תמונה לכתבה שיפור צוואר מתבגר

כל הדרכים לשיפור צוואר מתבגר, סנטר כפול ואזור המחשוף

קמטים בצוואר ובקו המחשוף מאפיינים בדרך כלל גברים ונשים מעל גיל 40, על פי רוב כאלו שנחשפו לשמש, אבל סנטר כפול יכול להופיע גם אצל אנשים צעירים יותר. בשנים האחרונות חלה עליה מתמדת בדרישה לטפל בצוואר הנפול, המקומט והמתבגר. יחד עם זאת, התפתחו גם שיטות שונות שמאפשרות למטופלים לחזור לצוואר צעיר וסנטר בעל קו חד ומוצק.

הצוואר הוא מערכת שרירים ועור המאפשרים את תנועת הראש

בתהליך התבגרות העור נפגע חלבון הקולגן, העור מאבד מהאלסטיות הטבעית שלו, השרירים מתרופפים וצונחים וקמטים ועודפי עור מתחילים להיווצר על הפנים, הצוואר והמחשוף. בנוסף, הפעילות המתמדת של שרירי הפנים תורמת את תרומתה ויוצרים קמטים המכונים "קמטי הבעה".
המנתח הפלסטי בוחן את המטופל ומתיחס למספר מאפיינים: מראה הצוואר, הסנטר ואזור המחשוף, איכות העור וכמות העור, כמות השומן ומידת הפיזור שלו ולבסוף מצב השרירים שמתחת לצוואר. הטיפול להחזרת קו לסת צעיר, חד וברור, יכול להיות קל למדי אם מדובר בטיפול באחד האלמנטים, אבל קצת מסובך יותר אם נדרש טיפול משולב בכול המאפיינים. במקרה כזה, נדרש ניתוח.
בפגישת היעוץ שבין המטופל למנתח הפלסטיקאי, נמליץ על סוג הטיפול המתאים ביותר לכל מטופלת ומטופל באופן אישי.

 

ניתוח להרמת הפנים והצוואר

ניתוח להרמת הפנים והצוואר

 

ניתוח להרמת פנים כולל: הידוק הצוואר והדגשת קו הלסת, העלמת קמטוטים בצדי הפה והדגשת אזור עצמות הלחיים. לאחר הניתוח, הפנים שצנחו מטה והתקמטו, ובעיקר אזור הצוואר וקו הסנטר, חוזרים להיות מעוצבים ומוצקים. ניתוח זה מתאים לאנשים מעל גיל 40 שסובלים מהזדקנות עור הלחיים, הסנטר, הצוואר וקו המחשוף, עם או בלי הצטברות עודפי שומן. הניתוח מייתר את הצורך בהזרקת חומרי מילוי שאינם מועילים בנפחים גדולים, ונותן מראה טבעי.
במקרים שבהם אפשר להסתפק בתיקון של סנטר כפול, ניתן לבצע פעולה כירורגית ממוקדת לאזור.
באשר להעלמת הקמטים, יש שתי דרכים מקובלות – בוטוליניום שמחליש את קמטי ההבעה בין הגבות וסביב העיניים; וחומר מילוי שמוחדר לקמטים ולאזורים נפולים. החומר יכול להיות שומן עצמי, קולגן, חומצה היאלרונית ועוד.

 

שאיבת שומן ממוקדת בצוואר

תמונה להמחשה שאיבת שומן ממוקדת בצוואר


שאיבה זו מתאימה לנשים ולגברים צעירים, הסובלים מהצטברות משמעותית של שומן מתחת לסנטר. הצטברות השומן גורמת  למראה של סנטר כפול והיא יכולה להפתר על ידי פרוצדורה קצרה ולא טראומתית של שאיבת שומן. המטופלים בדרך כלל נדרשים לשני טיפולים בהפרש של מספר שבועות זה מזה.

 

Lipo Lift – שאיבת שומן להמסת שומן מפוזר בצוואר

גם כאשר השומן מפוזר בצוואר ולא ממוקד באזור אחד ניתן לבצע שאיבה באיזורים השונים, אבל רק בקרב אנשים צעירים (עד גיל 40) אמנם הליך זה הוא כירורגי, אבל קל למדי ונעשה בהרדמה מקומית בלבד. תקופת ההתאוששות קצרה, ולאחר סוף שבוע ארוך אתם יכולים להיראות במיטבכם, כאשר רוב הנפיחות ושטפי הדם נעלמים והצוואר המשופר נגלה לעין.
שאיבת שומן בשיטה החדשנית – Lipo Lift מספקת מענה לחסרונות שמאפיינים את השאיבה הקלאסית והיא מבוססת על טכנולוגיה של הצפת יתר ללא צורך בהרדמה כללית.

להמשך קיראה על מתיחת פנים וצוואר לחצו

 

ומה עם אזור המחשוף?

רבים מהפונים, בעיקר נשים, מוטרדים גם מהקימטוטים והפגמנטציה באזור המחשוף. דרך הטיפול היעילה בבעיה היא באמצעות לייזר, שמבהיר ומחליק את הקימטוטים. בעזרת הלייזר, נוכל גם לעשות פילינג באזור המחשוף וגם להבהיר את הפגמנטים. הטיפול בלייזר בדרך כלל מורכב מסדרה של טיפולים עם מרווח של כמה שבועות בין טיפול אחד למשנהו. רמות הכאב של הטיפול בלייזר הן נמוכות והוא מעודד יצירה מחודשת של קולגן, שתורם למראה עור צעיר יותר. לכל המידע על טיפולי הלייזר בכלל ובאזור המחשוף בפרט, קראו את המאמר של ד"ר הדר ישראלי שלנו שאותו פרסמנו לפני כמה חודשים: כל מה שלייזר יכול לעשות למראה שלך.

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם: