חידושים וחדשנות בעיצוב ובחיטוב הגוף

חידושים וחדשנות בעיצוב ובחיטוב הגוף יבוא ישיר מבירת הזהר והיופי

מאת: ד"ר הדר ישראלי, מומחית לכירורגיה פלסטית ואסתטית, לטיפולי לייזר ולניתוחים לעיצוב הגוף

עודפי עור ושומן באזורים שונים בגוף מהצוואר, דרך הזרועות והבטן, ועד הירכיים והישבן, מטרידים רבים מאתנו.
בשנים האחרונות זוכה תחום עיצוב הגוף להתעוררות מחודשת בקרב נשים אחרי לידה ואנשים שהורידו בצורה דרסטית ממשקלם (חלקם הלא מבוטל לאחר ניתוחים בריאטריים לקיצור קיבה) וכאלו שנשארים עם עודפי עור ושומן עקשים שלא ניתן להיפטר מהם בעזרת פעילות גופנית או שינויים בתזונה.

העליה בצריכת הניתוחים לחיטוב ולהצרת היקפים הניעה את הכירורגיה הפלסטית לחפש פתרונות יצירתיים להסרת שומנים, למיצוק הגוף ולהסתרת צלקות. לאחרונה חזרתי מהתמחות בבוורלי-הילס שם למדתי ממיטב הרופאים שימוש בטכנולוגיות ובטכניקות מתקדמות שאותן אנו מיישמים כבר בימים אלה בקליניקה שלנו, כאשר אנו מתאימים באופן אישי את הטיפולים השונים שתוצאתם גוף מוצק, הדוק וחטוב יותר.

 

שאיבת שומן חדשנית בלייזר

חידושים וחדשנות בעיצוב ובחיטוב הגוףשאיבת שומן הוא הליך נפוץ בארץ ובעולם שמאפשר:

  • להיפטר ממצבורי שומן עקשניים שקשה להיפטר מהם בדיאטה למשל באזור הצוואר, הברכים, צידי הירכיים ואפילו הישבן.
  • לעצב ולחטב את הגוף.
  • להיפטר משומן עודף בשדיים אצל גברים.


במרפאת המומחים שלנו שאיבת השומן מבוצעת בטכניקות מהמתקדמות בעולם ומאפשרת, למעונינים, ניתוח תחת טשטוש עמוק במקום בהרדמה כללית. השאיבה נעשית באמצעות פעולה כירורגית עדינה וקלה ותוך מזעור הסיבוכים הפוטנציאליים. טכניקה זו מאפשרת לנו להסיר שומן באזור המטרה בלי ליצור עיוותים בעור או ברקמה התת עורית. החלמה משאיבות שומן אלה היא מהירה וקלה.
אבל אנחנו הרי לא שוקדים על שמרינו, ולכן התחלנו לאחרונה להשתמש במכשיר ה-Lipolife של חברת אלמה לייזר – זהו מכשיר שמאפשר שאיבת שומן חדשנית מונחית לייזר. היתרון הגדול בשימוש במכשיר זה טמון בכך שבאמצעות גל לייזר יחודי אפשר לפרק את השומן בקלות וללא כאב, עם החלמה מהירה יותר. הלייזר תורם להידוק ולמיצוק העור סביב אזור השאיבה. בכך, מונע המכשיר את סיבוכי השאיבה הרגילה שכוללים עור רפוי ולא סדיר.
בנוסף, פירוק השומן באמצעות מכשיר הלייזר הוא ממוקד יותר וטראומטי פחות ולכן, תורם לקיצור משך ההחלמה ומפחית את הכאבים. יתרון גדול נוסף של השימוש ב-Lipolife הוא הטיפול בעור רפוי באזורים בעיתיים וקטנים כמו צוואר, זרועות אחוריות, שדיים אצל גברים ואזור הברכים.
יתרון נוסף של ה- Lipolifeהוא שאיכות השומן שנשאב בלייזר היא גבוהה מאוד. תכונה זו מאפשרת לבצע בו בזמן לא רק שאיבה אלא גם הזרקת שומן והעברתו לאזורים חסרים לשם הרמת העכוז או מילוי קמטי ההבעה בפנים ובלחיים.

