תמונת תדמית, מאמי מייקאובר לחזור להראות במיטבך

מאמי מייקאובר (Mommy Makeover) לחזור להראות במיטבך

ההיריון הוא חוויה נפלאה שבו את חווה את גופך המשתנה מדי יום. אבל, מה תוכלי לעשות אם השינויים האלה לא נעלמו והגוף לא חזר לעצמו לאחר שסיימת את פרק בניית המשפחה? כבר ניסית כל דיאטה אפשרית, הקפדת להתאמן כמה פעמים בשבוע, אפילו חזרת למשקל היעד שלך ועדין לא הצלחת להשיג את המהפך המבוקש.
אל דאגה, יש דרכים אחרות שיאפשרו לך להשיג את השינוי הגופני המיוחל ולהחזיר לך את הגזרה הטבעית שאליה את מתגעגעת.

לשם ההתחלה, מהם השינויים הפיזיים שלהם אפשר לצפות?

ההיריון מלווה בתהליכים ובשינויים פיזיולוגיים שלא תמיד חוזרים לקדמותם לאחר הלידה, כמו: 

 • מראה של בטן מלאה או נפוחה, גם כאשר משקל הגוף תקין. דיאסטזיס הוא מצב שבו שרירי דופן הבטן. מתרחקים במהלך ההיריון, אבל לא חוזרים ומתקרבים זה לזה לאחר הלידה. זו הסיבה שלמרות שהורדת את כל משקל ההריונות, הג'ינס האהוב כבר לא עולה עליך.​
 • סימני מתיחה, עודפי עור ומצבורי שומן בעיקר באזור האגן, הבטן, הירכים והישבן. לא נותר לך אלא להתבונן בערגה על הביקיני, שפעם כל כך אהבת ללבוש.​ 
 • צניחת החזה ואובדן המוצקות של השדיים. ​ 
 • והפנים? מלאים בלילות ללא שינה, בקמטים שנוספו ובנפחים שאבדו.

ד"ר הדר ישראלי, מנתחת ואימא בעצמה, מספרת ש"בכל פגישה עם חברותי הטובות, עולה נושא עיצוב הגוף לאחר הלידות. רבות מהן רוצות לשפר משהו, או לחזור להיות כמו פעם... קודם כל, אני ממליצה להן לסגל לעצמן אורח חיים בריא שכולל תזונה נכונה ופעילות גופנית. ואם עדין מצב הגוף אינו משביע רצון, אני ממליצה להגיע לבדיקה כדי לסקור את כל האפשרויות שהרפואה הקוסמטית העדכנית מציעה כדי לשפר את מה שאבד". 
 


 
ד"ר ישראלי נחרצת בדעתה כי "אף אחת לא צריכה להישאר עם הרגשה רעה לגבי המראה או הגוף שלה, בטח לא לאחר שהביאה ילדים לעולם".
 היום, לא מעט נשים שסיימו את שלב ההריונות בחייהן והבינו שדיאטה ופעילות גופנית בלבד לא מספיקות, מחפשות מענה בתחום הטיפולים הקוסמטיים כדי להתמודד עם ההשפעות הפיזיות הפחות רצויות של ההריון. 
"מאמי מייקאובר" (Mommy Makeover) היא תכנית טיפולים יחודית מותאמת אישית שבה הרופא עוזר לאישה לבחור את הטיפולים המתאימים למקרה שלה, בהתבסס על המטרות הקוסמטיות, התקציב ולוח הזמנים הרצוי לה.

