לא רואים עלייך, הכל על רפואה אסתטית מאת פרופסור אייל וינקלר, ידיעות אחרונות מוסף זמנים בריאים

מהו הניתוח הפלסטי הכי פופולרי אצל גברים?

דומה שהגברים הישראלים צועדים בעקבות הנשים. כשמטיילים בפארק, ניתן לראות את השינוי בבירור. רבים מהגברים כבר אינם מתגאים בגופייה לבנה שמתחתיה מבצבצת כרס שעירה. להפך. רובם דחוסים בחולצות צבעוניות בסגנון רוכב האופניים לאנס ארמסטרונג ובמכנסי רכיבה צמודים, והם מדוושים בעוז על אופני שטח או כביש בניסיון אמיץ להוריד במשקל, להיטיב עם בריאותם ואולי גם להיראות טוב יותר. לגל המודעות העממית השוטף אותנו, יש גם עדות במרפאותיהם של המנתחים הפלסטיים. ההתייצבות של גברים במרפאתי כבר מזמן לא נועדה רק כדי לתמוך בבת הזוג בבואה לעבור טיפול אסתטי או ניתוח קוסמטי או על מנת להניא אותה מלעשות זאת (אגב, גם בעניין הזה עברו הנשים תהליך מבורך ושקט של עצמאות או פמיניזם מודרני. רובן המכריע של הנשים המגיעות למרפאתי בשנים האחרונות באות לבד או בליווי הבת, האמא או חברה).

כ-10% מכלל הלקוחות במרפאתי הם גברים. אז מה עושים הגברים במרפאת המנתח הפלסטי? במילה אחת: הכל.

כמו בעבר, בנים צעירים עוברים ניתוחים להצמדת אוזניים ונערים מבקשים לעבור ניתוחי אף קוסמטיים וניתוחים לתיקון "שד גברי" (גינקומסטיה). החידוש הוא בקרב המבוגרים.

 

מתחילים פרק חדש בחיים עם פנים מתוחות

גברים רבים מזריקים חומרי מילוי לפנים כמו נשים. גברים רבים מבקשים לבצע שאיבת שומן. המקום הקלאסי לשאיבת השומן בגברים הוא המותניים. הצטברות שומן באזור זה הופכת את הגוף הגברי לנשי מעט, ולשאיבת שומן באזור זה השפעה מיטיבה עם מראה הגוף באופן כללי.תהליך השאיבה באזור זה הוא קל, מהיר וההחלמה ממנו צפויה להמשך ימים ספורים. לשאיבת שומן מהמותניים אפשר לצרף גם שאיבת שומן מאזורי גוף נוספים, אבל בכך מתארכת תקופת ההחלמה. האזור השני בשכיחותו בשאיבת שומן לגברים הוא הצוואר.

 

הכי נפוץ: הסרת עודפי עור בעפעפיים

הניתוח הנפוץ ביותר בקרב גברים מעל גיל 40 הוא ניתוח להסרת עודפי עור ושקיות שומן בעפעפיים. ניתוח עפעפיים יכול להידרש מסיבות רפואיות כגון עייפות וקושי בקריאה, או מסיבות קוסמטיות. העפעף הצונח משווה לפנים מראה עייף ומבוגר. לכך יש להוסיף גם את שקיות השומן המצטברות מתחת לעפעף התחתון ומעניקות לפנים מראה מבוגר ולפעמים אף לא אסתטי. הניתוח להסרת עודפי עור ושומן בעפעפיים העליונים או בעפעפיים התחתונים מחייב מיומנות כירורגית גבוהה. מטופלים רבים חוששים ממראה לא טבעי, מראה מופתע או מעיניים שהשתנתה הבעתן.גברים שעוברים ניתוחי עפעפיים מתחלקים לקבוצות הבאות: הרוב הגדול כולל אנשי מדיה, אמנים ופוליטיקאים שמקצועם מחייב אותם להתאפר או להחזיק במראה רענן. השאר הם אנשים מהשורה, המוטרדים מהעומס בעפעפיים העליונים יותר מאשר מהנראות של העפעפיים הצונחים.

 

מי הגברים שמבצעים מתיחת פנים?

הקבוצה המסקרנת ביותר כוללת את הגברים המבקשים לעבורניתוח למתיחת פנים. קבוצה זו מורכבת (לפחות במרפאתי) משתי קבוצות עיקריות. עם הראשונה נמנים גברים שבת זוגם עברה ניתוח הרמת הפנים והם גילו עניין וחשק לעבור התהליך בעצמם. הקבוצה השנייה הם הגברים של פרק ב'. מדובר בגברים בשנות ה-50 המאוחרות או ה-60 המוקדמות לחייהם אשר סיימו בהצלחה את המרוץ המטורף של הקריירה והפרנסה והחליטו על שינוי בחיים. חלקם מחפשים זוגיות חדשה, או שהחלו כזו לא מזמן, על פי רוב עם נשים צעירות מהן. קבוצת הגברים השלישית הם אלה שמתחילים לעסוק בספורט אינטנסיבי ויורדים קילוגרמים רבים. הללו מוצאים עצמם לפתע עם גוף משודרג ופנים נפולות. הם בעיקר מוטרדים מנפילת הצוואר. הצוואר הגברי, בין אם הוא רזה ושמוט או עתיר בשומן, משווה לפנים מראה מבוגר. את הצוואר השמן ניתן לעיתים לשאוב בהרדמה מקומית ולהשיג תוצאה של הידוק. במקרים שבהם הצוואר שמוט אך ריק משומן תידרש פעולה כירורגית להרמת הפנים.

כל הגברים שאני פוגש בקליניקה בבואם לבצע הרמת פנים ניתוחית או בשיטה הטבעית, מתאפיינים בתכונה אחת: הם מוכנים לקפוץ למים העמוקים של הכירורגיה הקוסמטית מבלי לחשוב או לחשוש מה יגידו; מה יגידו הילדים, הנכדים החברים או הקולגות. בכך הם מצטרפים אל הנשים, שכבר מזמן הבינו שעדיף לחשוש ממה יגידו אם נעשה ניתוח ולא לחשוש שיגידו שהן נראות מבוגרות לגילן.