למה יותר נשים בנות 40 בוחרות לעבור ניתוח הרמת פנים

במה שעשוי להיתפש כגלגול עיניים כלפי תנועת האנטי-אנטי-אייג׳ינג, חלק לא מבוטל מבנות דור ה-X שהגיעו כעת לעשור הרביעי בחייהן רוצות להשיג מראה צעיר יותר עוד לפני שיחוו את תהליך ההתבגרות. איך הן עושות את זה? באמצעות ניתוח הרמת פנים.

בנות ה-40 הטריות הכריזו על מהפך, או יותר נכון על מעקף, ואינן מוכנות לצעוד בנתיב שנסלל על ידי הדורות הקודמים, שהניחו לעצמן להתבגר ואז נלחמו כדי להשיב את הזמן לאחור, או שהשתמשו בשיטות הנפוצות כדי לדחות את שלב הניתוח ככל שאפשר. בשם ההגינות ולהגנתן של בנות הדורות הקודמים חשוב לציין שמתיחות הפנים של פעם הותירו את פני המנותחות עם לא מעט צלקות ולא סיפקו מראה טבעי כמו שעושים הניתוחים המתקדמים של היום.

מבחינתן של בנות ה-40 של היום, הרבה יותר הגיוני ללחוץ על כפתור ההילוך האיטי מאשר להחזיר את הסרט לאחור. הן לא רוצות להגיע לנקודה שבה הן נראות כאילו הן זקוקות להרמת פנים ולעבור שינוי משמעותי במראה שלהן. כדי לשמור על המראה המוכר שלהן למשך זמן ארוך ככל שאפשר, נשים אלה אימצו את הגישה החדשה להזדקנות. הן רוצות להיראות טוב יותר, אבל עדיין אותו הדבר, וניתוח הרמת פנים בגיל צעיר יחסית מאפשר לפרדוקס הקסום הזה להתקיים.

למרות שבשום מצב אי אפשר לכנות נשות בשנות ה-40 לחייהן מבוגרות, בכל זאת גיל זה מסמל את תחילתו של השינוי. הסיבה היא שככל שנשים מתקרבות יותר ויותר לגיל המעבר במהלך העשור הרביעי לחייהן, כך הולכות ופוחתות רמות האסטרוגן בגופן. בנוסף, גם יצרני הקולגן בעור מתחילים להראות סימני עייפות עם הזמן והתוצאה של תהליכים אלה ואחרים היא עור דק וירידה בנפחים. ובנקודה זו בדיוק נכנסות הנשים לארץ הרמת הפנים.

אינספור שיטות, הליך מודרני אחד

למרות שיש אינספור שיטות לבצע את הניתוח, כל הרמת פנים מודרנית מרימה את רקמות הפנים והצוואר כדי לשקם את הטופוגרפיה של הפנים, ונפטרת מעור עודף. הודות לפיתוחים החדשניים של השנים האחרונות, הרמת פנים הפכה להליך שגרתי שתוצאותיו מרחיקות לכת מצד אחד וטבעיות מאוד מצד שני, עם צלקות מינימליות ותקופת החלמה קצרה יחסית – כל המאפיינים שמושכים נשים שרק החלו את תהליך ההתבגרות שלהן.

״אבני הבניין של הפנים הן הרבה יותר טובות בשנות ה-40 מאשר בשנות ה-60 של חיינו״, אמר פרופ׳ וינלקר, שמתמחה בניתוחים פלסטיים מסוג זה. ״לעור עדיין יש גמישות מסוימת ולכן לתוצאות הניתוח יש סיכוי טוב יותר להחזיק מעמד למשך זמן ארוך יותר״.

נוסף על כל זה, הרמת פנים בשנות ה-40 יכולה גם להגן על הפנים העתידיות שלכן מפני קמטים. ״על ידי ההסרה של העור העודף״, מסביר פרופ׳ וינקלר, ״אנחנו מעכבים את הצניחה שלו ובכך גם את היווצרותם של קמטים עתידיים״.

לא על תוצאות הניתוח לבדן

נקיטת פעולה מוקדמת ללא ספק נושאת באמתחתה יתרונות מופלאים, אבל הם לא הסיבה היחידה שמביאה את בנות דור ה-X לחדר הניתוח. ד״ר אנדרו ג׳אקונו, מנתח פלסטי מניו יורק, הסתקרן מפניו המשתנות של הניתוח הישן והטוב וערך מחקר בקרב הדמוגרפיה ההולכת ומצעירה של לקוחותיו. ממצאי המחקר מראים באופן ברור שיותר נשים נוטשות את הטיפולים הלא ניתוחיים לטובת הרמת פנים בתחילת שנות ה-40 שלהן. משתתפות המחקר אמרו שלמרות שהמכשירים והחומרים המוזרקים עזרו להן להיראות צעירות יותר בכארבע שנים, הניתוח קנה להן לפחות פי שתיים זמן. לדברי ד״ר ג׳אקונו, זו הסיבה שנשים אלה מעדיפות את הפתרון הניתוחי על פני התחזוקה הקבועה של הזרקות ומכשירים אחרים.

אם כן, בעידן שבו הכול מותאם אישית ואינדיבידואלי, מה שנשאר אוניברסלי הוא זה: ניתוח מתיחת הפנים המחודש, שנקרא כעת הרמת פנים, נותן את הדבר שאף טיפול אחר איננו מסוגל לו בשלבים המתקדמים של תהליך ההתבגרות – עצמות לחיים מוגדרות, קו לסת חלק וצוואר מהודק. ״וזה״, אומר פרופ׳ וינקלר, ״היופי של ההליך המופלא הזה״.