איך לקבל את התוצאות האופטימליות מהטיפול

 • אם סיימת את פרק הלידות בחייך ונגמרו ההנקות: לא בגלל שהטיפול ימנע הריונות נוספים אלא כיוון שהריון לאחר המאמי מייקאובר עלול לפגוע בתוצאות שהושגו. אם את מתכננת להיכנס להריון נוסף, קחי בחשבון שניתוח הרמת חזה או הקטנתו עלול לפגוע בתוצאה הקוסמטית עקב שינוי נוסף בשד או ביכולת שלך להניק בעתיד.​​ 
 • אם הצלחת לחזור למשקל הרצוי: טיפול זה יתאים לך אם חזרת למשקל היעד ואת זקוקה לשאיבה של שומן עקשני באזור ממוקד, שמסרב להעלם בדרכים אחרות.​ 
 • אם את לא מעשנת: כמו בכול ניתוח קוסמטי, העישון עלול לחבל בתוצאות הניתוח ואף לגרום לסיבוכים. לכן, אם את מעשנת מומלץ להפסיק לעשן לפחות חודש לפני טיפולי המאמי מייקאובר.

לעצב את הגוף מחדש, מלמעלה למטה

 אז ממה למעשה מורכב המאמי מייקאובר? רגע לפני שנגיש לכם את הרשימה המלאה נקדים ונאמר שטיפולים מהסוג הזה אינם חייבים להיות ניתוחיים. ישנם לא מעט טיפולי מאמי-מייקאובר שאינם כרוכים כלל בניתוח והאפקטיביות שלהם מוכחת בהשבת המראה שלפני ההריון ובשיפור ההרגשה. בנוסף, נזכיר שסוג הטיפול או מכלול הטיפולים שיתבצעו יקבעו כל מקרה לגופו, ויותאמו באופן אישי לכל אישה במסגרת יעוץ עם רופא מומחה, שכן רק תכנית שמותאמת בדיוק לגופך ולצרכיך תספק את התוצאות האופטימליות.

ועכשיו לטיפולים הזמינים לכן:

 • שדיים – הקטנה, הגדלה או הרמה להחזרת הנפח והמראה הנשי.
 • עיצוב הגוף והצרת היקפים – הקפאת שומן,  הליך לא כירורגי וחדשני המאפשר במספר טיפולים פשוטים ומהירים, להצר היקפים ולהשיב לגוף את מראהו החטוב שלפני ההריון. במצבים שבהם ישנם מצבורי שומן גדולים, ניתן גם לבצע שאיבת שומן בשיטת Lipo Lift – ניתוח שמתבצע תחת הרדמה קלה עם תופעות לוואי מעטות מאוד, ללא חתך ניתוחי או צלקת. שאיבת השומן תחזיר לגוף את הקיעורים הטבעיים שלו ותצמצם את ההיקפים בצורה משמעותית.
 • בטן – מתיחת בטן בדגש על תיקון אי סדירויות לאחר ניתוח קיסרי והידוק שרירי הבטן ליצירת מראה שטוח.
 • פנים – הזרקות וטיפולי לייזר לשיפור מראה העור ולמחיקת הקמטוטים הם מהטיפולים שאינם כירורגיים ומציעים תוצאות מידיות. אם טיפולים אלה לא יתאימו למצב הפנים הספציפי, ניתן גם לעשות ניתוח מתיחת פנים שיחזיר לפנים את המראה הרענן ויפחית מהן לפחות עשור.
 • אזור איבר המין – נשים רבות סובלות לאחר הלידות מרפיון באזור הווגינה, מחולשת שרירי רצפת האגן, מצניחת השלפוחית ומרפיון של השפתים התחתונות ואזור המפשעה. היום, ניתן להדק את הווגינה בעזרת לייזר, ולהחזיר את התחושות למצב שהיה לפני הלידות. ניתן לבצע גם טיפול כירורגי חיצוני באיבר המין להקטנת השפתיים ולהידוקן. (טיפול זה התפרסם בשנים האחרונות לאחר שהאחיות קים וקורטני קרדשיאן עברו טיפולים בלייזר להצרת איבר המין שלהן ולהשבתו לצורתו המקורית שלפני הלידה).

אז נכון שילדים זאת שמחה גדולה ולידה זאת חוויה אחת ויחידה, אבל לכל אמא מגיע לשים את עצמה במרכז לכמה רגעים ולהשיב לגופה את המראה והתחושה שהיו לה לפני ההריונות. ובשביל זה, אנחנו כאן.