לא על הגודל לבדו

מאת: פרופ' אייל וינקלר, מומחה לכירורגיה פלסטית

המחשבה הראשונה שעולה במוחם של מרבית האנשים כשהם שומעים את המילים "ניתוח שד" היא הגדלה – בעיקר כי זהו הניתוח הפופולרי ביותר מבין ניתוחי השד. עם זאת, פעמים רבות נשים חשות אי שביעות רצון דווקא ממבנה השד שלהן ולא מגודלו. מניסיוני, ההמלצה להתערבות כירורגית נובעת משתי סיבות עיקריות: סיבה רפואית (למשל, שחזור לאחר טיפול בסרטן השד) או סיבה אסתטית שגורמת לסבל פיזי או רגשי. תמיד יש חשיבות רבה להתאמה ולייעוץ האישי, אבל במקרה שבו המוטיבציה לניתוח נובע מסיבות שאינן רפואיות, חשוב מאוד להבין מה מפריע לאישה, מהי הפנטזיה שלה ובהמשך לכך, האם וכיצד ניתן יהיה להגיע לתוצאה הנכספת.

 

לא רק על 2 סוגי ניתוחי שדיים העולם עומד 

אלא גם על 3 ניתוחים לשינוי מבנה

מלבד הניתוחים המוכרים להקטנה או להגדלה של שדיים, קיימים גם ניתוחי שד אחרים שמסייעים לתקן את מבנה השד עצמו: הזזת הפטמה, תיקון א-סימטריה והרמת שדיים.

הזזת מיקום הפטמה רוב הניתוחים להזזת הפטמה מבוצעים תוך כדי ניתוחי הגדלת חזה, הרמת חזה, הקטנה או שחזור השד. ניתן גם לבצע ניתוח ייעודי לצורך תיקון מבנה או מראה שד במקרים שבהם הזזת הפטמה תיתן את המענה.
א-סימטריה בין השדיים היא מצב שמאפיין את רוב זוגות השדיים. שדי האישה בדרך כלל אינם זהים ומאופיינים בא-סימטריה קלה מאוד וכמעט בלתי מורגשת. הבעיה נוצרת כאשר התפתחות לא תקינה יוצרת א-סימטריה בולטת שמתבטאת בהבדל ניכר בין השדיים – בצורה או בגודל שלהם. ניתוח לשיפור הסימטריה יהיה כרוך בהגדלה או בהקטנה של אחד השדיים, כדי לאזן בין שני השדיים, ולעיתים אף יחייב טיפול בשני השדיים גם יחד.
הרמת שדיים (עם או בלי שתלים) היא פתרון אסתטי מומלץ לנשים שסיימו את פרק הלידות בחייהן ואינן מרוצות מצניחת השדיים שלהן אם בגלל ההריונות וההנקות או הזדקנות העור, או בגלל התכווצות שדיים גדולים לאחר דיאטה קיצונית. מהלך הניתוח יותאם אישית לכל אישה בהתאם למצב השדיים.

 

מילון מבנה השד

ואם במבנה שד עסקינן, לא מזמן נתקלתי במעין מילון שנוצר על ידי חברת הלבשה תחתונה והוא רלוונטי גם כאן כי הוא מכסה את כל הסוגים של מבנה השד. אז אם עד היום חשבת שיש בעיקר שני סוגי שדיים בעולם – קטנים וגדולים – הקביעה הבאה כנראה תפתיע אותך: המומחים של חברת ThirdLove חקרו ומצאו שלמרות שיש היום יותר משלושה מיליארד נשים על פני כדור הארץ, מתברר שישנן תשע צורות של שדיים בקרב כלל נשות העולם. 

 

1. שדיים לא סימטריים

שד אחד גדול יותר מהשני.

 

2. שדיים אתלטיים

שדיים רחבים ושריריים יותר עם מעט מאוד רקמת שד.

 

3. שדיים פעמוניים

שדיים שהם דקיקים יותר בחלק העליון ומלאים יותר בתחתית.

 

4. שדיים רפויים

שדיים עם רקמה רפויה ופטמות שפונות כלפי מטה עם מבנה בקבוקי או צינורי.

 

5. שדיים מזרח-מערב

פטמות שפונות כל אחת לכיוון אחר – האחת ימינה והשניה שמאלה – ורחוקות זו מזו. 

 

6. שדיים עגולים

שדיים עגולים ומלאים למעלה ולמטה.7. שדיים צדדיים

שדיים שנופלים לצדדים ויוצרים רווח גדול בין השדיים. 

 

8. שדיים רזים

שדיים רזים שהם יותר ארוכים מאשר רחבים, עם פטמות שפונות מעט כלפי מטה.

 

9. שדיים בצורת טיפה

שדיים עגולים, מלאים יותר בחלק התחתון והולכים ונעשים צרים בחלק העליון ככל שמתקרבים לפטמה. 

 
אז למרות שאין ספק שכל סוגי השדיים הם לגמרי טבעיים ומופלאים, אם את לא מרוצה מהחזה שלך עד כדי כך שזה פוגע בביטחון האישי ומפריע לך בשגרה היומיומית, את מוזמנת להתייעץ אתנו על ההליך הקוסמטי שיוכל לשנות ולשפר את מבנה השד שלך.