ארבעת המופלאים – הטיפולים שישמרו את תוצאותיו של ניתוח הרמת הפנים לאורך זמן

ניתוח הרמת פנים, או בשמו הקודם מתיחת פנים, הוא אחד הניתוחים המוצלחים ביותר בתחום האסתטיקה הפלסטית, או במילים אחרות – אחד הניתוחים שגורף את אחוזי שביעות הרצון הגבוהים ביותר בקרב המנותחות (וגם המנותחים). זהו ניתוח שבמהלכו לא רק מהודק עור הפנים אלא גם הצוואר, מודגש מחדש קו הלסת, מטופלים קמטים בצדי הפה ואזור הלחיים זוכה למילוי מחודש. היתרון האדיר של ניתוח הרמת הפנים, כאשר הוא מבוצע על ידי מומחה מנוסה, הוא היכולת להפחית ממראה הפנים כעשר שנים, כאשר התוצאות נשמרות למשך שבע עד עשר שנים, ולעשות את כל זה בלי לגרום לכן להיראות מנותחות, מתוחות או לא טבעיות.

באמת שאין לנו מספיק סופרלטיבים כדי לתאר את מידת האפקטיביות של הניתוח הזה וממילא לא לשמו בלבד נכתבות מילים אלה. הפעם, רצינו להאיר את הזוויות הפחות מוכרות שקשורות לניתוח הרמת הפנים ולחשוף בפניכם את השפעתם של הטיפולים התומכים לפני, תוך כדי ואחרי הניתוח. אלה טיפולים שביכולתם להעצים את תוצאות הניתוח ולהאריך את משך הזמן שבו נשמרות התוצאות עד כמה שאפשר. חלק מהטיפולים מומלצים כהקדמה לניתוח, חלקם בזמן הניתוח וחלקם לאחר הניתוח.

בואו נעבור עליהם על פי סדר האירועים הנכון.

לפני הניתוח – טיקסל

כבר דיברנו לא מעט על הטיקסל, המכשיר החדשני, פרי פיתוח ישראלי, המבוסס על טכנולוגיית אבלציה תרמו מכנית שנועד לטפל במרקם העור. הטיקסל הוא מכשיר רב פעלים שמסוגל לבצע שלל פעולות: להצעיר את העור, לטפל בקמטים ובקמטוטים, לטפל בנזקי שמש, לשפר איכות ומרקם העור, לטפל בפיגמנטציה ובכתמי גיל, לשפר מראה של צלקות ואקנה, למצק את העור ולעשות פילינג עדין. מרשים נכון?

אז מה לטיקסל ולניתוח הרמת פנים? ובכן, הניתוח עצמו מותח ומהדק את העור, כאשר הטיקסל מוסיף לקדרה גם שיפור של מרקם העור ובכך עוזר למקסם את התוצאות של הניתוח. חישבו על הטיקסל כעל אותו תבלין אחד ויחיד שעושה את כל ההבדל בין תבשיל טעים לתבשיל שייזכר לדורות.

במהלך הניתוח – הזרקת שומן

מאחר שאתם כבר בניתוח וכבר תחת הרדמה, אין ספק שזה זמן מצוין לנצל את ההזדמנות ולהוסיף לסל הקניות גם שאיבה של שומן וחיטוב הגוף. כך, יוכל השומן להילקח מאזור שבו הוא לא רצוי ולעבור להתגורר באזור שבו יהיה לו ערך – הפנים. נכון, אפשרות זו איננה מתאימה לכולם אבל כשהיא רלוונטית יש ביכולתה לשפר את תוצאות הניתוח על ידי הוספה של מעט הדגשה ומילוי לאזורים הרצויים בפנים. השומן נשאר לאורך זמן ועל הדרך גם תורם להעשרת העור.

אמנם השימוש בשומן עצמי הוא הליך שדורש  מומחיות וניסיון, אבל מאחר שלנו בווינקלר קליניק יש את שני אלה למכביר, אנו מגיעים לתוצאות מצוינות.

במהלך ולאחר הניתוח – חומרי מילוי

בדומה לשומן העצמי, במועד הניתוח עצמו ניתן להזריק גם חומרי מילוי כדי לרענן את הפנים ולשפר את מראה ומרקם העור. את הטיפולים האלו מומלץ לעשות גם לאחר הניתוח לשם שימור תוצאותיו.

היתרון העצום של חומרי המילוי הוא היכולת שלהם לגרות יצירה של סיבי קולגן ואלסטין, שתורמים להרמת הרקמות העמוקות ומשפרים את מראה העור לאורך זמן, מבפנים. כלומר, התמדה והקפדה על שגרה קבועה של טיפולי ריענון קבועים על ידי חומצה היאלורונית מעשירים את העור בלחות, משפרים את איכותו לטווח ארוך ועל ידי כך, תוצאות הניתוח נשמרות למשך זמן ארוך יותר.

לאחר הניתוח – אולטראפי

האולטראפי הוא עוד מכשיר חדשני ששייך למשפחת מכשירי האולטרסאונד. המכשיר מתמקד בהחדרת אנרגיית חימום למעטפת השריר, החימום גורם לכיווץ והכיווץ גורם להרמה ולהידוק של האזור המטופל. למעשה, האולטראפי עושה פעולה דומה לזו של מתיחת פנים, רק שהתוצאות שלו הן פחות דרמטיות כי בכל זאת, זה לא ניתוח.

באמצעות הטיפול, שאורך בין חצי שעה לשעה, ניתן לשפר באופן משמעותי את מיצוק העור ללא אמצעים פולשניים. כמו חומרי המילוי, כך גם האולטראפי מעודד בנייה מחודשת של קולגן ובכך מסייע להידוק העור ומונע את צניחתו. לכן, תוצאות הטיפול אינן מוגבלות רק למסגרת זמן ספציפית אלא משפיעות על העור שלנו לאורך זמן. כאשר משלבים את האולטראפי עם ניתוח הרמת פנים, הוא תורם רבות לשימור התוצאות ולהאטת צניחת העור במשך השנים שלאחר הניתוח.