תמונה לכתבה, כל מה שרציתם לדעת על האסתטיקה של האיבר הנשי

בואו נדבר על זה: כל מה שרציתם לדעת על האסתטיקה של האיבר הנשי

מאת: ד״ר הדר ישראלי, מומחית לכירורגיה פלסטית

בואי נדבר רגע על הווגינה. אין ספק שלמרות שהאנושות נמצאת היום ברמת מפותחות חברתית מרשימה לעומת תקופות אחרות בהיסטוריה, עדיין בחברה שלנו נשים רבות מתביישות לדבר על איבר המין הנשי שלהן וכתוצאה מכך לא מעט נשים סובלות בשקט מכל מיני בעיות כמו חוסר עוררות מינית, חוסר תחושה, בריחת שתן, עיוות, או תופעות שצצות בעקבות הלידה, בגיל המעבר או בגין גורמים אחרים. 

אבל, למרות שלא מרבים לדבר על נושאים וגינליים בזירה הציבורית, לאחרונה הפכו ההליכים הקוסמטיים לחידוש הנרתיק לטרנד עדכני, בעיקר בזכות מכשיר לייזר ייחודי ה- FemiLift (פמי-ליפט) שמיועד לחידוש ולתיקון בעיות בווגינה.

בארץ אין כמעט מרפאות שמחזיקות את ה-FemiLift אבל בגלל שאנו מכירים בחשיבות הנושא, הוספנו את המכשיר החשוב הזה לשאר הטכנולוגיות המתקדמות במרפאתנו. על הפעלת המכשיר במרפאה שלנו שברמת אביב מופקדת ד״ר רותם ענבר, רופאה גניקולוגית מומחית. המשמעות היא שאנחנו משלבים בין שני תחומי המומחיות — הגניקולוגיה והפלסטיקה — כדי שנוכל להבטיח טיפולי אסתטיקה וגינליים ברמה גבוהה ואיכותית. 

 

וגינה לא אסתטית – למה חשוב לטפל בה?

מניסיוני, יותר ויותר נשים שמודעות לחשיבותה של האסתטיקה הווגינלית מגיעות אלינו לקליניקה בתחושות של מבוכה וחוסר נוחות, אבל אלה מתפוגגות בהדרגה באווירה הנינוחה והפתוחה שהן פוגשות במרפאתנו. חשוב להבין שמצב אסתטי בעייתי של אזור הנרתיק עלול לגרום לאישה לתופעות שליליות, נפשיות ופיזיות, וביניהן:

 • פגיעה בדימוי ובביטחון העצמי
 • פגיעה ביכולת להיפתח בעת מגע מיני
 • פגיעה בתפקוד המיני
 • פגיעה בתפקוד הפיזי באזור האגן והווגינה

 

נפלאות ה-FemiLift

נפלאות ה-FemiLift
 
מכשיר הלייזר FemiLift מאפשר לנו להעניק לך תהליך טיפולי חדשני שהוא פולשני במידה מינימלית בלבד, ללא כאבים וללא תקופת החלמה. מדובר במכשיר בטוח שאושר על ידי ה-FDA כשאחד היתרונות המשמעותיים ביותר הוא המהירות ומינימום הפולשנות. המכשיר משתמש בידית לייזר, שעוצב באופן ייחודי ומכוסה בצינור לשימוש חד פעמי על מנת להגן גם על הידית וגם על העור.


 
מכשיר הלייזר FemiLift
 
במה מטפל המכשיר? ה-FemiLift מציע מספר אפליקציות גינקולוגיות שמאפשרות הליכים טיפוליים למטרות רפואיות ואסתטיות.

הליכים רפואיים

 • טיפול ב-Incontinence Stress (בריחת שתן)
 • טיפול ביובש בנרתיק

הליכים אסתטיים

 • הצרת הווגינה והצערתה
 • הידוק השפתיים החיצוניות והצערתן 

מהן התוצאות הצפויות? המכשיר מציע תוצאות לטווח הארוך שהולכות ומשתפרות תוך כדי סדרת הטיפולים. הטיפול במכשיר זה מבטיח לך מראה טבעי לחלוטין.
 
מתי? הטיפול ב-FemiLift מאפשר לך לחזור מיד לשגרה היומיומית. כלומר, תוכלי לעבור את התהליך בזמנך החופשי אבל, אם את מעדיפה לנצל את חופשת הפסח הקרובה, מה טוב…
 
כמה זמן נמשך הטיפולֹ? בכול אחד מההליכים הרפואיים המוזכרים למעלה, מדובר בסדרה של כ-3 טיפולים בהפרש של חודש. כל טיפול נמשך כ-10 דקות. כאמור, הטיפול לא כרוך בכאבים, ותוכלי לחזור מידית לתפקוד רגיל. 

מי מועמדת מתאימה להליך זה ומי לא?

כמובן, שכמו לפני כל פרוצדורה אסתטית או רפואית גם לפני טיפול ב-FemiLife תיערך פגישת ייעוץ ובדיקות התאמה. באופן כללי המועמדות המתאימות הן נשים עם רפיון נרתיק מינימלי, מתון או לא חמור מספיק כדי שיהיה צורך בניתוח שלם Vaginoplasty – אבל מטריד מספיק כך שיש פחות ״אחיזה״ או יותר מדי רפיון שגורמים להפחתת ההנאה המינית ולפעמים מובילים גם לבריחת שתן מתונה. 

מתאימות

 • נשים שטרם ילדו אבל מרגישות שאיבר מינן ״רחב״ או שלשותף שלהן יש איבר מין קטן יחסית.
 • נשים עם רפיון שלאחר לידה שמתכננות הריונות נוספים וצריכות הידוק זמני עד שיסיימו את הלידות (אז יוכלו לעבור הליך כירורגי להידוק קבוע אם הבעיה נמשכת).
 • נשים שעברו Vaginoplasty של החלק החיצוני הנמוך יותר של רצפת הנרתיק, אך בנוסף יש להן התרחבות ניכרת בנרתיק הרחוק הפנימי העליון, שאליו אי אפשר להגיע בעזרת נוהל מסורתי של הידוק כירורגי של רצפת האגן. מצב זה מלווה לעתים קרובות גם בבריחת שתן.
 • נשים עם בריחת שתן קלה.
 • נשים עם רפיון מה בנרתיק ועם שרירים חזקים, שרוצות להימנע מהליך כירורגי.
 • נשים בגיל הבלות עם יובש בנרתיק.

לא מתאימות

 • נשים עם רפיון משמעותי בנרתיק וברצפת האגן כולל התרחבות משמעותית והיפרדות של שרירים. נשים אלה זקוקות לטיפול כירורגי והלייזר בלבד לא יספיק להן.
 • נשים עם דליפת שתן משמעותית שזקוקות להליך כירורגי.
 • נשים עם וגינה הדוקה מאוד – atrophic vaginas - נשים אלה יזדקקו לטיפולים מקדימים על מנת שאפשר יהיה להתאים להן באופן פיזי את טיפול ידית הלייזר.

אז הנה – דיברנו על זה! ועכשיו שהכול פתוח ועל השולחן, אם אתן שוקלות לבצע הליך כלשהו באזור הווגינה, אל תהססו לקבוע פגישת ייעוץ במרפאתנו, בדיסקרטיות מלאה ובאווירה נינוחה ומקבלת.