דרושות: ידיים טובות

בכל הקשור לפנים, שגרת הטיפוח של מרבית הנשים היא מכונה משומנת היטב: קרמים להגנה מפני השמש, קרמים לפנים, סרומים, מסירי איפור, קרמים לעיניים ושאר ירקות. אבל בכל הקשור לידיים? לא ממש, עד כדי כך שנשים צעירות רבות כלל אינן מודעות למצב העור של ידיהן. העניין הוא שמי שאין לה שגרה שמשמרת את העור העדין הזה החשוף לאיתני הטבע ולפגעי הזמן, תגלה בחלוף השנים שידיה לא רק מסגירות את גילה האמיתי אלא לעיתים אף מבגרות אותה. 

אז מה כל כך מיוחד בידיים שהן מגיבות בצורה כל כך בולטת לזמן החולף? ומה אפשר לעשות כדי למנוע את המצב הזה או להפוך את הקערה על פיה? אל חשש, לנו הפתרונים. הנה שלוש תופעות שפוקדות את ידינו במרוצת השנים והטיפולים שישיבו את הזמן לאחור.

1. כמו נמשים רק פחות חמוד – כתמי גיל

כתמי גיל, או בעגה המקצועית היפרפיגמנטציה, למעשה אינם תמיד קשורים לגילנו באופן ישיר. במקרים רבים הם אמנם תוצאה של שינויים הורמונליים שמתרחשים בגילאים מבוגרים, אך לעיתים הגורם הוא דווקא החשיפה לשמש או חשיפה לקרניים על סגוליות ממקור אחר. אם כן, למרות שהסוגדים לשיזוף ולשמש יפתחו כתמי גיל כבר בגיל צעיר יחסית, כתמים אלה בדרך כלל מופיעים בקרב בני ה-50 פלוס שצברו שעות שמש למכביר וחווים שינויים הורמונליים הקשורים לגיל. 

אז מה עושים? ובכן, נתחיל עם שגרה מונעת. מאחר שאנחנו יוצאים מנקודת הנחה שלא תעדיפו לעטות כפפות על ידיכן בכל פעם שאתן יוצאות מהבית, הקפידו למרוח עליהן קרם הגנה מדי יום. אם אתן מבלות זמן רב בחוץ, מרחו קרם הגנה כל שעתיים. עם זאת, אנו חוזרים ואומרים שהשמש היא לא האשמה היחידה בהתפתחותם של כתמי הגיל ולכן, אם כבר התפתחו כתמים על עורכן דעו שיש מה לעשות בנידון.

הפתרון

יש לנו מילה אחת בשבילכן: לייזר. ואם להוסיף עוד כמה מילים – יש שני סוגים של טיפולי לייזר אפקטיביים מאוד להסרת כתמי גיל מהידיים. 

בסוג הטיפול הראשון, בעזרת טכנולוגיית לייזר ייחודית אנחנו מסירים את כל סוגי הפיגמנטציה על גב כף היד. הטיפול מתבצע תחת אלחוש מקומי ועל פי רוב לא נדרשת תקופת החלמה. במקרים מסוימים נמליץ לעבור טיפול מקדים במשחה להבהרת הפיגמנטציה. בדרך כלל נדרשים שני טיפולים שאורכם כ-10-20 דקות כל אחד וניתן לשלב אותם גם עם טיפולים משלימים שיעזרו למנוע את הישנותם של כתמי הגיל.

לאחר הטיפול בלייזר הכתמים מתקלפים במשך כשבוע או שבועיים עד שהם נעלמים לגמרי.

סוג הטיפול השני הוא לייזר פילינג שטחי. טכנולוגיית הלייזר החדשה לשיוף העור של Alma Lasers מאפשרת לנו להתאים את הפילינג לסוג העור ולאופי הקמטים באופן אישי. המערכת כוללת סורק מיוחד שמאפשר חדירה משתנה באזורים שונים וניתן להתאים אותה במיוחד לאזור גב כף היד. בזכות הסורק החדשני תהליך ההחלמה הוא מהיר יותר מטיפולי פילינג אחרים והכאבים ותופעות הלוואי הנלוות אליו פחותים.

2. כמו נייר קרפ רק לא – עור דק ומקומט

אם גב כף היד שלכן מתחיל להיראות מקומט ומתחיל להידמות לנייר קרפ, כנראה שהגעתן לגיל שבו יורדות רמות החומצה ההיאלורונית, האלסטין והקולגן בגופנו. אלסטין וקולגן הם שני חלבונים שמאפשרים לעור שלנו להימתח ולהתכווץ חזרה. חומצה היאלורונית מיוצרת בגופנו באופן טבעי והיא אחראית על ריפוד העור ועל ההגנה שלו מפני פציעות. עם השנים פוחת הייצור הטבעי של חומרים אלה בגוף וכשזה קורה עור גב כף היד הופך להיות דק יותר, הוא נוטה להתקמט מאוד ולעיתים להתבגר בקצב מואץ אף יותר מזה של הפנים. 

הפתרון

כמו בפנינו, כך גם כשאיכות העור של ידינו ירודה הטיפול האפקטיבי ביותר הוא הזרקת חומצה היאלורונית שבאופן מיידי מעניקה לעור מראה רענן וחיוני יותר. 

לפני הטיפול נמרחת משחת אלחוש על האזור המטופל והחומצה מוזרקת לגב כף היד בעדינות ובכמויות קטנות, ללא כאב או תופעות לוואי. בסיום הטיפול, בתוך כמה דקות בלבד אפשר לחזור מיד לשגרה עם עור גב כף יד רענן וצעיר יותר. למרות שהשיפור נראה מיד לאחר הטיפול, התוצאות הסופיות נראות לעין לאחר כשבועיים ונשמרות למשך כמה חודשים עד שנה תמימה. כדי לשמר את התוצאות לאורך זמן מומלץ לשלב את הטיפול בחומצה היאלורונית עם טיפולים קוסמטיים פרא רפואיים. 

3. רואים שקוף – ורידים בולטים

ורידים בולטים בגב כף היד נגרמים בעקבות דלדולה של רקמת השומן התת עורית שלמעשה מסתירה מתחתיה את הוורידים. בנוסף, העור המתבגר הפך דק יותר גם בעקבות רמות נמוכות יותר של חומצה היאלורונית, קולגן ואלסטין, וגם זה תורם לחשיפתם של הוורידים ולמראה מבוגר של עור הידיים. 

הפתרון

ישנם שני סוגי טיפולים אפקטיביים שמותאמים למצב הספציפי של הוורידים בידיים.

  • - במקרה של ורידים בולטים מעט הזרקה של חומרי מילוי היא פתרון מצוין כאשר הטיפול זהה לזה שתואר במקרה של עור דק ומקומט.
  • - כאשר הורידים בולטים במידה רבה חומרי המילוי אינם מספיקים ויש צורך לטפל בוורידים באמצעים אחרים, כמו הזרקת חומר מטרש או ניתוחים.

אם כן, אל תשבו בחיבוק ידיים – קחו את עצמכן בידיים ובואו לפגישת ייעוץ. אנחנו מבטיחים לכן, עם יד על הלב, שלאחר הטיפול תחככו ידיכן בהנאה:)