תמונה  אווירה, הזווית המפתיעה של הגדלת שדיים

הזווית המפתיעה של הגדלת שדיים

מאת: ד״ר הדר ישראלי, מומחית בכירורגיה פלסטית

לאחרונה נכנסה אלי לקוחה בת 42, נשואה עם 2 ילדים שעובדת כמנהלת בכירה בחברת הייטק. היא סיפרה לי שבאופן כללי היא לא מרוצה מהמראה שלה, לא מצליחה להבליט את הקימורים בבגדים, השמלות לא מונחות עליה בצורה מספיק מחמיאה ובכלל היא לא מרגישה מספיק נשית. ״אני מעוניינת בשיפור הקימורים״, היא אומרת לי. ״אולי שאיבת שומן, אולי הגדלת חזה, מה אפשר לעשות כדי שארגיש יותר נוח בבגדים שלי?״ היא שואלת.

מבדיקה מהירה התברר לי שהיא בעלת מבנה גוף בינוני, נשי, לא רזה אך גם לא שמן ובהחלט לא מתאים לשאיבת שומן. מה שכן, השדיים הקטנים ביחס למבנה הגוף שלה גרמו לכך שמחשוף השמלה היה מונח ברפיון על בית החזה שלה, מה שגרם לכך שהבטן נראתה כאילו היא מעט בולטת בהשוואה לשדיים. מיד התבהר לי ששיפור הפרופורציות והתאמת גודל השד למבנה ולרוחב הגוף שלה, יביאו לשיפור ההרגשה שלה בבגדים ובבגד הים, ולשיפור המראה שלה בכללותו.

ואכן תקופה קצרה לאחר שעברה את הליך הגדלת השדיים היא הגיעה שוב לקליניקה לביקורת הופתעתי לראות איך קימורי הגוף החדשים מחמיאים לה, איך המחשוף נראה נפלא על דקולטה מעוצב וכמה נשית וטבעית היא נראית.

לא רק העצמה נשית אלא גם פרופורציות 

תמונת אווירה, זווית מפתיעה של הגדלת שדיים

 
רוב הפעמים נשים רוצות להגדיל שדיים כדי להשיג מראה נשי ספציפי ולהעצים את תחושת הנשיות שלהן. אבל, כפי שממחיש הסיפור שבו פתחתי את המאמר, ניתוח השדיים לא מתמקד רק בשינוי של אזור בית החזה אלא משפיע על צורת הגוף ומשפר את המראה הכללי שלך. ישנם מקרים שבהם, כשאישה לא מרוצה ממראה גופה, ההגדלה של השדיים תפתור חוסר פרופורציה שקיים בין רוחב הגוף, או רוחב הכתפיים, ובין גודל השד ובכך תספק את הפתרון המושלם.

איך יודעים באיזה צורת שתל לבחור?

בשוק קיימות בעיקר שתי צורות של שתלים: שתל אנטומי בצורת אגס ושתל שצורתו עגולה. אז איך יודעים באיזה שתל כדאי לבחור? ובכן, לא מזמן קראתי מחקר שפורסם ב- Plastic and Reconstructive Surgery והציג בפני פלסטיקאים ואחיות תמונות של 30 נשים שעברו הגדלת חזה עם שתלים בשתי הצורות: עגולה או אנטומית, כשכול ההליכים נעשו באמצעות שתלי סיליקון שהונחו מתחת לשריר (subpectoral), והגודל של השתל הממוצע היה כ-300 סמ״ק.
 
המחקר ביקש לבחון שאלה נפוצה: מה מעניק מראה טבעי יותר – השתל האנטומי או זה העגול? אז למרות שנהוג להניח שהשתל האנטומי נראה טבעי יותר, מהמחקר עולה שכאשר מתבוננים על התוצאה הסופית, גם פלסטיקאים ואחיות מנוסות כמעט שלא הצליחו להבדיל בין שני סוגי השתלים אצל נשים בעלות מאפיינים דומים.
 
המחקר מלמד שהשימוש השיטתי בשתלים שצורתם אנטומית אינו מוצדק כי תוצאות טבעיות מושגות על ידי שני סוגי השתלים. אז מהם בכל זאת ההבדלים? ובכן, שד במבנה עגול מספק מראה מלא ואפילו גדוש, תפוח בחלקו העליון ובולט ממחשוף החזיה. מראה זה אהוב על דוגמניות בגדי ים למיניהן. לעומת זאת, שד בעל מבנה אגסי מספק מראה נערי, טבעי, שמשתלב באופן הרמוני עם קימורי הגוף ורוחב בית החזה. 
 
בנוסף לשתי הצורות, האנטומית והעגולה, שתל יכול להיות גם בנפח שונה וגם בעל פרופיל גבוה או נמוך. המשמעות היא, כמובן, שאין שתל אחד שמתאים לכולן. אני נוהגת לבחור את שתל הסיליקון המתאים ביותר לגוף האישה לפי רוחב בית החזה שלה, האישיות, סגנון הלבוש ואורח החיים שלה. 
 
לכן, כל תהליך של הגדלת שדיים מתחיל תמיד בשיחה שאני מקיימת עם המטופלת. בשיחה זו אני מבררת מה הן הציפיות שלה מהניתוח, מעבר לכך שהשד ימלא יותר את החזיה. זהו שלב חשוב מאוד של תיאום ציפיות. אני שואלת מה היא אוהבת, האם היא רוצה שד בעל מראה טבעי שישתלב באופן מושלם בבגד עם מחשוף, או אולי שד בעל מראה נערי וחצוף-משהו? התשובות, שמצטרפות למבנה גופה של האישה, הן שמאפשרות לי להתאים אישית את סוג השתל.

מיקום השתל – מה עדיף, מעל או מתחת לשריר? 

לאחר שנבחר השתל, עלי להחליט היכן למקם אותו. גם במקרה זה, אין בחירה חד משמעית שחלה על כולן ואין המלצה גורפת על אחת השיטות. כירורג טוב יודע לבחור את מיקום השתל תוך התייחסות לגורמים הבאים:

  • גודל השד
  • איכות העור
  • עובי העור
  • רקמת השד הקיימת
  • מיקום הפיטמה 

כשמדובר בספורטאיות, למשל, מומלץ לא למקם את השתל מתחת לשריר כיוון שניתוק השריר עלול להפריע בחלק מהפעילויות. במקרים אחרים, השתל ימוקם בהתאם לשקלול כל הגורמים שציינתי.

התהליך עצמו – פשוט ומהיר

לא בכדי ניתוח הגדלת שדיים הוא עדיין הניתוח הפלסטי הפופולרי ביותר בעולם. היום, מדובר על הליך קצר ופשוט יחסית עם החלמה מהירה, שבעקבותיו תוכלי למלא את בגדייך בשד בעל מראה טבעי ופרופורציונלי לגופך.