 

דברים שאפשר לעשות עם שומן: הקפאה ופירוק של שומן ללא ניתוח

בין הטיפולים הלוהטים והחדשים בבוורלי הילס מצאתי גם את הקפאת השומן. בטכניקה זו ניתן להמיס חלק ממצבורי השומן ולהצר היקפים, ללא ניתוח, ללא החלמה וללא צלקות. הטיפול נעשה ללא כאבים וללא צורך בהרדמה מקומית או כללית, ומתבצע בקליניקה.
לאחרונה השקנו בקליניקה את מכשיר CoolTech שבעזרתו הפרוצדורה להקפאת שומן כל כך פשוטה ונוחה עד שהיא זכתה לשםlunch time treatment  - יצאת לארוחת צהרים וחזרת ממנה חטובה יותר.
מדובר בסדרת טיפולים של כשעה. הטכניקה עובדת על העקרון שהשומן קופא בטמפרטורה גבוהה יותר מזו של העור, העצבים ויתר הרקמות. בדרך זו ניתן להביא למוות של תאי השומן תוך שמירה על הרקמות שמסביב. בשבועות שלאחר הטיפול מערכת הלימפה מפנה את תאי השומן שקפאו ובכך גורמת להקטנת ההיקפים.
כדאי לדעת שטכניקה זו יעילה כשמדובר במצבורי שומן גדולים. כמו הליך התערבותי, מומלץ קודם כל להיבדק על ידי רופא ולוודא התאמת העור ואיכותו לפרוצדורה, שכן לעיתים אין מנוס מהליך כירורגי של שאיבת שומן.

 

הלייזר בשירות הצוואר, הסנטר והלסת

 

הדמיה ציורית על חידושים וחדשנות בעיצוב ובחיטוב הגוף
 

נשים וגברים רבים מתלוננים על עודפי שומן צווארי, סנטר כפול, ועור רפוי תחת הלסת. לפעמים אכן אין מנוס מהתאמת ניתוח להרמת הצוואר אולם במקרים רבים אחרים, מאפשרת שאיבת השומן בלייזר היפטרות מעודפי השומן והידוק של העור באזור הצוואר. השאיבה מבוצעת דרך חתך זעיר מתחת לסנטר ובאופן זה ניתן להמנע מחתכים ארוכים בצידי הפנים שבהם משתמשים בניתוח למתיחת פנים/צוואר. מכשיר הלייזר החדש מאפשר את כל פעולת השאיבה תחת הרדמה מקומית, ללא צורך בהרדמה כללית. ההחלמה היא קלה, ומהירה.

כדי למקסם את התוצאות, אנחנו מבצעים בקליניקה התאמה אישית של טכניקת הטיפול לכול אחד מהמטופלים. הסיבה היא שמידת הרפיון של העור, איכותו, סימני המתיחה הקיימים עליו, הגוון שלו וכן כמות השומן התת עורי הם שונים ממטופל אחד למשנהו. לכן, התאמת הטיפול האופטימלי לכל אחד מהמטופלים היא חיונית שכן מטרתנו היחידה היא להגיע לתוצאה הטובה ביותר.

 

מתיחות בטן בהתאמה אישית

אחת התופעות השכיחות ביותר בקרב נשים וגברים כאחד היא זו של הצטברות עודפי עור באזור הבטן, בעיקר בעקבות ירידה במשקל ולאחר הריונות, אבל גם במקרים של נטיה גנטית. עודפים אלה הם בדרך כלל עקשים מאוד וכמעט בלתי אפשרי להפטר מהם ללא ניתוח.
שיפור מראה הבטן חל על כל מרכיביה: עודפי העור, איכות העור, עודפי השומן ורפיון שרירי הבטן. בבדיקה מדוקדקת נבחנים כל המרכיבים הללו, ועל פי צרכי המטופל המיוחדים לו, מותאם הטיפול האופטימלי.
אחת הטכניקות המתקדמות והחדשניות ביותר למתיחות בטן היא באמצעות לייזר. זוהי טכניקה שמאפשרת הידוק היקפים והצרתם, קיצור משך ההחלמה והפחתת הכאבים.

