לא רק אסתטי - היתרונות הבריאותיים המוכחים של מתיחת בטן

נכון, מתיחת בטן היא הגביע הקדוש של ניתוחי ההיפטרות מעודפי עור באזור הבטן אחת ולתמיד. ונכון, הניתוח, שפעמים רבות מכנים אותו משנה חיים, הוא לפעמים הפתרון היחידי ליצירת הבטן הכי שטוחה שאי פעם הייתה לכם. אבל עכשיו אפשר להוסיף לו עוד תואר, לא פחות ואולי אף יותר מכובד. מחקר חדש, שפורסם בגיליון האחרון של כתב העת המקצועי Plastic and Reconstructive Surgery, מוכיח את מה שהיה עד כה השערה בקרב אנשי המקצוע: במקרים רבים, ניתוח מתיחת בטן גם משפר מצבים של כאבי גב ובריחת שתן. 

במשך השנים שמענו לא מעט על יתרונותיו האסתטיים של הניתוח, שמהדק את שרירי הבטן ומסיר עודפי עור. אבל מבחינתן של נשים רבות, היתרונות שהוכחו באמצעות המחקר הם לא פחות מושכים מאלה האסתטיים. 

קצת דאטה

במחקר המדובר, שבוצע במרכזים שונים ברחבי אוסטרליה, השתתפו 214 נשים שעמדו לעבור ניתוח למתיחת בטן. לפני הניתוח, התבקשו הנשים לציין את רמת כאבי הגב ובריחת השתן שלהן. יותר ממחצית מהנשים ציינו שהן חוות כאבי גב חמורים עד בינוניים ומעט פחות ממחצית אמרו שבריחת שתן היא תופעה מטרידה עבורן. במעקב שבוצע לאחר הניתוח, רק 9 אחוזים ציינו שהן סובלות מכאבי גב ברמה בינונית ופחות מ-2 אחוזים אמרו שבריחת שתן היא עדיין בעיה קיימת.

לכן, אם אתן שוקלות לעבור מתיחת בטן, קחו בחשבון שאתן עשויות ליהנות מתופעות לוואי חיוביות נוספות. נוסף על כך, במבט רחב, זירת הטיפולים לאזור הבטן מציעה אפשרויות אפקטיביות ורלוונטיות נוספות שכדאי להכיר.

לעצב את הבטן

כאמור, נוסף על מתיחת בטן ישנם שני טיפולים מצוינים לעיצוב אזור הבטן. 

  • שאיבת שומן עם סיב לייזר – במקרים שבהם עודפי העור אינם גדולים, ניתן להסתפק בשאיבת שומן המשלבת סיב לייזר. שאיבת השומן מונחית הלייזר מאפשרת המסה של השומן התת עורי והידוק של העור בתהליך חימום מבוקר. באמצעות הטכניקה, מוסר השומן באזור המטרה תוך כדי הידוק פנימי של העור. 

    היתרון המשמעותי ביותר בשיטה הוא שהיא מתבצעת באמצעות כירורגיה עדינה ולפיכך איננה יוצרת צלקות. נוסף על כך, מאחר שפירוק השומן הוא יותר ממוקד ופחות טראומטי, זמן ההחלמה קצר ורמת הכאבים נמוכה.
     
  • הקפאת שומן – זהו הליך חדשני ולא כירורגי להצרת היקפים. שבכמה טיפולים פשוטים ומהירים מאפשר להצר היקפים במספר סנטימטרים.

    טכנולוגיית הקפאת השומן מסוגלת להקפיא את תאי השומן העמוק מבלי לפגוע ברקמות הסמוכות לו. בשבועות שלאחר הטיפול, מפנה מערכת הלימפה את השומן שקפא והפך לקריסטלים מהגוף ובכך, בתוך שמונה עד 12 שבועות, היקפי הגוף מצטמצמים. אחד היתרונות העיקריים של הטיפול הוא המידיות שלו – מאחר שלא נדרשת תקופת החלמה, החזרה לשגרה היא מידית ואפשר לעבור אותו גם רגע לפני עונת הרחצה ואפילו בעיצומה. 

אם כן, על אף שמתיחת בטן, שאיבת שומן וטיפולי הצרת היקפים הם כולם פתרונות מצוינים לעיצוב אזור הבטן, חשוב מאוד לאבחן איזה סוג של טיפול מתאים לצורך ולמצב הספציפי שלכן, ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן. אם אתן שוקלות טיפול או ניתוח לעיצוב הגוף, התייעצו איתנו ונתאים לכן את הפתרון המושלם בשבילכן.

 

לחצו כאן לעוד מידע בנושא מתיחת בטן