כמה זה יחזיק? המדריך המלא לאורך החיים של הטיפולים והניתוחים הקוסמטיים

זה לא סוד ששום דבר בעולם שלנו לא נמשך לנצח, ובחוק זה כלולים גם מרבית הניתוחים הפלסטיים או הטיפולים הקוסמטיים. אז לפני שתחליטו לעבור ניתוח קוסמטי חשוב שתהיו מוכנים לכך שגם לטיפולים הקוסמטיים יש חיי מדף מוגדרים מראש ותוחלת חיים קצובה.
באופן כללי, בתחום זה קשה לקבוע תשובה חד משמעית לשאלה כמה זמן יחזיקו התוצאות מעמד. עם זאת, הצעד הראשון להשגת תוצאות חיוביות לאורך זמן הוא להתייעץ עם הרופא המנתח ולהבין את מהות הטיפול, כיצד הוא מבוצע ומהן התוצאות הצפויות. לכן, בחרנו לרכז למענכם את אורך החיים של כל הטיפולים הפופולריים ביותר אבל רגע לפני שנצלול לרשימת הטיפולים המלאה, נזכיר שיש כמה גורמים שאינם תלויים בהליך הטיפולי אבל בהחלט יכולים להשפיע על קבלת תוצאות איכותיות שישרדו לאורך זמן, וביניהם:

  • המצב הבריאותי הכללי – ככל שזה טוב יותר כך התוצאות יחזיקו מעמד למשך זמן ארוך יותר.
  • משקל הגוף (ממוצע, גבוה או נמוך) – ככל שמשקל הגוף מאוזן יותר לאורך זמן, כך גם התוצאות יהיו עמידות יותר.
  • גנטיקה – כן, גם הגנים שלנו יקבעו את אורך חייו של הטיפול שעברנו ועם גנים, לצערנו, אי אפשר להתווכח.
  • תזונה ואורח חיים בריא - תזונה עשירה בוויטמינים ומינרלים, הימנעות מעישון ומחשיפה לשמש יאטו את תהליכי התבגרות  העור.

ועוד דבר אחד – אם אתם מתכננים טיפולים או ניתוחים לקראת החגים, שימו לב גם לתקופת ההחלמה שכל טיפול והליך דורש כדי שתוכלו לתכנן את צעדיכם בקפידה ולהגיע לחגים במראה רענן ועם ביטחון עצמי מחודש.

 

הגדלת שדיים


ההליך הטיפולי. הניתוח נמשך כחצי שעה עד שעה ומבוצע בהרדמה מלאה. דור חדש של שתלים מסיליקון שמשמש היום לניתוחי שדיים ממוקם מתחת לשריר החזה או בין רקמת השד לשריר החזה, באמצעות חתך קטן שמבוצע מתחת לקפל השד או בבית השחי.
התוצאות. השדיים המוגדלים נראים ומורגשים טבעיים לגמרי.
תקופת ההחלמה. חבישה ממוקמת על בית החזה למשך ארבעה ימים; התפרים יוצאו לאחר כ-10 ימים, כך שתקופת ההחלמה נעה בין 4 ל-14 ימים.
תוחלת החיים של השתל. בין אם השתל מסיליקון או מג'ל, בסופו של דבר יהיה צורך להחליף אותו. ארגון הבריאות העולמי ממליץ להחליף שתלים כל 10 עד 15 שנים אבל במקרים של "התכווצות קופסית" (שגורמת לנוקשות או לכאבים ולעיוות של השד), מומלץ לבצע החלפת שתלים מיד עם הופעתה. ישנם גם מקרים שבהם איכות עור ירודה, הריונות והנקות יגרמו לצניחה של רקמת השד ולצורך להחליף שתל ולהרים את השד.

