איך הטכנולוגיה מקמטת אותנו ומה אפשר לעשות

הטכנולוגיה אמנם שיפרה ומשפרת את חיינו בצורה משמעותית ולא היינו מעזים לחלום על החזרת הגלגל הזה אחורה, אבל כל הטלפונים החכמים האלה גם הולידו תוצר מפתיע, בלתי צפוי והרבה פחות רצוי: התקמטות מואצת של עור הצוואר. או כפי שאנחנו אוהבים לכנות את התופעה: צוואר-טקסט. איך קשורים הטלפונים החכמים לקמטים בצוואר? ומהו אותו צוואר טקסט? הסכיתו ושמעו. 

על צוואר והודעות טקסט

הבהייה הממושכת בטלפון, בטאבלט או במחשב נייד בתנוחת כיפוף למשך זמן רב למעשה גורמת לעור להתקמט בטרם עת.

מחקרים עדכניים של חברות מחקר נחשבות מאוד, כמו נילסן ופיו, מוכיחים שהזמן הממוצע שאדם מודרני מקדיש למכשיר נייד הוא מעל ארבע שעות ביום. בסך הכול, יותר מחמש שנים מחייו של אדם בוגר ממוצע מוקדשים לשיטוט במדיה חברתית, כשהמספר הזה גבוה יותר אם אתן במקרה מתחת לגיל 35. בתרגום ישיר: הרבה מאוד כיפופים של הצוואר.

הפתרונות 

אל חשש, אין לנו כוונה להציע לכן לחדול משימוש במכשירים המופלאים הללו. ההצעה שלנו היא פשוטה - במקום לכופף את הצוואר כדי להביט במכשיר, הרימו את המסך מעט כך שהוא יהיה מול הפנים או בגובה העיניים. כך, עור הצוואר יישאר מתוח למשך זמן ארוך יותר. 

לצד הפעולה הפשוטה הזאת, תוכלו לטפח ולשמר את עור הצוואר, ולשפר את המראה של קמטים שכבר נוצרו בעזרת הטיפול האסתטי המתאים. לפני הכול נסביר שעור הצוואר הוא ייחודי. להבדיל מאזור הפנים, בצוואר השרירים לא נתמכים על ידי העצמות ולכן מלכתחילה הם פחות מתוחים, ועור הצוואר גם דק במיוחד ועל כן מתייבש מהר יותר ובעקבות זה גם מתקמט מוקדם יותר. 

מסיבות אלה, קיימים טיפולים אסתטיים ייחודיים לאזור הצוואר וכמו תמיד, חשוב מאוד להתאים את הטיפול למצב העור הספציפי. 

אולטראפי

אולטראפי הוא מכשיר מתקדם שמבוסס על טכנולוגיה אשר מהדקת את הרקמות. הוא פועל על אנרגיית גלי אולטרסאונד כאשר אחד המאפיינים המהפכניים שלו הוא שביכולתו להחדיר הגלים לעומק הרקמה בלי לפגוע בפני השטח שלו. בעקבות האנרגיה שמוחדרת למעטפת השריר על ידי המכשיר, נוצר כיווץ שגורם להרמה ולהידוק של עור הצוואר. על הדרך, גלי האולטרסאונד גם מעוררים את התגובה הטבעית של הגוף וגורמים לו לייצר קולגן חדש ובריא, ובכך משפרים את מראה ואיכות העור לאורך זמן. 

קליר ליפט

טיפול לייזר שמשקם את מרקם העור ומצעיר את המראה שלו על ידי הפחתה ניכרת של קמטים וקמטוטים. הקליר ליפט משפר את המוצקות של העור ונותן לו מראה מתוח וצעיר יותר. והחלק הטוב ביותר: הטיפול לא כרוך בזמן החלמה וגם לא בכאבים. 

עם זאת, קליר ליפט מתאים לעור שעדיין יש לו גמישות, כלומר לגילאים צעירים יותר. במצבים שבהם עור הצוואר כבר איבד מגמישותו או שהוא נפול בצורה משמעותית, נדרש סוג טיפול אחר. 

סיב לייזר

הפתרון החדשני של שאיבת שומן ממוקדת באמצעות סיב לייזר מטפל לא רק בעור הצוואר אלא גם בסנטר כפול. ההליך הניתוחי הפשוט והאפקטיבי הזה כרוך בשילוב של צינורית לשאיבת שומן עם קרן לייזר. המתיחה של העור היא תוצר של פעולת החימום של הלייזר, שיוצרת הידוק של הרקמה ובדומה לגלי האולטרסאונד, החימום גם מעודד את הגוף לייצר קולגן. 

ניתוח הרמת פנים

אף אל פי ששמו הרמת פנים, במהלכו של הניתוח וכחלק בלתי נפרד ממנו גם מהודק אזור הצוואר ומודגש קו הלסת. הניתוח מתאים למצבים שבהם קו הלסת כבר היטשטש והעור כבר איבד את גמישותו, וגם כשיש עודפי עור בצוואר - מצב שאותו לא ניתן לשפר בצורה משמעותית ואפקטיבית בעזרת טיפולים אחרים.

הפלוס המשמעותי של ניתוח הרמת הפנים הוא שהתוצאות יכולות להפחית כעשור ממראה הפנים והצוואר ולהישמר לאורך שנים ארוכות. אגב, כשהניתוח מתבצע אצלנו בקליניקה התוצאות לא רק משפרות באופן משמעותי את מראה העור אלא גם משמרות את המראה הטבעי של הפנים:)