תמונה, מהו טיפול פרא רפואי

מהו טיפול פרא רפואי, למה ולמי הוא טוב, ואיך עושים את זה אצלנו?

מקצוע פרא-רפואי (או בעברית רהוטה, נִלְוֵה רְפוּאָה) הוא זה שכולל טיפול רפואי המבוסס מדעית, אבל האדם שעוסק בו הוא לא רופא. אז אם במאמר הקודם עסקנו בקרמים שמגיעים עם הבטחות ללא כיסוי, הפעם נדבר על הקוסמטיקה הפרא רפואית – תחום קוסמטי שהוכח כאפקטיבי בטיפול בקמטים ובתמיכה בתוצאותיהם של הניתוחים הפלסטיים. 

ראשית, חשוב להבדיל בין קוסמטיקאית רגילה, שמורשית לטפל בשכבה החיצונית של העור, ובין קוסמטיקאית פרא-רפואית שהוכשרה בתחום הרפואה וביכולתה לאבחן, לייעץ ולטפל בשיטות מתקדמות ובמכשירים המסוגלים לחדור את שכבות העור. איך תדעו איזו הכשרה יש לקוסמטיקאית שלכם? ובכן, זה פשוט. לכל אשת מקצוע יש תעודת הכשרה. בקשו לראות את תעודותיה של הקוסמטיקאית (למרות שרובן תולות אותן על הקיר) ובדקו אם היא מחזיקה בתעודות מקצועיות שמאשרות שהיא למדה במוסדות ברמה גבוהה.

למה זה טוב

טיפולי הפנים הפרא-רפואיים מתמקדים בגורמי ההזדקנות הבסיסיים ומטרתם להפוך את התהליכים שהביאו לשינויים בלתי רצויים בעור, כמו נזקים מחשיפה לשמש או מגורמים סביבתיים אחרים. הטיפולים הפרא-קוסמטיים מסייעים מאוד בשמירה על מראה העור ובחידושו, הם מצוינים לטיפול בפצעי בגרות (אקנה) ותורמים רבות גם לטיפולי אנטי אייג'ינג (במסגרת טיפולי אנטי אייג'ינג נעשה שימוש בחומרים מתקדמים כמו אמפולות עתירות ויטמינים ואנטי אוקסידנטים, ובמסכות שונות למיצוק העור ולהחדרת לחות). לכן, לטיפולים הפרא-רפואיים יש חשיבות גדולה בשמירה על עור בריא ורענן, ובתמיכה בטיפולים אסתטיים אחרים – בין היתר גם טרום וגם פוסט ניתוחים. 

למעשה, טיפולים קוסמטיים פרא-פרואיים יכולים לטפל באזורים שונים בגוף, לא רק בפנים. ביניהם:
-    ידיים
-    רגליים
-    מחשוף (דקולטה)
-    זרועות
-    בטן (בעיקר בסימני מתיחה)

אבל כמו שציינו קודם, לטיפולים הקוסמטיים הפרא-רפואיים יש חשיבות רבה לא רק ככלי לשמירה שוטפת על איכות העור, אלא גם לפני ואחרי ניתוחים קוסמטיים. כשמשלבים אותם בתכנית הטיפול, הטיפולים הפרא-קוסמטיים תורמים לא מעט להצלחת הניתוח, להתאוששות שאחרי ולהשגת התוצאות הטובות ביותר שאפשר.

טיפול פרא-קוסמטי טרום-ניתוח מתבצע לפני ניתוחי פנים מכל הסוגים, החל ממתיחת פנים ועד ניתוחים ממוקדים כמו הרמת גבות ועפעפיים, וניתוחי אף. במסגרת הטיפול הטרום ניתוחי מתבצע ניקוי פנים עמוק הכולל ניקוי, חיטוי והחדרת חומרים המעשירים את העור בלחות ובמוצקים החשובים להצלחת הניתוח.

בנוסף, לאחר כל ניתוח או התערבות כירורגית כלשהי אנו מציעים סדרה של 4-6 טיפולי עיסוי לימפטי לזירוז תהליך הריפוי ולהקלה על הכאב והבצקת. מניסיוננו הרב, לטיפולים פרא-קוסמטיים פוסט ניתוחיים יש ערך שלא יסולא בפז והתמיכה שלהם בפרוצדורות השונות משפרת את התוצאות הסופיות באופן משמעותי ומקלה מאוד על תהליך ההחלמה.

המקצוענית בעלת ידי הזהב – תעודת זהות

כמו שודאי הבנתם כבר, אנחנו בוינקלר קליניק מאמינים גדולים בטיפולים קוסמטיים פרא-רפואיים. לכן, מעבר לניתוחים הקוסמטיים ולטיפולים האסטתיים שבהם אנו מתמחים, כמו הזרקות ולייזר, אנחנו מציעים בקליניקה גם טיפולים פרא-קוסמטיים שמתבצעים על ידי קלרה שמואל. 

קלרה היא אחות מוסמכת, בעלת תעודה מטעם Cidesco – ארגון הקוסמטיקאיות הבינלאומי – שאת לימודי הקוסמטיקה שלה עברה עוד ברוסיה, שם יש הקפדה רבה על הכשרה רפואית מקיפה כחלק מתהליך ההסמכה. בישראל המשיכה קלרה את לימודיה והוסיפה להכשרתה גם עיסוי לימפטי והוליסטי, וכן התמחות בארומתרפיה. לקלרה יש ותק של יותר מ-30 שנים במקצוע והלקוחות שלנו אומרים שיש לה ידי זהב.

אז אם עדיין לא עליתם על רכבת הטיפולים הקוסמטיים המקצועיים, אנחנו ממליצים בחום לאמץ אותם כחלק משגרת הטיפוח שלכם, גברים ונשים כאחד.