 

הרמה והקטנה של שדיים


ההליך הטיפולי. הניתוח נמשך כשעתיים ונעשה בהרדמה כללית. אצלנו בקליניקה מדובר על ניתוח בשיטה קנדית שבמהלכו מוסרים שומנים ועודפים של העור ושל רקמת השד כך שהמנתח יכול להתחיל לעצב את השד מחדש ולהיעזר בשינוי מעטפת השד כדי למקם את הפטמה בקדמת בית החזה. לעיתים נעשה גם שימוש בשתלי סיליקון למילוי שדיים נפולים ולהחזרת הנפח החסר.
התוצאות. ניתוח בשיטה הקנדית מבטיח מינימום צלקות ומראה טבעי לחלוטין של השד החדש.
תקופת ההחלמה. החלמה מהירה שנמשכת בין 6 ל-8 שבועות, כשתקופת ההחלמה הראשונית היא כשבועיים.
תוחלת החיים של הטיפול. כאשר מדובר בהרמת שדיים, צניחת שדיים יכולה להתרחש שוב לאחר מספר שנים, תלוי באיכות העור, בכובד השד, בהריונות, בעליה משמעותית במשקל, במשטר התזונה והפעילות הגופנית, ובגורמים גנטיים שונים. אם במקרים אלה יש צורך בניתוח מתקן, אפשר להשתמש בצלקות הקיימות כדי להוריד רצועת עור נוספת ולהחזיר את השד למצב שבו היה לאחר הניתוח הראשון. באשר להקטנת שדיים, ללא שינויים משמעותיים במשקל, נפח השד המוקטן צפוי להישאר כפי שהיה לאחר הניתוח. 

 

שאיבות שומן



ההליך הטיפולי. שאיבות שומן בהרדמה מקומית מתבצעות בקליניקה שלנו בשיטות המתקדמות ביותר, עם מכשור מתקדם ובתוספפת לייזר להידוק העור על פי הצורך. כדי לעצב את הגוף באופן הומוגני, המנתח מסמן על הגוף את אזורי השאיבה כמפה טופוגרפית. כעת, כל אזור שאיבה מוצף בתמיסת מי מלח פיזיולוגיים שמכילים גם חומרי הרדמה וחומרים למניעת דימום ותסחיפים. לאחר כשעה, כאשר הנוזלים ברקמות השומן מתפזרים, מתבצעת השאיבה באופן חלק וסימטרי.
התוצאות. חזרה לגזרה שתמיד רציתם. וכיוון שהניתוח מתבצע ללא חתך, לא יוותרו בגוף שום צלקות או סימנים אחרים.
תקופת ההחלמה. תוכלו להסתובב בכוחות עצמכם מיד לאחר הניתוח. אם נוצרת נפיחות באזור השאיבה, היא תחלוף עם השימוש במחוך או במחטב.
תוחלת החיים של השאיבה. אפתח ואומר ששאיבת שומן היא לא תחליף לספורט ולדיאטה מאוזנת, ולא דרך קלה לירידה במשקל. לכן, משך הזמן שבו השאיבה תחזיק מעמד תלוי מאוד גם בהתנהלות היומיומית וביכולת לשמור על משקל גוף יציב. במקרים שבהם יש עלייה במשקל, יתכן כי פיזור השומן הנוסף יהיה שונה מהמוכר לפני הניתוח. במצב אידיאלי של אורח חיים בריא, אפשר להנות מתוצאות השאיבה לכל החיים.

 

