תמונה לכתבה, שתי נשים ושאלה נצחית אחת: למה חיכיתי כל כך הרבה זמן?

שתי נשים ושאלה נצחית אחת: למה חיכיתי כל כך הרבה זמן?

פעמים רבות, אנחנו נמנעים משינויים בגלל פחדים שונים, גם אם אותם שינויים דווקא ייטיבו אתנו. בקליניקה, אנחנו עדים לא פעם לחששות שאנשים חווים עד שהם מגבשים את ההחלטה לעבור טיפול אסתטי כדי לשפר דבר מה שמפריע להם בצורת הגוף או מראה הפנים. הם סובלים באופן יומיומי, מתבוננים במראה ואינם מרוצים ממה שמשתקף ממנה, אך דוחים את ההחלטה במשך שנים. נשמע מוכר? למרבה המזל, אנחנו חיים בעידן שבו הרפואה הקוסמטית מאפשרת לכל אישה (וגבר) לשפר אלמנטים שמפריעים להם בפניהם ובגופם בצורה בטוחה.

אחת התגובות הנפוצות של מטופלים לאחר הטיפול ולפעמים במהלך תקופת ההחלמה, היא: "למה חיכיתי כל כך הרבה זמן? איך זה שלא עשיתי את זה לפני שנים?" והשאלה הגדולה שעולה היא, למה אנשים רבים כל כך מתמהמהים עד שהם פונים לטיפול? לפני שנפרט את הגורמים המעכבים העיקריים שקיימים בכל אחת ואחד מאתנו, הנה שתי נשים וסיפורן על ההתלבטות שלפני ועל התחושות שאחרי הניתוח שעברו. 

 

 

לכולנו יש אלמנטים פיזיים שהיינו שמחים לשנות. אצל רבים מאתנו האלמנטים הללו גורמים לתחושת חוסר ביטחון לעיתים עד כדי אומללות. אחרים, פשוט רוצים להרגיש טוב יותר עם גופם ועם המראה החיצוני שלהם. יש מי שלא יחכו אפילו רגע אחד ומיד ייגשו לטפל בגורם שמפריע להם, בעוד שאחרים ידחו את ההחלטה שוב ושוב לאורך שנים. אם כן, מה מונע מאנשים לנקוט פעולה? אפשר לסכם זאת בשלושה חששות עיקריים:

1. פחד מפני התוצאה הסופית, שמא תהיה לא טבעית וגרוטסקית

מי מאתנו לא ראה את כל אותם מפורסמים שעברו אינספור טיפולים וניתוחים עד שהגיעו למראה גרוטסקי, לא טבעי ועשוי מדי? מראות אלה מעוררים חששות כבדים, בעוד שאת כל המקרים המוצלחים, בעלי המראה הטבעי, העין הבלתי מקצועית אינה יודעת לזהות. זאת אחת הסיבות המרכזיות לכך שרבים נמנעים מטיפולים אסתטיים. אבל, כל מה שניתן להסיק מאותם מפורסמים הוא עד כמה הם מתנגדים לתהליך ההתבגרות הטבעי והבלתי ניתן לעצירה של הגוף. אז בואו נשים את זה על השולחן: עד היום, לא נמצא הטיפול או המכשיר שיעצור את הזמן. מה שהרפואה הקוסמטית כן מציעה הוא שיפור משמעותי של המראה, האטת קצב ההזדקנות של העור ושיפור ההרגשה והביטחון העצמי.

אם חשוב לכם לשמור על המראה הטבעי ויש לכם ציפיות מציאותיות מהתוצאה שאליה אתם שואפים, פנו לייעוץ אצל רופא מומחה בעל ניסיון שחורט על דגלו את השמירה על המראה הטבעי. 

2. חשש מדעתם של אחרים

אם יש בסביבתכם אנשים שאינם תומכים בהחלטתכם לעבור התערבות אסתטית, עליכם לשקול שאלה אחת בלבד: מה יותר חשוב, דעתו של האדם האחר או ההרגשה שלכם? התשובה, כמובן, ברורה מאליה. ולמען האמת, איש מלבדכם ומלבד הקרובים לכם ביותר לא חייב לדעת שעברתם טיפול אסתטי כלשהו. 

3. פחד מפני הסיכונים שכרוכים בטיפול

במהלך 20 השנים האחרונות, היו הרבה מאוד פרסומים בתקשורת על ניתוחים שהתקלקלו. העיתונות הצהובה, בארץ ובחו"ל, מדווחת לא פעם על אנשים שהמראה שלהם אחרי הניתוח הוא לא פחות מאסון. אלא שבמציאות, הסיבוכים הם נדירים ולמרות שהסיכון קיים, הסיכוי שאכן תחוו סיבוך כלשהו הוא נמוך מאוד. נוסף על כך, גם במקרים שבהם מתעורר סיבוך, הוא בדרך כלל פתיר ואיננו משפיע על התוצאה הסופית.    

הדרך הטובה ביותר לצמצמם למינימום האפשרי את הסיכונים הכרוכים בטיפולים השונים היא לבחור ברופא מוסמך ומיומן, שיש לו מומחיות וניסיון בהליך שאותו אתם עומדים לעבור. הסיכונים גוברים בידיהם של מטפלים לא מומחים וחסרי הכשרה. 

לכן, אם יש אלמנט כלשהו בגופכם שגורם לכם אי נוחות, חוסר ביטחון ואפילו אומללות, אל תחששו. עשו את הצעד הראשון ופנו לייעוץ אצל רופא מומחה שיוכל להמליץ לכם על הטיפול המתאים, פשוט כי עכשיו זה הזמן הטוב ביותר להרגיש טוב.