באופן עקרוני, חשוב שמתיחת הבטן תותאם אישית למטופל בתחומים הבאים:

  •  כדי שהצלקות שמותיר הטיפול לא יהיו גלויות לעין, אנו בודקים עם המטופל לפני הניתוח מה סגנון הלבוש שלו ומוודאים שקו החתך יוסתר, במידת האפשר, על ידי הבגדים או בגד-הים.
  • כדי לחטב את האזור המבוקש, נבחר בטכניקת מתיחה שמתאימה לאזור המטרה, כמו למשל טכניקה שתסייע להסרת עודפים משמעותיים באזור המותנים.
  • אם עודפי העור נמצאים בעיקר בבטן התחתונה, ננסה לצמצם ככול האפשר את אורך החתך.
  • אם קיים רפיון משמעותי של שרירי הבטן, יצומצמו היקף שרירי הבטן ודופן הבטן תחוזק, כך שתתקבל בטן מוצקה והדוקה יותר.
  • לפעמים, לאחר ירידה משמעותית במשקל, יש צורך לבצע הרמת גוף היקפית שמשפרת גם את מראה הגב, העכוז ואפילו הירכים.
  •  למעונינים, נוכל גם ליצור "ריבועים" בבטן בטכניקה חדשנית.

 

לא רק בבטן: עיצוב וחיטוב ירכים וזרועות

 

חידושים וחדשנות בעיצוב ובחיטוב הגוף
 

עודפי עור בירכים הם תופעה שכיחה מאוד – שכיחות שעולה עם הגיל, וגם לזה יש פתרון.
חשוב ביותר לבצע בדיקה קפדנית של אזורי הטיפול ולהגדיר היטב את העודפים הקיימים לצורך התאמת הטיפול: האם קיימים עודפי שומן בלבד? האם קיימים עודפי עור משמעותיים? מהי איכות העור והאם יביא לכיווץ מספיק של העור שמעליו?
במקרים הפשוטים יותר ניתן לחטב ולעצב את הירכיים באמצעות הלייזר. טכניקת שאיבת שומן זו מאפשרת היפטרות ממצבורי השומן והידוק של העור שמעליו. פעמים רבות זהו טיפול שמתאים למצבים שבהם איכות העור וגמישותו טובות יחסית. השאיבה מתבצעת דרך מספר חתכים זעירים וכך המטופלים שטכניקה זו מתאימה להם, נהנים מירכיים חטובות, הדוקות וללא צלקות!
במקרים אחרים יש צורך להוסיף חתך ניתוחי חבוי בירכיים הפנימיות, שיאפשר הסרה של עודפי העור. מכל מקום, התוצאה הסופית היא רגל הדוקה וחטובה בכל בגד שבו תבחרי.חידושים וחדשנות בעיצוב ובחיטוב הגוף

ובאשר לזרועות, עודפי עור באזור זה עלולים להגביל אותנו בבחירת הבגדים, במיוחד בקיץ. התלונות השכיחות הן חוסר נוחות בלבישת גופיות או חולצות עם שרוולים קצרים. גם כאן, טיפול במצבורי שומן יכול להעשות באמצעות שאיבות שומן רגילות או באמצעות לייזר להידוק העור שמעליו. במקרים בהם מדובר בריבוי של עור רפוי, יהיה צורך להוסיף הליך ניתוחי להסרת עודפי העור. עם זאת, חשוב להבין שהסרת עודפים בהליך ניתוחי תותיר צלקת מבית השחי לכיוון המרפק.
אסכם ואומר שהחודשיים  שביליתי בבוורלי הילס היו פוריים במיוחד ועזרו לקליניקה שלנו לעשות קפיצת מדרגה בכל מה שקשור בניתוחים לעיצוב הגוף ובשאיבות השומן מונחות הלייזר  המתקדמות. הטיפולים החדשים, שמגיעים ישירות מבירת היופי והזוהר, מבטיחים תוצאות משופרות וטיפולים מותאמים אישית עוד יותר.