תמונה לכתבה, הרמת פנים בלי ניתוח?

העתיד עדיין לא כאן... הרמת פנים בלי ניתוח?

מאת: פרופ' אייל וינקלר, מומחה לכירורגיה פלסטית

בזמן האחרון, המדיות מלאות בקמפיינים חדשים ובפרסומים שמתהדרים בהבטחות לתחליפים חדשניים ופורצי דרך לניתוח הרמת פנים ומקדמים הרמה ללא ניתוח, ללא זריקות, ללא כאב וללא טיפול. וזה חורה לי. לא בגלל שיש לי התנגדות לכך – אני מברך על כל שיפור טכנולוגי ונרגש מכל חידוש לא-ניתוחי ברפואה האסתטית, אבל, לעיתים קרובות, הפרסומים האלה אינם מבשרים על חידוש טכנולוגי. להיפך, הם מעידים על תופעה ישנה נושנה של שרלטנים המתחזים לבעלי מקצוע שאינם שייכים אליו. השימוש הציני הזה בנישה הפרוצה גורם למפח נפש בקרב מטופלות שמאמינות לפרסומים ולהבטחות ללא הכיסוי של מטפלים, אשר פועלים ממניעים לא מקצועיים. לכן, רציתי פעם אחת ולתמיד לעשות סדר בכל הקשור בניתוח להרמת פנים ובחלופות שמתקוטטות אחת עם השניה על כתר 'הרמת פנים ללא ניתוח'. הנה לפניכן מצעד הטוענות לכתר.

מסכות וקרמים 

מדי פעם בפעם צצים בשוק קרמים ומסכות חדשניים הטוענים שהם פורצי דרך. הבעיה מתחילה כשהמשווקים שלהם מתחילים למכור אותם כפתרון קסם. כמו שכתבתי לא מזמן, האפקטיביות של קרמים ומסכות שמתיימרים להעלים קמטים היא עדיין נמוכה עד אפסית. 

אולטרסאונד

האנרגיה של האולטרסאונד משמשת כדי להגיע לרקמות תת-העור כדי להתניע ייצור של קולגן, מה שגורם למיצוק של העור, להחלקה של קמטוטים ולמראה רענן יותר. הטיפול מתבצע עם הרדמה מקומית בדרך כלל. זמן ההחלמה קצר. 
עם זאת, גם האולטרסאונד לא יכול לתת מענה לצניחת פנים משמעותית ולמי שהעור שלה דורש מתיחת פנים, הטיפול לא יועיל.

לייזר

תמונה לכתבה על האמת בהרמת פנים בלי ניתוח

הלייזר היא טכנולוגיה שהתפתחה מאוד בשנים האחרונות והיא אפקטיבית במיצוק העור, בשיפור המרקם והאיכות שלו. הטיפול נותן תוצאות מהירות ויעילות. לייזר יכול גם לעשות פילינג שטחי ועמוק שמסייע בקבלת עור אחיד וחלק יותר. הטיפול בלייזר מונע צלקות אך הוא כרוך בכאב ומחייב החלמה.
מה אין באפשרותו של הלייזר לעשות? בזמן זה, הלייזר לא יכול להשיב לעור בגיל מסוים את הגמישות שלו וגם לא להדק ולהסיר עודפי עור שמצעירים משמעותית את מראה הפנים. 

הזרקת חוטים

הזרקת חוטים הוא טיפול שיוצר בצקת ומראית עין של הידוק לעור. הוא מתבצע בהרדמה מקומית ונמשך כחצי שעה. הזרקת חוטים יכולה לסייע בעיצוב של קו הלסת והצוואר, ובהרמת גבות. אלא שטיפול זה מתאים רק לגילאים צעירים שבהם העור עדיין איננו נפול ומרוקן מאוד. כלומר, ככל שהאלסטיות של העור טובה יותר, כך הזרקת החוטים תהיה אפקטיבית יותר. טיפול זה אינו מתאים להרמת פנים מבוגרות וחסרונו הגדול הוא שההשפעה שלו נמשכת חודשים ספורים בלבד.

לבסוף, הרמת פנים

נכון שמדובר בניתוח מורכב שביצועו דורש הרבה מאוד מיומנות וניסיון והוא כרוך בזמן החלמה וברמת אי נוחות מסוימת. לכן, אני בהחלט יכול להבין את הרצון העז להאמין לאלה שמוכרים תחליפים לניתוח. אלא שמגיל מסוים, כשעור הפנים שלנו מאבד מגמישותו והמראה הופך להיות עייף, הרמת פנים היא הטיפול היחידי שיכול לשפר את קו הלסת, אזור הלחיים והצוואר בצורה שלא רק תוריד לפחות עשור ממראה הפנים אלא גם תשפיע למשך 7-10 שנים. 

לכן, אני מציע לקחת כל פרסום שמבטיח טיפול פלא חדשני עם קורטוב (או אולי עדיף עם כף גדושה) של סקפטיות. התייעצו עם איש מקצוע אמין ובעל נסיון מוכח לפני שתשקיעו בטיפול שלעיתים לא רק שלא ישפר את מראה העור, אלא אף עלול לגרום למראה לא טבעי ומנופח שיגרום למפח נפש במקום לשפר את הרגשתכן. 

מידע חשוב נוסף על מתיחת פנים