרת הידוק של העור תוך כדי השאיבה.
 
3. אנטי אייג׳ינג בכול גיל. אני מאמין שהשנה טווח הגילאים של המטופלים ילך ויתרחב כך שנראה יותר צעירים שמבינים את תפקידה החשוב של התערבות אסתטית מוקדמת בתהליך ההתבגרות כדי לשמור על מראה צעיר לאורך השנים. מה שיעזור למגמה הזאת להימשך גם בשנים הקרובות הם החומרים המתקדמים שכבר יצאו ועוד יצאו לשוק, כמו חומצות היאלורוניות בהרכב חדשני המשפרות את איכות העור ומעניקות לחות פנימית ומילוי קימטוטים עדינים. מכל מקום, כל החומרים כולם יתמכו במראה הטבעי ויאפשרו תוצאות איכותיות מאוד בעלויות נוחות יותר.

4. הדמיות. הדמיה של תוצאת הניתוח הפלסטי היא איננה דבר חדש וקיימת כבר כמה שנים. מכשירים חדשניים מאפשרים לנו להראות למטופלים את תוצאות הטיפול. אני סבור שבעתיד הקרוב המכשור יהפוך מתוחכם יותר ויאפשר לנו להציג למטופלים את התוצאה הסופית בצורה יותר מוחשית ויותר מדויקת – בין אם מדובר בהדמיות מצולמות בתלת מימד או בייצור של דגם פיזי שמציג את הלפני והאחרי.
 
5. אסתטיקה וגינלית. טיפולים חדשניים שפותרים מצבים בעייתיים, בין אם אסתטיים או רפואיים, באזור הנרתיק. בעיות מהסוג הזה, כמו בריחת שתן ויובש בנרתיק, עלולות לגרום לפגיעה בדימוי העצמי, בתפקוד המיני או בתפקוד הפיזי באזור הווגינה והאגן. הטיפול נעשה באמצעות מכשיר הלייזר FemiLift שמציע הליך פולשני במידה מזערית, ללא כאבים ועם תקופת החלמה קצרה.