הקפאת שומן


ההליך הטיפולי. מכשיר מיוחד מקפיא את תאי השומן העמוקים בטמפרטורה מינימלית של 7oC שמספיקה כדי להרוס תאי שומן עמוקים, מבלי לפגוע ברקמות הסמוכות. ההליך נמשך כ-70 דקות במהלכן המכשיר יונק ומקרר את אזורי הגוף עתירי השומן ועוד כרבע שעה מוקדשת להכנה לקראת הטיפול ולעיסוי שאחריו. לאחר הטיפול, מערכת הלימפה מפנה את תאי השומן המוקפאים אל מחוץ לגוף וכך מתאפשרת הצרת היקפי הגוף.
התוצאות. סילוק שומן סרבני באזורים ממוקדים בגוף, כמו: מותניים עם צמיגים, בטן תחתונה תפוחה, בטן עליונה שמשתפלת מעל לבטן התחתונה, ירכיים שמתרחבות כלפי חוץ או כלפי פנים, כפלי שומן בגב העליון או גב תחתון ללא קו מותן.
תקופת ההחלמה. הטיפול עשוי להותיר אדמומיות, בצקת קלה ואולי גם כאב קל כלשהו. לאחר הטיפול יש להקפיד במשך 3 ימים על תזונה דלת פחמימות ולהרבות בפעילות גופנית כדי לעזור לגוף לסלק את תאי השומן שקפאו.
תוחלת החיים של ההקפאה. כמו תוחלת החיים שמתוארת בסעיף שאיבת השומן, גם כאן יש צורך להקפיד על תזונה נכונה ופעילות גופנית כדי לעצור את החזרת השומנים לגוף.

 

מתיחת בטן



ההליך הטיפולי. הניתוח נמשך כ-3 שעות ומתבצע בהרדמה כללית. בשיפולי הבטן מבוצע חתך רוחבי שאורכו תלוי בעודפי העור והשומנים שצריך להרחיק. החתך נעשה מתחת לקו הביקיני ודרכו יכול המנתח להדק את שרירי הבטן ולהסיר את עודפי השומן והעור.
התוצאות. מתרחש שינוי משמעותי גם בצורת הבטן וגם בצורת הגוף כולו.
תקופת ההחלמה. בימים הראשונים ישנה תחושה של אי נוחות וכאב. אנו מקפידים להשתמש במכשיר שנקראPain Buster להקלה על הכאב – זוהי צינורית שממוקמת ליד נקזי הבטן ובאמצעותה מוזלף חומר לשיכוך כאבים במשך 3-5 ימים. בשבוע הראשון שלאחר הניתוח יש לנוח, ובמשך כ-6 שבועות לאחר הניתוח מומלץ ללבוש מחוך או חגורת בטן.
תוחלת החיים. אם סיימת ללדת ואת שומרת על משקל ואורח חיים בריא הכולל גם פעילות גופנית , מתיחת הבטן תחזיק מעמד לכל החיים. צריך לקחת בחשבון שהריונות נוספים ובכלל תנודות משמעותיות במשקל עלולות להביא ליצירה מחדש של עודפי עור בבטן.

 

ניתוח אף


ההליך הטיפולי. הניתוח נמשך כשעתיים ומבוצע בהרדמה כללית. במהלכו, המנתח מעצב את שלד האף תוך שהוא מנצל את האלסטיות של העור שמוצמד לשלד ששופץ.
התוצאות. מראה האף מתאים לפנים ולגוף שלכם ולא נראה כמו "אף מנותח".
תקופת ההחלמה. ההחלמה נמשכת כ-10 ימים. כאב ואי נעימות מורגשים ב-24 השעות הראשונות לאחר הניתוח בגלל הטמפונים שמקשים על הנשימה. אם מופיעים שטפי דם ונפיחות באזור האף ומסביב לעיניים הם ייספגו וייעלמו לאחר כשלושה ימים. כל תחושה של רגישות באזור הניתוח תיעלם כשנה לאחר הניתוח.
תוחלת החיים. בקרב אנשים שעברו ניתוח אף עד בערך גיל 35, התוצאה תישמר לאורך כל החיים. בקרב המבוגרים יותר שאצלם העור כבר לא כל כך גמיש, ייתכן שמספר שנים לאחר הניתוח, תתרחש שמיטה של קצה האף.

 

הרמת פנים


ההליך הטיפולי. משך הניתוח כשעתיים והוא מתבצע לעתים בהרדמה מקומית ולעתים בהרדמה מלאה. הניתוח כרוך בביצוע חתכים שמוסווים בשיער או בקו השיער. החתכים מאפשרים להחזיר את רקמות הפנים למקומן הטבעי, תוך הסרת עודפי עור ורקמות.
התוצאות. מראה פנים רענן וצעיר.
תקופת ההחלמה. התפרים מוצאים בהדרגה החל מהיום החמישי שלאחר הניתוח. תיתכן נפיחות שיכולה להתגבר ב-3 הימים הראשונים אך היא תחלוף בהדרגה.
תוחלת החיים. כעשר שנים לאחר הטיפול. הטיפול מחזיק מעמד זמן רב יותר כאשר הרמת הפנים נעשית בגיל מוקדם יותר, כשאיכות העור עדיין טובה. תהליך ההזדקנות ימשיך בקצב האישי לכל מנותחת כאשר עישון, תזונה, חשיפה לשמש וגורמים גנטיים שונים ישפיעו על קצב איבוד הנפחים והאלסטיות של העור. החדשות הטובות הן שישנן פרוצדורות שיכולות לעזור להאריך את חיי תוצאות הניתוח כמו מיצוק העור בעזרת לייזר, הזרקת חומרי מילוי ובוטוקס.

 

הרמת עפעפיים


ההליך הטיפולי. ניתוח שנמשך כ-45 דקות, לרוב בהרדמה מקומית. מתבצע חתך במקום סמוי בעפעף התחתון ו/או העליון. דרך החתך יכול המנתח לטפל בעודפי השומן ולהרחיק עודפי עור. לאחר הטיפול, המנתח תופר את החתך.
התוצאות. הסרת סימני העייפות והכבדות מהעיניים והרחקת השקיות בעפעפיים התחתונים או הווילונות בעפעפיים העליונים – תורם להשגת מראה צעיר ורענן.
תקופת ההחלמה. ההחלמה מהירה. תשוחררו לביתכם שעות מועטות לאחר הניתוח והסרת התפרים תיעשה כ-72 שעות לאחר מכן.
תוחלת החיים. המראה הצעיר יכול ללוות אתכם לאורך שנים רבות. לפעמים, אחרי כעשר שנים יהיה צורך לשוב ולכרות את עודפי העור מתחת לעפעפיים, פשוט בגלל שהעור לא מפסיק להתבלות ולהזדקן. קל לעבור ניתוח מתקן כי המנתח נעזר בצלקות הקיימות מהניתוח הראשון.

 

בוטוקס


ההליך הטיפולי. מחט דקיקה משמשת להזרקת הבוטוקס ברמת דיוק גבוהה, ללא צורך בהרדמה. לפעמים מומלץ על שימוש בחומר אלחוש מקומי.
התוצאות. לאחר 2-3 ימים כבר רואים תוצאות של קמטים שיושרו. התוצאות מגיעות לשיאן כ-14 ימים לאחר ההזרקה.
תקופת ההחלמה. מידית.
תוחלת החיים. ההזרקות משפיעות למשך כ-3 עד 6 חודשים. עם הזמן, בגלל היחלשות השרירים, מתארכת גם תקופת יעילות הטיפול ויורדת תדירות ההזרקות.

 

מילויים

ההליך הטיפולי. על פי רוב, הטיפול נמשך מספר דקות עד חצי שעה. בקליניקה אנחנו מזריקים חומרי מילוי טבעיים ומאושרי משרד הבריאות. לפני כל טיפול מומלץ על אלחוש של אזור הטיפול. חומר המילוי מוזרק לאזור הקמט בכמות קטנה ובעדינות. הטיפול לא כרוך בכאב או בתופעות לוואי חיצוניות כלשהן.
התוצאות. תלויות ביעד התיקון אבל הן נראות לעין מיד. למשל: תיקון קמטים בינוניים או שיפור של קמטי הבעה וקמטים במצח; תיקון קמטים עמוקים ומילוי השפתיים או הסנטר; תיקון קמטוטים עדינים באזור העיניים והפה.
תקופת ההחלמה. חזרה מידית לשגרה.
תוחלת החיים. התוצאה נשמרת עד שנה.

אולי יעניין אותך לקרוא גם: